Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 18:13, 28 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
Drimeth napisał(a)

U mnie wybitnie grujecznik rozumie mowę Kilka zim temu przemarzł podczas przymrozków. Długo była cisza. W końcu po miesiącu robiąc obchód ogrodu mruknęłam pod nosem, że trzeba będzie wykopać. Po kilku dniach pojawiły się listki I został.

No popatrz jaki sprytnyMoże powinnyśmy tak pochodzic po ogrodzie z jakąć siekierką?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:22, 28 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
Wczoraj miałam przyjemność odwiedzić dwa ogrody: Iwonki: Inka74 i Asi - Makadamii.
Oba piekne, zupełnie różne. Oj, spać nie mogłam bo tęskno mi się zrobiło za końcem mojej budowy Chlip, chlip

U Iwonki zrobiłam kilka zdjęć, niestety telefonem ale dziewczyny miały swoje sprzęciory i już wkleiły na wątku u Iwonki
A u Asi nic nie zrobiłam bo przez nasze gadanie zapomniałam. Cóż, będzie powód pojechać jeszcze raz
Dzięki kochane dziewczyny za przecudny dzień, za pogaduchy, oczywiście zdecydowanie za krótko, ale jak 10 bab się zjedzie, a jeszcze po drodze dwie szkółki wypasione zaliczy to czas płynie za szybko

Klona kupiłam a jakże: Oridono nishiki , i jeszcze trawy i hostę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zana 18:32, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jolanko przychodzę, żeby Ci jeszcze raz podziękować za "wygrzebanie" magnolii. Zostajesz jej matką chrzestną, już ją nazwałam na Twoją cześć "sensacyjną Jolanką" (tak przez skojarzenie od Sunsation).

Nota bene, co oznacza słowo "sunsation"?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
jolanka 18:43, 28 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
Zana napisał(a)
Jolanko przychodzę, żeby Ci jeszcze raz podziękować za "wygrzebanie" magnolii. Zostajesz jej matką chrzestną, już ją nazwałam na Twoją cześć "sensacyjną Jolanką" (tak przez skojarzenie od Sunsation).

Nota bene, co oznacza słowo "sunsation"?

Ochrzcimy ją we właściwy sposób

"Sun" to słońce, "sate" - nasycać więc może razem to nasycona slońcem, promieniami - tak jakoś mi się to skojarzyło
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zana 18:54, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Czyli co? Zmieniamy na "słoneczna Jolanka"?. Ale wiesz, "sensacyjna" brzmi tak dynamicznie, może by szybciej przyrastała.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
jolanka 19:07, 28 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
Może być, język przecie żywy a jeśli będzie się trzymała nowego znaczenia to jestem za
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
anabuko1 19:12, 28 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
jolanka napisał(a)

Piękna.
Podobna do mojej.
Co to za dama ?
U mnie też sucho.Deszczyk działaj tylko posiąpil 15 minut i tyle.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gruszka_na_w... 19:13, 28 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Zana napisał(a)
Czyli co? Zmieniamy na "słoneczna Jolanka"?. Ale wiesz, "sensacyjna" brzmi tak dynamicznie, może by szybciej przyrastała.


Jestem za! (ech, te Wasze dyskusje , zawsze wywołują uśmiech na twarzy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
BKosimkArt 19:13, 28 kwi 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Cudna magnolia Jolu!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
jolanka 19:16, 28 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
Dzisiaj pogoda nieogrodowa bo i zimno i mokro. To pierwsze mi się nie podoba, to drugie a i owszem

Magnolia jednak mocno pomyłkowa, ale na razie zostaje, bo ładna. Lennei na pewno..... a miała był Alba.



Tulipany jeszcze kwitną ale nie są jakieś wyjątkowe.

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies