Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

evik0 21:42, 30 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Jola ja tez tu widzę jakieś ładne drzewko. Konieczne szczepione myśle ze to bardzo dobry pomysl

A bukszpana wydaje mi się ze jeszcze po bokach musisz ciachnąć. Tak po zdjęciu mi się wydaje
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
jolanka 21:53, 30 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Jutro zrobię zdjęcia "po całości", to będzie lepiej widać. Ta rabatka jest po jednej stronie "od furtki", po drugiej ale w pewnej odległości jest kolumnowy tulipanowiec. Jest na zdjęciach na pierwszych stronach.

Bukszpan będzie nie tylko ciachany ale i podsadzany, aby przypominał jakiś kształt. Dzisiaj próbowałam tylko nowe nożyce.

Poszukam jakiegoś pomysłu na drzewo.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mirkaka 07:39, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
jolanka napisał(a)


Przyszło mi coś do głowy. Może w tym rogu z platanem nie robić żywopłociku cisowego a nasadzenia np. rododendronowe - tam jest cienia więcej , a zamiast tego lepiej wokół żwirowego kółeczka i tak pociągnąć coś takiego jak w ogrodzie Sylwi? Z lewej strony dałabym osłonę ze Szmaragdów a prawej od lasu np. ze świerków omorika (albo choiny kanadyjskiej)
To zdjęcie lepiej pokazuje miejsce z platanem.

Co o tym myślicie?



Właśnie to chciałam Ci zaproponować, masz naturalną kwaśną ziemię i przepuszczalną, idealna dla rododendronów, tylko ją wzbogać w korę i torf kwaśny. Rh stworzą wspaniały żywopłot , naturalny, dobrze będzie się komponował z lasem, a sosny jak podrosną będą idealnym towarzystwem dla Rh, nie zasłonią bo gałęzie będą wyżej a dadzą delikatny cień, nie zabiorą wody bo mają głęboki, palowy system korzeniowy. Swierki i brzozy nie są dobrym sąsiedztwem dla Rh bo one mają płytki i szeroki system korzeniowy i wysuszą każdą okolicę .
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:47, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Tę wierzbę bym wywaliła, a kupiła bardziej eleganckie drzewko. Wierzba po paru latach zbrzydnie, poza tym jest taka pospolita. Upss, przepraszam za tę opinię ale musiałam to napisać skoro się pytasz.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
BasiaLT 07:59, 31 mar 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Widzę Jolu że u ciebie prace ruszyły pełną parą Super
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kindzia 08:55, 31 mar 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Na wrzosach nie stawiaj jeszcze definitywnego krzyżyka. Niektóre później budzą się do życia. Moje nigdy nie przemarzły, mimo ich pierwszej mroźnej zimy w 2010 roku. Nieraz po ogoleniu wydawały się zupełnie suche badylki (a cięłam krótko, na jeża), a potem jednak się zazieleniły.

W tym przedogródku przybramowym chcesz coś niewysokiego zamiast hakuro? Może trzmielinę na nóżce, albo z droższych bukszpan na pniu, albo cis?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Drimeth 09:15, 31 mar 2016


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
jolanka napisał(a)


Bukszpan będzie oczywiście bardziej przycięty





Jeśli mogę coś od siebie dorzucić (weź poprawkę, że ja początkująca ogrodowo jestem), czy planujesz tą obwódkę pociągnąć do końca? Na jakiej wysokości chcesz obwódkę poprowadzić?
Milka 14:04, 31 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nie wiem, co doradzić, co lubisz, bo juz jak bukszpan jest, to mi się podoba ale coś też kwitnącego może, ciut koloru czy nie chcesz?? Może w środek hortensja Vanilka?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ewelaa74 15:28, 31 mar 2016


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Hej,
nie wiem czy podpatrywałaś u Ani szalonego zawijaska? Może Cię zainspiruje...
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=716
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
jolanka 22:09, 31 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Aniu: Myślę, że pewnie będzie drzewo będzie na pniu. Jeśli chodzi o sosny, wiem, że są niepopularne, ale ja je lubię a za ogrodzeniem mam ich co niemiara - tych nie lubię

Ewo, Kindziu, Drimeth: Bukszpany będą ciachane niżej, wczoraj była przymiarka. Na końcu obwódki może stożki alko kulki z cisa albo bukszpanu.

Mirka: Widzę, że koncepcja nabiera powoli kształtu. Wierzba zmieni miejsce, to nie moja tylko M. Nie pozwoli jej "sprzedać"

Dziewczyny jesteście kochane. Postaram się jutro narysować jakąś całość

,
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies