Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakup kosiarki - dylemat

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakup kosiarki - dylemat

Gardenarium 02:01, 24 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To chyba dla Sebka pytanie, ja nie kupuję przez internet
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:32, 27 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja też jeszcze nic przez internet nie kupiłem, więc się nie znam.
Jednak teraz wszyscy trąbią właśnie o tych silnikach briggs&stratton, że są świetne.
U siebie też mam kosiarkę spalinową z tym silnikiem i działa świetnie. Nie mam z nią żadnych problemów, nie psuje się i ma super moc koszenia. Oczywiście mam z napędem. Jest to zbawienie przy dużej powierzchni, bo jest bardzo ciężka i koszenie wtedy to męka.
Także śmiało ją weź. Cena jest bardzo fajna, my płaciliśmy o wiele drożej.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
troku 18:53, 02 cze 2011

Dołączył: 02 cze 2011
Posty: 1
Wrzecionowe kosiarki spisują sie dobrze jak sie nimi tnie trawę około 1 do 2 cm są dobre jak ma. sie zadbany równy trawnik
alinak 00:22, 04 cze 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ja w sumie powinnam też wymienić kosiarkę, ale nie bardzo wiem na jaką firmę postawić . Teraz mam SOLO i działa 10 lat . Tylko słyszałam, że firma się popsuła i podpowiadają mi o husqvarnie. Z tego wszystkiego stara miała się już na pewno zepsuć, już się ucieszyłam , a ona na złość działa beż zarzutu . I to bez wiosennego przeglądu, bez wymiany oleju, bez ostrzenia noża itp. nie robiliśmy wyjątkowo przeglądu , bo na pewniaka miała paść .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 18:06, 04 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Husquarna jest super, ale ma wystający element uniemozliwiający obkoszenie drzewa, trzeba kosić w lewo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tutuja 15:02, 08 cze 2011

Dołączył: 09 maj 2011
Posty: 9
Kupiłem - Dzięki endie za inspirację, bo sprawuje się całkiem nieźle i wygląda porządnie nawet . Na husqvarne mnie nie stać kosiarka o podobnych parametrach do tej, którą wybrałem kosztowała o 800 zł drożej... a jest ten artykuł o kosiarkach bębnowych gdzieś?
Gardenarium 00:58, 14 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

O kosiarkach wrzecionowych
jest tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/707-kosiarki-wrzecionowe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:34, 06 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kris_bialystok napisał(a)
stoję przed zakupem kosiarki - wydaje mi się, że elektrycznej

wielkość trawnika około 350 m2 - proste kanty - dobry dostęp do gniazdek - chwilowo brak nasadzeń pomiędzy gniazdkami a trawnikiem

polecicie coś sprawdzonego ?
budżet tak do około 500 zł

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 18:34, 06 maj 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Krzyśku - znasz zapewne zalety i wady kosiarek elektrycznych. Najważniejsze to dbanie o bezpieczeństwo. Kosimy tylko suchą trawę i bardzo uważamy na kabel zasilający. Mam kosiarkę elektryczną która ma 24 lata - produkcji niemieckiej. Posiada silnik indukcyjny. Zaleta tych silników to cicha praca i praktycznie bezobsługowy (brak szczotek). Taką bym polecał.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 18:48, 06 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O tym jak wybrać kosiarkę masz rady w artykule

Ja polecam spalinowe, na każdy trawnik. Mam nie więcej niż 100 metrów do koszenia, używam wygodnej kosiarki spalinowej. Nie mam problemu z kablami i mocą oraz czy wciąga trawę czy "gubi" trawę. Ale skorzystaj z poniższych podpowiedzi.

Tu jest link do artykułu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/304-jak-wybrac-kosiarke
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies