Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Madzenka 06:29, 07 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Fajną rewolucję wymyśliłaś
Drzewa ma froncie jakie będą?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 07:14, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szukałam zdjęcia muru, ale nie doszłam do końca Muszę do roboty jechać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jolanka 21:41, 07 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Chciałabym zrobić tu "coś". Od strony drogi wewnętrznej -wschód- posadziłam szpaler cisów - tam chodzi brama przesuwna. Płot betonowy -północ-jest sąsiada - zaczęłam go malować, ponieważ częściowo był pomalowany na nieciekawy kolor. Od tej właśnie strony ok. metr od niego idzie rura gazowa i jest niewielki - jakieś 30 cm - spadek terenu w moją stronę. W planach był tam wcześniej dodatkowy podjazd na samochód, ale okazało się, że niepotrzebny. Co tam zrobić? Może w części kącik różany?

Acha, tu gdzie kostka i kamienie też jest nasyp, wjazd do garażu jest wyżej. A bałagan jeszcze budowlany.

Te roślinki, które widać to "przechowalnik"., do przesadzania.

Zdjęcia muru:






Na planie to ta część zaznaczona na różowo.

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
ag_zie 21:53, 07 kwi 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Mam info o drzewkach - wpadnij do mnie
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Gardenarium 07:45, 08 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na tej części muru mogłyby być róże pnące powyginane w łuki, na dole róże zwykłe niskie różowe, burgundowe i białe z dodatkami w postaci lawendy, szałwii, jeżówek i stipy.

Albo zagajnik brzozowy z brzóz himalajskich, jeżówki, trawy, cebulowe i coś kulkowego, np. kolorystycznie ładne berberysy Bagatelle, dałyby mocny kolor na tle szarego płotu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:00, 08 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mozesz wyspę zrobić, żeby zasłonić budynek , altanę wtopić żwirowymi rabatkami

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jolanka 14:19, 08 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gardenarium napisał(a)
Na tej części muru mogłyby być róże pnące powyginane w łuki, na dole róże zwykłe niskie różowe, burgundowe i białe z dodatkami w postaci lawendy, szałwii, jeżówek i stipy.

Albo zagajnik brzozowy z brzóz himalajskich, jeżówki, trawy, cebulowe i coś kulkowego, np. kolorystycznie ładne berberysy Bagatelle, dałyby mocny kolor na tle szarego płotu.


Buziaczki za pomysły. Danusiu, czy ten zagajniczek brzozowy myślałaś w tej części, gdzie plot jest pomalowany na jasno, czy w tej gdzie szary? Mam nadzieję, że korzenie maja płytko.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Agania 18:41, 08 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Planujesz, fajne jest takie urządzanie ogrodu, na tym etapie wszystkie prace cieszą ogromnie, słuchaj się naszej Danusi, dobrze radzi, sąsiada trzeba efektownie zasłonić, bo będzie Was miał jak na widelcu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anbu 18:45, 08 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Fajne planowanie i pracę się posuwają do przodu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Ela987 20:14, 08 kwi 2016

Dołączył: 03 wrz 2013
Posty: 18
Aaaaaaaa, a ja znam te działki...... Jolanka mieszkasz w miejscu moich marzeń sprzed kilku lat <3 Z różami fajny pomysł (bo ten mur masakra i koniecznie trzeba go zasłonić), ale będzie ci chyba duuużo dobrej ziemi potrzebnej, bo o ile dobrze pamiętam, to na Twojej działce piasek przeokrutny był
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies