Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Drimeth 10:15, 01 kwi 2016


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
Jolanka, a może tą małą rabatkę zrobić jako miniaturę rabaty po prawej stronie? Te same gatunki (może bez tulipanowca, bo on duży), mniejsza ilość i niższy pułap niż duża rabatka. Chodzi mi o docelową wysokość roślin. Wtedy wyjdzie Ci spójna koncepcja, bez bałaganu i z konsekwencją powtórzeń.
Planuj obie rabaty razem, myślę, że wtedy będzie większy ład zachowany.
Efffa 11:39, 01 kwi 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
jolanka napisał(a)
Problemem jest zgranie tego miejsca z rabatową "sąsiadką". Rośnie tam tulipanowiec kolumnowy i jest na tyle dominujący, że nie wiem co mu dodać. Zobaczcie zdjęcie - nie patrzymy na bałagan (plizzzz), bo brzydki.


Te długie patyki po prawej to tulipanowiec-liście ma piękne, złociste. Przy furtce są na razie kolumnowe jałowce ale chcę to właśnie zmienić. Po lewej ta mała rabatka, którą próbuję wypocić. Po prawej stronie obok tujek jest puste miejsce, no bo też nie wiem. Od strony domu do ogrodzenia jest niewielki spadek, tam, gdzie kora przy bukszpanie jest wyżej, kamyki i tuje niżej.

Tuje pociągniesz do furtki może,? jaka to strona? Cofnęłam sie do poczatku wątku i tam jest ściezka z kamyków?tak?a nie myslałaś zeby tę ścieżkę zlikwidować i zrobić 1 duzą rabatę?Niewiem jak to wyglada z góry, wiec może źle radzę
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
jolanka 20:26, 03 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ewelinko! Ścieżka kamyczkowa jest koniecznością, ponieważ tam jest spadek terenu - większe kamienie robią za murek. Cała rabata byłaby za szeroka bez możliwości przejścia pomiędzy roślinami stąd pomysł na przedzielenie taką ścieżką. Tak, pomyślałam o pociągnięciu tujek do końca rabaty i może na dodaniu nad nimi czegoś szczepionego na pniu, ale nie mam pewności stąd moje "przegadywanie" z Wami.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:29, 03 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Drimeth napisał(a)
Jolanka, a może tą małą rabatkę zrobić jako miniaturę rabaty po prawej stronie? Te same gatunki (może bez tulipanowca, bo on duży), mniejsza ilość i niższy pułap niż duża rabatka. Chodzi mi o docelową wysokość roślin. Wtedy wyjdzie Ci spójna koncepcja, bez bałaganu i z konsekwencją powtórzeń.
Planuj obie rabaty razem, myślę, że wtedy będzie większy ład zachowany.


Masz rację. Próbuję wyobrazić sobie całość obu części - mam z tym problem. Ciągle mi sę wydaje, że moje pomysły są złe.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:31, 03 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
evik0 napisał(a)
No to klops... To pomysł z drzewem trochę cięższy do zrealizowania. Nie znam się na tyle by doradzić.Alete obwódki ładne, i takie duże sadzonki ze aż żal je ciachac


Oj tak, ręka mi drżała kiedy ciachałam tylko trochę a i tam miałam wrażenie, że za dużo
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:33, 03 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kindzia napisał(a)
Drzewo...może wiąz Wredei?


Sprawdzę co za jeden
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:36, 03 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
MAD napisał(a)
Witam się i ja. Fajnie wyszedł Ci ten żywopłocik. Solidne sadzonki dorwałaś.


Też jestem zadowolona i dokupiłam jeszcze trochę. Tylko to trzeba wetknąć w ziemię bo z gołym korzeniem ale cena HOHO
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:58, 03 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Wczoraj i dzisiaj niewiele robiłam. Zamiast roślinek oglądałam pigułki. Ale żeby nie było, w samochodzie nie wiało i niewielkie zakupy można było zrobić. Chorowałam na ciemierniki i się wyleczyłam - kupiłam na razie dwa ale wypasione. Kilka pięknych roślin do nasadzeń w donicach też, muszę jutro postarać się stanąć na wysokości zadania.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:28, 03 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Czy coś takiego mogłoby być? Dwa drzewka szczepione- to po prawej źle narysowane - robiłam po raz pierwszy - powinno być przesunięte bardziej na prawo. Po bokach cisy - mam fajne hili., Pod spodem - obwódka wykończona kulami z bukszpana, dosadzone między jeszcze dwie kulki, pomiędzy nimi coś bardziej żółtego (trzmielina albo runianka i wyższe fioletowe (różowe) byliny. Poprawcie coś

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
evik0 21:49, 03 kwi 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Na wizce fajnie to wyglada. Ale ..-co ostatecznie robisz z tujami. ?Jak dociagniesz je do końca do cis zniknie
A drzewka jakie?
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies