Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 09:49, 06 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Toszka napisał(a)
Na rabaty najlepsza jest kora (i zrębki) z drzew iglastych. Liściaste mają sporo garbników. Zrębki trzeba koniecznie przekompostować - a tu nierozcieńczona gnojówka działa cuda. Można jeszcze dorwać pokrzywy i gnojówkę w słońcu nastawić na 2 tygodnie. Tym zlać zrębki. Na gnojówce migiem kompostują się. Można z suchymi liśćmi zmieszać na pryzmie.

Ewentualnie zlać uczciwie 5%roztworem mocznika. Ewentualnie. Ale nic gnojówki nie pobije...jej smrodu też

Kompost na gnojówce dostaje turbodoładowania - 3 miesiące i już przerobiony. Dodatek trocin do kompostu to raj dla dżdżownic...a te kompost przerabiają na wermikompost (najcenniejszy).

Nieprzekompostowane zrębki kradną roslinom azot, który potrzebują do procesu kompostowania.

Teraz też można zrobić gnojówkę? Jeśli tak to poszukamy po lesie pokrzyw, Worki już przygotowałam na szaber zrębek
Jestem zła na samą siebie bo w tym roku nie chciało mi się robić żadnej gnojówki, a byłaby teraz jak znalazł
Liści też będzie duuuużo, do koloru do wyboru. Zapraszam jeśli będziesz potrzebowała
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Toszka 09:54, 06 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Do zlania zrębków lub kompostu jak najbardziej można gnojówkę robić.
Po tygodniu możesz dolać trochę mocno ciepłej wody (nie wrzątku). Albo beczkę postawić gdzieś w cieple...garażu?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jolanka 10:05, 06 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Niestety, w garażu to niemożliwe, w bryle domu, nie dałoby rady ze smrodem eM by mnie chyba zamordował
Może się uda i słońce będzie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
10:33, 06 paź 2018
jolanka napisał(a)
Niestety, w garażu to niemożliwe, w bryle domu, nie dałoby rady ze smrodem eM by mnie chyba zamordował
Może się uda i słońce będzie


u mnie stoja przy komposcie wiadereczka ...no teraz juz nie ale w sezonie ...i tez nie wyróba z zapachem dobrze ze tam jet zacisznie i wiatr na ogród nie wieje

ale jak postawisz sobie wiadereczko w garazu to na pewo siedzenia w aucie ci zapachem gnojóweczki przejda jak nic....no ja tam bym nie chciała ....czasem mi sie zdazy za ciagnikiem z rozrzutnikiem chwile pojechac i 2-3 min i trudno w aucie z tym zapachem wyrobic


Margarete 11:47, 06 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
O rany jak ja wam zazdroszczę tych zakupowych wypadów. Ja też chętnie latam po takich kiermaszach i targach ale już staram się niczego nie kupować bo w ogóle n i e m a m g d z i e s a d z i ć a tyle bym chciała jeszcze fajnych roślin i kompozycji ogrodowych mieć u siebie. Cóż mały areał mnie ogranicza. Ale z drugiej strony jestem z roku na rok coraz starsza i racjonalnie rzecz biorąc mój mały ogród na stare lata będzie do ogarnięcia dla mnie a większy to już nie do końca
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
anka_ 21:09, 06 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
jolanka napisał(a)
Liści też będzie duuuużo, do koloru do wyboru...

Jaka szkoda Jolu, że mieszkam tak daleko (żeby chociaż samochód większy był ).
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
jolanka 19:08, 07 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
dominika_ napisał(a)
Bierz wszystko

Jak zdążę;(
Chyba nie tylko ja taka mądra. Przyjechał duży samochód, wywrotka i ładowali koparką. Zobaczę czy jutro jeszcze coś zostało
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:09, 07 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
tulucy napisał(a)
Ja takie zrębki z sosny rzucałam jako ściółkę pod iglaki... Ładnie mi w tym miejscu glinę rozluźniły po kilku latach.

Mnie nie trzeba nic rozluźniać, piach mam ale może mniej chwastów by było
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:11, 07 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
eee_taam napisał(a)


u mnie stoja przy komposcie wiadereczka ...no teraz juz nie ale w sezonie ...i tez nie wyróba z zapachem dobrze ze tam jet zacisznie i wiatr na ogród nie wieje

ale jak postawisz sobie wiadereczko w garazu to na pewo siedzenia w aucie ci zapachem gnojóweczki przejda jak nic....no ja tam bym nie chciała ....czasem mi sie zdazy za ciagnikiem z rozrzutnikiem chwile pojechac i 2-3 min i trudno w aucie z tym zapachem wyrobic



Musi być na zewnątrz, w garażu nie ma ani miejsca ani możliwości. Byłoby na pewno albo my albo gnjóweczka
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:14, 07 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Margarete napisał(a)
O rany jak ja wam zazdroszczę tych zakupowych wypadów. Ja też chętnie latam po takich kiermaszach i targach ale już staram się niczego nie kupować bo w ogóle n i e m a m g d z i e s a d z i ć a tyle bym chciała jeszcze fajnych roślin i kompozycji ogrodowych mieć u siebie. Cóż mały areał mnie ogranicza. Ale z drugiej strony jestem z roku na rok coraz starsza i racjonalnie rzecz biorąc mój mały ogród na stare lata będzie do ogarnięcia dla mnie a większy to już nie do końca

Uwielbiam latać po szkółkach ale mądra to ja nie jestem. Kupuję "bo mi się podoba" i potem wtykam czasami bez ładu i składu po działce tam, gdzie akurat ziemię wymieniłam. Wiem, że powinno się planować ale.... Teraz muszę trochę popracować łopatą aby poprzesadzać to i owo
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies