Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i co dalej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i co dalej

Monka 20:05, 11 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Filemon24 napisał(a)
Moim zdaniem musisz zaprosić męża z łomem i kilofem na tą część do przekopania nie ma innej rady to jest raczej jeden / dwa dni pracy. Niestety żeby mieć ładnie to trzeba się napracować niestety niekiedy tak że aż się odechciewa wszystkiego.


Już go widzę jak pracuje z łomem koń by się uśmiał , ostatnio jak zepsuły się zawiasy w szopce i naprawiał, to sąsiad zaczął go nagrywać, bo stwierdził, że taki obraz nigdy się nie powtórzy przez najbliższe 5 lat , on jest stworzony do pracy umysłowej, i muszę przyznać, że rzeczywiście ma rację
____________________
Monika ogród i co dalej
Syla 20:08, 11 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Monka napisał(a)


Sylwio, mój umysł ścisły nie przewiduje w sowim trybie prcacy fizycznej jak na początku coś tam próbowałam robić w ogrodzie , marny skutek, wierz mi to usłyszałam : " latasz i latasz może byś usiadła " ot taka motywacja !


Wierzę Ci , dlatego rób to na miarę swoich sił . Ja również sama dziergałam rabaty z namiastką pomocy . To jest ciężka fizyczna praca a wiem , że masz maluchy w domu.
Wiesz jak gruby może być ten beton w ziemi? Jak daleko sięga ? zrób zdjęcie jak prosiłam i podumamy ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Monka 20:23, 11 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Syla napisał(a)


Wierzę Ci , dlatego rób to na miarę swoich sił . Ja również sama dziergałam rabaty z namiastką pomocy . To jest ciężka fizyczna praca a wiem , że masz maluchy w domu.
Wiesz jak gruby może być ten beton w ziemi? Jak daleko sięga ? zrób zdjęcie jak prosiłam i podumamy ...


1 zdjęcia to tam gdzie beton , niestety nie wiem jak jest gruby, kropki to krople na szybie przeszła ulewa

2 zdjęcie to tam myślałam żeby posadzić drzewo + hortki nie ma betonu , była piaskownica , po lewo na zdjęciu widać resztki
____________________
Monika ogród i co dalej
Syla 22:32, 11 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
jaka jest szerokość tego miejsca bez betonu
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
MirellaB 06:35, 12 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witam Bardzo fajny wątek, dużo będzie się działo Oczywiście zaznaczam i będę zaglądała
Miłego dnia
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Zana 08:17, 12 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A tak sobie dzisiaj przy porannym suszeniu włosów myślałam o tym Twoim nieszczęsnym betonie. I tak sobie pomyślałam, że może warto by było jakichś magików ściągnąć, żeby spróbowali to zlikwidować. Może ten beton nie jest gruby, może to są tylko położone płyty betonowe. Wiem, że to trochę ciężkie i trudne, ale może warto spróbować (ale mi się tych "może" wpisało!).
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
JoannaDe 08:48, 12 maj 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Ja tez bym na Twoim miejscu powalczyła o usuniecie tego betonu. Byłaby piękna rabatka. Robota na raz i będziesz miała spokój.

Spróbuj może z jednej strony odkopać i sprawdzić jak gruba jest ta warstwa. Moze jest tak jak Zana mówi i nie taki diabeł straszny.

Pozdrawiam.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Syla 10:54, 12 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Tak jak poprzedniczki , wypowiem się , że warto poczekać i poszukać jakiegoś magika aby się podjął zadania ... Mąż będzie pokazywał palcem , magik pracował a Tobie buzia będzie się uśmiechać ...

Drzewo w centralnym miejscu zdecydowanie najładniej będzie się prezentowało... Przemyśl to proszę

A jak masz nadmiar energii to może poszukaj innego miejsca na działanie w tzw. między czasie . Bo rzeźbić na betonie można spróbować, byliny pewnie dadzą radę ale drzewo i inne , tego nie wiem ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Monka 20:38, 12 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Syla napisał(a)
jaka jest szerokość tego miejsca bez betonu


Ogólnie 2 m ale zwęża się w stronę szopki do 1 m
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 20:47, 12 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Dziś pracowałam na ugorze, czyli znowu przekopywałam moją "reprezentacyjną"rabatę pod oknem i płakać mi się chciało , bo jak patrzyłam jaka tam ziemia to stwierdziłam, że na tym ugorze chyba nic nie wyrośnie i co ............ dziękuję Wam DZIEWCZYNY ZA WSPARCIE , chyba jednak pospiech wskazany jest przy łapaniu much a nie w ogrodzie , więc ????? jutro jak mi się uda to sprawdzę za Waszymi radami grubość tego nieszczęsnego betonu, znajdę jakiegoś "pracownika ogrodowego " i zobaczymy oczywiście dam znać , mnie też na prawdę najbardziej podoba się wersja z drzewem pośrodku czyli jak było w piosence czas nas uczy pokory

A propos Em będzie ekspertem jak przyjdzie "pracownik ogrodowy " i głównym zarządcą
____________________
Monika ogród i co dalej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies