Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 21:49, 30 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
tulucy napisał(a)
U nas to samo. Postraszyło, pokropiło i poszło...

Szkoda
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:51, 30 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
JoannA napisał(a)
A u nas była ulewa że hej I do tego grad ale na szczęście wielkości ziarnka grochu.
Ogród na parę dni podlany.

No proszę, niby nie tak daleko a taka różnica. Szczęśliwie nic nie zniszczone. Brrr, nie lubię takich niespodzianek
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:54, 30 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Kasia_CS napisał(a)
A ja spragniona szerszych kadrów jestem. Pamiętam jak były plany robione z drzewami przy budynku i dużo było wszelkich szerszych widoczków.. a teraz zupełnie jakoś zapomniałam jak to wszystko wygląda Ale front kojarzę, bo tam działałaś jesienią z fotkami tulipanowca bodajże



No tylko postraszyło.. u nas też dzisiaj było koszenie, dobrze, że chociaż popadało tyle ile popadało. Już mogliśmy sobie podlewanko trawnika darować chociaż.

Hmm, najpierw muszę posprzątać te doniczki, te worki, te widły, te łopaty, te porozrzucane rękawiczki, o konewkach nie wspomnę
Będą, będą, sadzę

Ja muszę podlewać trawnik bo susza niesamowita
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:56, 30 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Kasiolaaa napisał(a)
u mnie zapowiadaja deszcze i burze i nic cisza jak nie bylo tak niema

Ostatnio komunikaty meteorologiczne są baaaardzo na wyrost. To po ubiegłym roku kiedy tyle było zniszczeń a nikt wcześniej nie informował o zagrożeniach.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 22:04, 30 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
U nas ostatecznie w nocy mocno podlało, tak po 4 rano. Do wieczora mocno mokra ziemia gdzieniegdzie jeszcze była.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 22:07, 30 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Przesadziłam wreszcie klona strzepiastokorego, który cierpliwie czekał zadołowany w doniczce od jesieni
Sucho niesamowicie, kopałam pył Będzie trzeba jednak uruchomić nawadnianie rabat. Nawet pielić nie można bo wszystko się urywa.
Dokończyłam też cięcie rozplenic i miscantow. Te miniaturowe udaja, że nie przezimowały.

Nowy tulipanowiec, wieeelgaśny bo ok 4 m, też nie wypuszcza listków. Dzwoniłam do szkółki i mam mu dać jeszcze tydzień, potem Pani zaproponowała albo zwrot pieniędzy albo.... czekanie do jesieni.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:07, 30 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
tulucy napisał(a)
U nas ostatecznie w nocy mocno podlało, tak po 4 rano. Do wieczora mocno mokra ziemia gdzieniegdzie jeszcze była.


No to miałaś szczęście.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 22:11, 30 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Już wiem, gdzie mam najbardziej wilgotne miejsca w ogrodzie i gdzie posadzę nowe irysy syberyjskie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 20:37, 01 maj 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Mogę wreszcie usiąść chwilę przy komputerze i pokazać trochę pisma obrazkowego. Już niedługo tulipany przekwitną i będą straszyć na rabatach, ale jeszcze....

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:40, 01 maj 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies