Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakup kosiarki - dylemat

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakup kosiarki - dylemat

andie 14:33, 09 maj 2011

Dołączył: 06 maj 2011
Posty: 15
Witam, mam pewien problem. Zdecydowałem się kupić kosiarkę spalinową, oczywiście z silnikiem B&S. nie wiem .Pomóżcie!! ))
Sebek 15:21, 09 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wiesz co, no nie za bardzo widzę różnice. Wydaje mi się, że tańszą, niewiele się różni od drogiej, a 200 zł zostaje w kieszeni
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:23, 09 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy od mocy silnika, szerokości koszenia i wielkości trawnika do koszenia.
Duże trawniki wymagają większej szerokości koszenia, gdyż kilka okrążeń mniej to czysty zysk

W małym ogródku wystarczy mniejsza kosiarka. Kosz konieczny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
andie 15:38, 16 maj 2011

Dołączył: 06 maj 2011
Posty: 15
Małego ogródka to ja nie mam... ostatecznie wziąłem droższą - nie Sebek zebym nie liczyl sie z Twoim zdaniem ale postanowilem wydac ciut wiecej i dobrze zainwestowac prawda? ) jeszcze raz dzieki wielkie za pomoc forumowicze!

Temat zostawiam, żeby tu sobie powisiał dla potomnych stojących przed wyborem kosiarki )
Sebek 16:37, 16 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie przejmuj się, sam mam mały ogród i wziąłem jedną z większych kosiarek jakie były - bo porządna.
No i musiałem dokupić mniejszą, bo się nie mieściłem z nią.
Skoro ogród spory to i dobra kosiarka musi być.
A jak to mówią - co tanie to drogie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GrzegoSz 15:12, 17 maj 2011

Dołączył: 13 maj 2011
Posty: 15
Zastanawia mnie bardzo dlaczego tak mało piszecie o kosiarkach bębnowych lub wrzecionowych (nazywają i tak i tak) Czytając forum zauważyłem, że część osób przykłada duża wagę do jakości trawnika, łącznie z szefową Danusią. Taka kosiarka to wg mnie podstawa zdrowego i wypielęgnowanego trawnika. Wystarczy spojrzeć na te osławione angielskie trawniki. W Anglii taka kosiarka to chyba podstawowe narzędzie każdego ogrodnika . Jeśli byłoby zainteresowanie to mogę coś na skrobać o takich kosiarkach.

Pozdrawiam
Grzegorz
____________________
Chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, Chcesz być szczęśliwy jeden rok - wyjdź za mąż, Chcesz być szczęśliwy całe życie - załóż ogród.
hanka_andrus 15:40, 17 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie pytaj,tylko pisz.Zawsze komuś wiadomości się przydadzą.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 17:41, 17 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja w sumie myślałem o kosiarce bębnowej, ale zrezygnowałem, bo u mnie dużo wywijania i chyba by rady nie dała. Po za tym mam nierówno...
Ale wątek może być jak najbardziej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:42, 17 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Załóż nowy wątek "Kosiarki bębnowe", wklej zdjęcia jeśli są Twojego autorstwa, bardzo prosimy o pokazanie tego tematu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:46, 17 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znam ten rodzaj kosiarek, jednak kiedy zaopatrywałam się w ten sprzęt, to kosiarki wrzecionowe nie miały regulacji koszenia, poza tym nie miały kosza.
A dla mnie to podstawa. Jak dla mnie to one zbyt nisko kosiły. Teraz dzięki Jagnie ma taką kosiarkę - antyk angielkę. Niedługo może doczekam się uruchomienia antyku i jej nowej młodości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies