Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 20:14, 05 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
dominika_ napisał(a)
Liczyłam na foteczki

Przykro mi ale jakoś tak wyszło
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:15, 05 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
zawitka napisał(a)
Jola dzięki że namówiłyście mnie na pozostawienie traw tak się stało ,faktycznie pewnie by się zmarnowały a tak na wiosnę może jeszcze mnie odwiedzą i zabiorą a jak nie to poproszę Ciebie o transport Cieszę się że byłyście ale za krótko Wstawię zdjęcie Ani u siebie z tymi trawami

No widzisz, dobrze, że Ania dała się przekonać
Wiosna więc czeka
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:16, 05 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
anabuko1 napisał(a)

Odwiedzą, odwiedzą ..
O tą szkółkę obok. Mam jeszcze chęć na jezowki.
I więcej przyjrzeć się co tam jeszcze mają. Nie było czasu teraz na to.
Jola,pozdrawiam cieplutko

Aniu, daj znać jak będziesz następnym razem
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:17, 05 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
inka74 napisał(a)
Z tymi zakupami to tak, że każda kupiła niewiele a na 1 wózku i w koszu to się wszystkie nie zmieściłyśmy

Nie zapominaj, ze odnosiłyśmy kilka doniczek
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:22, 05 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Mam pytanie. Czy przydadzą się do czegoś zrębki zrobione z gałęzi głównie sosen.?
Mam możliwość „zadobycia” ale taki rębak Miele wszystko z tych sosen, gałęzie z igłami, grubsze konary. Czy można to używać np do wysypania rabat.
One są świeże, teraz przepuszczane przez tę maszynę.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Toszka 20:26, 05 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zlej gnojówką nierozcieńczoną i zostaw tak do wiosny na pryzmie. Potem zamiast korą możesz ściółkować.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jolanka 21:06, 05 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Toszka napisał(a)
Zlej gnojówką nierozcieńczoną i zostaw tak do wiosny na pryzmie. Potem zamiast korą możesz ściółkować.

Baaardzo dziękuję Toszko
U mnie sprzątają po wyrębie powalonego lasu i trochę mogę No to trzeba będzie przytargać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
dominika_ 21:09, 05 paź 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Bierz wszystko
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
tulucy 00:27, 06 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja takie zrębki z sosny rzucałam jako ściółkę pod iglaki... Ładnie mi w tym miejscu glinę rozluźniły po kilku latach.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Toszka 09:06, 06 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na rabaty najlepsza jest kora (i zrębki) z drzew iglastych. Liściaste mają sporo garbników. Zrębki trzeba koniecznie przekompostować - a tu nierozcieńczona gnojówka działa cuda. Można jeszcze dorwać pokrzywy i gnojówkę w słońcu nastawić na 2 tygodnie. Tym zlać zrębki. Na gnojówce migiem kompostują się. Można z suchymi liśćmi zmieszać na pryzmie.

Ewentualnie zlać uczciwie 5%roztworem mocznika. Ewentualnie. Ale nic gnojówki nie pobije...jej smrodu też

Kompost na gnojówce dostaje turbodoładowania - 3 miesiące i już przerobiony. Dodatek trocin do kompostu to raj dla dżdżownic...a te kompost przerabiają na wermikompost (najcenniejszy).

Nieprzekompostowane zrębki kradną roslinom azot, który potrzebują do procesu kompostowania.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies