Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Ewilena 20:00, 29 wrz 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Cześć, widzę ze posiadasz tuje europe gold, możesz mi powiedzieć w zasadzie jak rośnie? Czy szyszkuje, jak szybko rosnie, i czy jesteś z niej zadowolona. Chciałabym zrobić szpaler z tej odmiany. A może posiadasz jakieś inne zolte iglaste które możesz polecić?
____________________
Ewelina
jolanka 21:11, 30 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Gosiek33 napisał(a)
Nie znam się na tujach ale chyba teraz na zimę potrzebują sporo wody by mrozy przetrzymać?

Porównywałam na zdjęciach ubiegłoroczne hortensje w moim ogrodzie. W mokre lato kwitły pięknie, a były dopiero rok po posadzeniu. Teraz oszczędzałam na wodzie i mam połowę suszków ze szczątkowymi kwiatostanami. Jednak Woda to podstawa. Pewno u siebie też lać teraz powinnam

No będzie lanie
Prawdą jest ze trochę zapominałam podlewać te swoje tuje więc teraz są skutki.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:16, 30 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Margarete napisał(a)
Nie wiecie defetyzmu....kobietki jeszcze przyjdzie cieoełko, takie jesienne ciepełko oczywiście ale cóż też fajnie jak się rozpanoszył ta nasza polska złota jesień. Czekam na taki słoneczny październik z kolorami

U mnie też widać Jolu że rośliny ucierpiały od suszy w tym roku. Nie tylko tuje ale na przykład klon palmowy zawsze o tej porze roku przebarwiał się na ciemno- jaskrawo- czerwony kolor a w tym roku nie zdążył bo całe liście suche i opadają zanim zmieniły kolor. Mam nadzieję że na wiosnę odżyje i wystartuje normalnie i że ta susza nie uszkodziła go jakoś mocniej.

Na tę polską jesień też czekam. Ja nie lubię zimna, czuję się wtedy jak misiek i zapadam w sen, no może niedokładnie, bo leżę tylko pod kocem na kanapie i nic nie robię
Małgosiu, masz rację, klon palmowy atropopurpureum rzeczywiście nie czerwienieje jak co roku. Nie kojarzyłam tego z suszą ale chyba tak jest.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:26, 30 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Ewilena napisał(a)
Cześć, widzę ze posiadasz tuje europe gold, możesz mi powiedzieć w zasadzie jak rośnie? Czy szyszkuje, jak szybko rosnie, i czy jesteś z niej zadowolona. Chciałabym zrobić szpaler z tej odmiany. A może posiadasz jakieś inne zolte iglaste które możesz polecić?

Tak, mam dwie. Rosną w różnych miejscach i na pewno potrzebują dobrego podlewania i słońca. Podsypuję je wiosną nawozem wieloskładnikowych i to w zasadzie tyle. Nie szyszkują do tej pory.
Zastanawiam się czy szpaler z nich zrobiony nie będzie za bardzo „żarówiasty” . One są hmm wyraźne w kolorze. U mnie są tylko dodatkiem kolorystycznym.
Ja nie mam innych żółtych iglaków. Jako osłony nam posadzone tuje szmaragdy, choiny kanadyjskie, świerki serbskie i cisy.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:36, 30 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Dzisiaj byłam na kiermaszu ogrodniczym w Piasecznie. Kupiłam kilka hakonek i jeżówek. Dziewczyny kupiły więcej
Jak zwykle, za mało czasu było na pogadanie ale 6 bab no musi, musi Potem jeszcze odwiedziny u Halinki i Gosi.
Halinko, dzięki za słodkości, ciasto było pycha
Iwonko, Kasiu, Aniu fajnie było
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Ewilena 21:59, 30 wrz 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
No to idę oglądać te świerki i cisy
____________________
Ewelina
Aurelllia 22:13, 30 wrz 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
A gdzie zdjęcia ze spotkanka ja się pytam ?
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
mrokasia 07:21, 01 paź 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
Co kupiłaś na kiermaszu? Pochwal się
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
dominika_ 07:49, 01 paź 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
pochwal się zakupami
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
sarenka 08:09, 01 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej. Przybiegłam do Ciebie zobaczyć co zakupilas bo przeczytałam u Inka724, że zakupy były narazie wątku Twojego nie czytałam, ale to oznacza tylko, że dopiero poznam Twój piękny ogród
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies