Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 21:45, 27 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
mirkaka napisał(a)


Ha ja nie muszę wymuszać Sama rozpaliłam wczoraj i dziś Mam cieplutko.
Ponoć zima ma być wczesna i wyjątkowo mroźna, oby się to nie sprawdziło

Mirka, Ty nie strasz, ja się nie zgadzam, za dużo drzew kupiłam i mają przeżyć pierwszą zimę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:49, 27 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
MonikA napisał(a)
u mnie też zimno, nie zdążyłam posiać nawozu na trawnik, a teraz to już nie chce mi się na ten ziąb wychodzić, ale chyba ostatni dzwonek, choć ma być cieplej słyszałam

No właśnie nie wiem. Czy jeszcze można nawóz jesienny sypać na trawnik. Mnie by pasowało w przyszłym tygodniu
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:51, 27 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
anabuko1 napisał(a)

Za wcześnie takie niskie temperatury, za wcześnie.
no właśnie liście spadną , kwiaty zlecą i z czarnieją, i co ,że będzie cieplej jak kolorów ładnych będzie brakowało i pustkami będzie wiało.Ech ta jesień
Pozdrawiam Jolu

No właśnie, smutno będzie a powinno być kolorowo skoro pogoda nas nie rozpieszcza
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:52, 27 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Poppy napisał(a)
Jolu, moglabym Cie poprosic do mojego watku w celu pomocy przy identyfikacji potencjalnego/niedoszlego Eisvogel?
To nowa roza, zdjec w necie nie ma za duzo, ale moze ktorys z etapow rozwojowych kwiatu bedzie wygladal znajomo

Byłam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:54, 27 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
mrokasia napisał(a)
Dziś trochę cieplej ale my też już kominek odpaliliśmy a wczoraj to nawet ogrzewanie ruszyło...

My nie włączamy jeszcze bo kominek ma rozprowadzenie ciepła więc ciepło wszędzie.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
07:06, 28 wrz 2018
Ja też posypie nawóz na trawnik w przyszłym tygodniu, specjalnie kupiłam
jolanka 20:08, 28 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
MonikA napisał(a)
Ja też posypie nawóz na trawnik w przyszłym tygodniu, specjalnie kupiłam

Pytałam na wątku tematycznym czy można jeszcze robić wertykulację bo do tej pory nie miałam czasu i wiem, ze można więc będę chciała zrobić i to i nawożenie. Tylko, ze to 700 m kw więc trochę dużo Jak oglądałam go z bliska to sporo suchej trawy jest w środku, to chyba trzeba
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:12, 28 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Wytrzepywalam dzisiaj kolejna porcję tui z suchych środków. Po tegorocznej suszy sporo tego było. Wiosną kilka dosadzałam i te najgorzej wyglądają. Nie tylko w środku ale tez na zewnątrz maja zeschnięte gałązki. Nie wiem czy nie wypadną.
Czy można jeszcze coś teraz zrobić.?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 07:47, 29 wrz 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nie znam się na tujach ale chyba teraz na zimę potrzebują sporo wody by mrozy przetrzymać?

Porównywałam na zdjęciach ubiegłoroczne hortensje w moim ogrodzie. W mokre lato kwitły pięknie, a były dopiero rok po posadzeniu. Teraz oszczędzałam na wodzie i mam połowę suszków ze szczątkowymi kwiatostanami. Jednak Woda to podstawa. Pewno u siebie też lać teraz powinnam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Margarete 12:59, 29 wrz 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nie wiecie defetyzmu....kobietki jeszcze przyjdzie cieoełko, takie jesienne ciepełko oczywiście ale cóż też fajnie jak się rozpanoszył ta nasza polska złota jesień. Czekam na taki słoneczny październik z kolorami

U mnie też widać Jolu że rośliny ucierpiały od suszy w tym roku. Nie tylko tuje ale na przykład klon palmowy zawsze o tej porze roku przebarwiał się na ciemno- jaskrawo- czerwony kolor a w tym roku nie zdążył bo całe liście suche i opadają zanim zmieniły kolor. Mam nadzieję że na wiosnę odżyje i wystartuje normalnie i że ta susza nie uszkodziła go jakoś mocniej.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies