Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i co dalej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i co dalej

lutroja 08:45, 13 wrz 2017


Dołączył: 01 gru 2016
Posty: 872
a widziałaś turzycę rzędową, też szybko rośnie i ładnie zadarnia teren
____________________
Lusi Lubię go:)
Monka 09:49, 13 wrz 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO to jest chyba to dzięki za podpowiedź,

ona jest ziomozielona ?
____________________
Monika ogród i co dalej
iwka 12:42, 13 wrz 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
chciałam sobie wiosną kupić tą turzycę, ale mi odradzono, że niby słabo przezimowała i wygląda brzydko. Nie wiem jak to z nią naprawdę jest.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kasya 12:43, 13 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41863
Monka napisał(a)


dzieki Kasia to czekam, bo ja też kupię chyba w tym roku co ile je sadziłaś ?


ja sadziłam pojedyńczo
dzisiaj slonce to zrobie jakies fotki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Monka 13:04, 13 wrz 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
iwka napisał(a)
chciałam sobie wiosną kupić tą turzycę, ale mi odradzono, że niby słabo przezimowała i wygląda brzydko. Nie wiem jak to z nią naprawdę jest.


No widzisz Iwonka na wizus ok , a tak to nie bardzo ale jeszcze dojrzewa u mnie myśli na ID
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 13:06, 13 wrz 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Kasya napisał(a)


ja sadziłam pojedyńczo
dzisiaj slonce to zrobie jakies fotki


Kasia czekam cierpliwe Ty focisz ja muszę dziś skosić trawę bo ma padać , Ty przyjemności ja robota
____________________
Monika ogród i co dalej
iwka 13:22, 13 wrz 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
właśnie widziałam u ivo ID z czosnkami krzysztofa, ślicznie wygląda to połączenie. Myślę że ID fajnie by tu wyglądało, nawet nie musiałabyś go ograniczać, mogłoby się rozrastać do woli
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Monka 16:30, 13 wrz 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
iwka napisał(a)
właśnie widziałam u ivo ID z czosnkami krzysztofa, ślicznie wygląda to połączenie. Myślę że ID fajnie by tu wyglądało, nawet nie musiałabyś go ograniczać, mogłoby się rozrastać do woli


Chyba to samo oglądałyśmy , ID coraz bardziej mi się podoba
____________________
Monika ogród i co dalej
Nikita 10:20, 15 wrz 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Monia, ja chyba wolałabym w tym miejscu coś niższego niż rozplenice, żeby wyeksponować podciętego iglaka. Głosuję za Ice Dance lub turzycą rzędową. Mam jedno i drugie i jednak ID bardziej mi się podoba.
Tylko nie podobają mi się te rynny...przecież podczas ulewy woda wymyje ci całe podłoże. Musi koniecznie coś być szybko zadarniające.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margarete 17:06, 15 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ja jestem za runianką - ona lubi cień i szybko zadarnia a poza tym gdybys nie chciała tej zwykłej to są odmiany variegate o biało obrzeżonych liściach - mam taką u siebie ale ona nie rozkrzewia sie tak łatwo jak ta zwykła runianka cała zielona.
Drugi wariant to ID, rozmnaża sie jak goopie, jest prawie zimozielone więc i wczesną wiosna rabata od razu wyglądałaby ok, lubi i słonce i w cieniu da radę.
Hakaone jako takie jest boskie ale u mnie to które mam czyli hakaone aureola macra to rosną słabo. Żyją ale przyrastaja licho, nie mogę sie doczekać żeby z moich kępek zrobiły sie prawdziwe kępy, więc taki kawałek jak u ciebie to zarastałyby z 10 lat...
Nie wiem jak al gold, tej odmiany nie mam.
Koniecznie w te trawy czy turzyce daj jakies cebulowe żebys na wiosne miała np. czosnki, dużo i w jednym gatunku.
Podcinanie tego krzewu wyszło ci pierwszoklasnie - brawo "miszczu"

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies