Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Kacha123 22:41, 03 kwi 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Wpadłam z rewizytą. Duży teren, fajny zapożyczony krajobraz, nic tylko działać.
Moim zdaniem kulki w środek rabaty nie w obwódkę. Po prawej konsekwentnie tuje. Cisy kolumnowe chyba nie bardzo w tym miejscu. Z drzew może Nigra, przełamie zieleń i pięknie kwitnie wiosną. Można ją ciachać w kulę.
Jeśli chcesz zachować zieleń to może platan kulisty Alphens Globe?
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Drimeth 10:08, 04 kwi 2016


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
jolanka napisał(a)


Masz rację. Próbuję wyobrazić sobie całość obu części - mam z tym problem. Ciągle mi sę wydaje, że moje pomysły są złe.


Skądże znowu!
Najważniejsze, że masz pomysły. Całe życie się czegoś uczymy. Ja też początkująca ogrodowo. Każdemu mogą zdarzyć się błędy, ale nie ma się co poddawać. Nie myli się tylko ten co nic nie robi. A Ty działasz i o to chodzi

Szkic mi się podoba. Widać, że zaczynasz planować obie rabatki. Tak trzymać.
jolanka 21:50, 04 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
evik0 napisał(a)
Na wizce fajnie to wyglada. Ale ..-co ostatecznie robisz z tujami. ?Jak dociagniesz je do końca do cis zniknie
A drzewka jakie?


Chyba jednak pociągnę tuje do końca. Cisy wtedy niestety nie mogą być. Byłam dzisiaj w szkółce i oglądałam drzewka. Wiśnia Umbra nawet by pasowała ale cena Ufff - szczepiona na 2 m , myślenie ma przyszłość
Dociągnęłam obwódki bukszpanowe do końca rabaty - wygląda OK. Kule bukszpanowe w środku też. Może jutro coś będzie już widać. Oczywiście na razie bez drzewek - myślę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:53, 04 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kacha123 napisał(a)
Wpadłam z rewizytą. Duży teren, fajny zapożyczony krajobraz, nic tylko działać.
Moim zdaniem kulki w środek rabaty nie w obwódkę. Po prawej konsekwentnie tuje. Cisy kolumnowe chyba nie bardzo w tym miejscu. Z drzew może Nigra, przełamie zieleń i pięknie kwitnie wiosną. Można ją ciachać w kulę.
Jeśli chcesz zachować zieleń to może platan kulisty Alphens Globe?


Miałaś rację. Kulki lepiej wyglądają w środku - już to zrobiłam. Zobaczę tego platana - jednego już mam po drugiej stronie ogrodu.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:54, 04 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Drimeth napisał(a)


Skądże znowu!
Najważniejsze, że masz pomysły. Całe życie się czegoś uczymy. Ja też początkująca ogrodowo. Każdemu mogą zdarzyć się błędy, ale nie ma się co poddawać. Nie myli się tylko ten co nic nie robi. A Ty działasz i o to chodzi

Szkic mi się podoba. Widać, że zaczynasz planować obie rabatki. Tak trzymać.


Dzięki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Flower1 22:11, 05 kwi 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
jolanka napisał(a)
Czy coś takiego mogłoby być? Dwa drzewka szczepione- to po prawej źle narysowane - robiłam po raz pierwszy - powinno być przesunięte bardziej na prawo. Po bokach cisy - mam fajne hili., Pod spodem - obwódka wykończona kulami z bukszpana, dosadzone między jeszcze dwie kulki, pomiędzy nimi coś bardziej żółtego (trzmielina albo runianka i wyższe fioletowe (różowe) byliny. Poprawcie coś


Lubie symetryczne nasadzenia ,fajnie te drzewka przy wejsciu wygladaja.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
jolanka 22:23, 05 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Muszę się sprężyć i coś zrobić. Najwyżej będę przesadzać hihi
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Efffa 22:56, 05 kwi 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Przeoczyłam Twój post u mnie, przepraszam.
Nie pokazywałaś ciemiernkiów? Z czym sadzisz je?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
jolanka 13:39, 06 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Efffa napisał(a)
Przeoczyłam Twój post u mnie, przepraszam.
Nie pokazywałaś ciemiernkiów? Z czym sadzisz je?


Na razie nie wiem. Siedzą sobie w doniczkach i czekają. Dzisiaj trochę pada i nie wiem, czy będzie można coś zrobić w ogródku. Doczytałam, że powinny mieć trochę cienia.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 13:42, 06 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Flower1 napisał(a)

Lubie symetryczne nasadzenia ,fajnie te drzewka przy wejsciu wygladaja.


Dzięki. Zobaczymy jak posadzę. Deszczyku przestań.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies