Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Krakowem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Krakowem :)

mp_krk 00:08, 13 maj 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
hehe...tak, praca jest wciągająca przecież nie siedziałbym o tej porze tylko na ogrodowisku
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
mp_krk 00:11, 13 maj 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
katiaxx napisał(a)
Rojniki czad, jak je kocham
a po czym wnosisz że miskant żyje ? - w moim wyrasta coś jakby perz, początkowo wyrywałam ale oświeciło mnie że może miskant ? Czy te pierwsze listki takie perzowate są ?


Rojników nigdy mi mało, już sobie upatrzyłem kolejnego....u sąsiadów

Co do miskanta, tak pierwsze listki u moich gracków wyglądają jak perz Ale i tak ogólnie z 15 przeżyło pewnie z 5, z których tylko jeden ładnie odbija, reszta tak sobie. Trzeba było jednak ściąć na zimę i w pierwszym roku przykryć
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
katiaxx 08:41, 13 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
mp_krk napisał(a)


Rojników nigdy mi mało, już sobie upatrzyłem kolejnego....u sąsiadów

Co do miskanta, tak pierwsze listki u moich gracków wyglądają jak perz Ale i tak ogólnie z 15 przeżyło pewnie z 5, z których tylko jeden ładnie odbija, reszta tak sobie. Trzeba było jednak ściąć na zimę i w pierwszym roku przykryć


ja już nigdy nie posadzę trawy późnym latem albo jesienią , w sumie u mnie gracki zimują pierwszy rok - nawet wcześniej czytając wątki na O. nigdy nie zwróciłam uwagi na to że szanse są pół na pół, miałam miskanta graziellę i jeszcze jakieś mniejsze - odbijały bez problemu.

Liczyłam że przeżyje u mnie choć taki posadzony rok temu wczesnym latem - który naprawdę się rozrósł - a tu cisza ... powoli tracę nadzieję

____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 08:41, 13 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
a właśnie - miałam zapytać a jak rojniki przez zimę ? - wymarzają i odrastają ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
mp_krk 09:26, 13 maj 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Kasia,

Miskanty sadziłem ok połowy lipca, ładnie sie rozrosły i liczyłem że w tym roku to już będzie cudnie. A tu totalna lipa...

Rojniki...u mnie nic nie wymarzło, w zimie były takie same, trochę mniej intensywne kolory. Ale wiosną już bardzo ładnie odbijają z nowymi pedami,muszę im dziś dziurę w folii powiększyć by się zakorzenily.

____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
mp_krk 10:39, 13 maj 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
To na początek rzut bez nanoszenia aktualnych nasadzen


____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Kacha123 09:39, 22 maj 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
A co tu taka cisza? Działasz coś ogrodowo?
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
mp_krk 23:03, 03 cze 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Kasia,

a działam, ale raczej porządkowo Wywiozłem wielką hałdę ziemi z dolnego tarasu, w końcu obsypałem opaskę kamieniem (prawie), jutro będę chciał skończyć obrzeża wzdłuż podjazdu by wysypać tam kamień na rabatach.




No i w końcu po dwóch latach życia trawnika kupiłem nóż do darni i zacząłem ciąć...już wiem dlaczego trzeba robić to 3x w sezonie. Na 12mb zeszło mi godzinę Początkowo robiłem bez sznurka więc nie patrzyć że krzywo

____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
mp_krk 23:17, 03 cze 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Ogrodowo cały czas myślimy co i jak...zobaczymy co i z Kim wymyślimy Ale pewnie bardziej z Kimś niż sami, bo trochę czasu brak a i pomysłów mamy chyba zbyt wiele. Także trzymaj kciuki

Tak na szybko telefonem, by pokazać że coś tam u mnie na pagórku żyje...




Trawy mam fatalne po zimie więc nawet nie pokazuje
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
mp_krk 23:20, 03 cze 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Rojnik i kwiaty
Tu jeszcze w oczekiwaniu na sadzenie
I najbardziej "ekspansywny"
Jeszcze "zabawę" miałem dziś z powiększaniem dziur w tej szmacie bo jak widać było ciasno
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies