Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakup kosiarki - dylemat

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakup kosiarki - dylemat

Gardenarium 21:21, 06 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Odpisałam w innym wątku. Nie zamieszczaj tego samego postu w kilku wątkach, proszę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beniuasia 08:38, 07 sie 2018

Dołączył: 06 sie 2018
Posty: 3
Dziękuję, nie wiedziałem w którym będzie prawidłowo.
chriss 11:44, 14 mar 2019

Dołączył: 18 cze 2018
Posty: 15
Witam wszystkich po zimie
Czy ktos z Was używał może kosiarek akumulatorowych Stihl ? Na chwilę obecną jeżdżę Vikingkiem MB448.TC, ale chodzi mi po głowie Stihl RMA448.TC.
Parametry techniczne takie same, jedynie jedna z nich jest spalinowa, druga akumulatorowa.
W momencie kiedy kupowałem Vikinga tej akumulatorowej nie było w sprzedaży, a pewnie rozważyłbym dołożenie tego tysiąca złotych.

Czy będzie faktycznie ciszej? Jakieś efektywne różnice w utrzymaniu trawnika ?
Nie, żebym narzekał na hałas spalinówki, ale bezszczotkowy silnik elektryczny powinien mieć lżej, tak sobie myślę.
Czy jest sens sprzedawać i kupować kolejną ?

Niestety "mój" dealer Stihl nie ma jej na miejscu i nie mam jak przetestować
Gardenarium 16:34, 17 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Akumulatorowe moim zdaniem nie nadają się, albo tylko na cmentarz skosić 3 m2 trawnika. Nie porównuj akumulatorowej do spalinowej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chriss 14:49, 24 mar 2019

Dołączył: 18 cze 2018
Posty: 15
Gardenarium napisał(a)
Akumulatorowe moim zdaniem nie nadają się, albo tylko na cmentarz skosić 3 m2 trawnika. Nie porównuj akumulatorowej do spalinowej.


Danusiu, dziękuję za odpowiedź. Czy możesz rozwinąć swoją myśl? Dlaczego te akumulatorowe są takie "be" ?
Gardenarium 08:10, 25 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Miałam taką to mnie szlag trafiał, że tak na krótko starcza ta bateria, poza tym są słabe jeśli chodzi o moc. Ja nawet na cmentarz to nie mogłam wozić, bo wysiadkę robiła a miałam Stigę. Niby powinno być ok, chyba że bubel miałam, to była wygrana w konkursie na ogród z Muratora
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:19, 19 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
karolafranek napisał(a)
Witam!
Mam problem z kosiarką elektryczną - właśnie odmówiła posłuszeństwa... a w majówkę miałam zamiar zrobić porządek z chaszczami
Teraz się zastanawiam: spróbować ją naprawić - mąż ma serwis elektroniki AGD, więc sprzęt i wiedzę raczej posiada - czy nie truć (_!_) i od razu iść do sklepu po nówkę sztukę :?
Co Wy byście zrobili?


Ocenić czy naprawa jest droższa od zakupu nowej, ocenić stan kosiarki, ale to nie do nas należy ocena.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies