Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

katel 21:13, 15 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj! Wiosenne kwiaty już cieszą a jak zrobicie wszystko to dopiero będzie , trzymam kciuki!
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Basiula 17:06, 16 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dziś sadzimy. Na razie udało się posadzić magnolię, ambrowca, buka, wiąza, grujecznika, 5 dodatkowych grabów do żywopłotu, trzy borówki. Jeszcze hortensje vanilki i jedną cudem zdobytą kulkę z cisa.

Nie brzmi to imponująco co prawda, ale walczymy nie tylko z ziemią ale z naszym małym synkiem, który bardzo chce pomóc a...wychodzi odwrotnie

Mąż pojechał na mecz, to mam chwilkę odpoczynku

____________________
W basiowie
Wendy79 17:18, 16 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Witaj Basiu, u mnie nawet jeszcze trawy nie ma, więc tym bardziej z chęcią i ciekawością będę obserwować Twoje poczynania. Ściskam Aga
Ps. Wszystkie Baśki, które znam, to super babki
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Basiula 17:47, 16 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dziękuję Wam wszystkim za odwiedziny u mnie muszę też odwiedzić Wasze ogrody
____________________
W basiowie
bql3 17:57, 16 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witaj,

Basiu - miło poznać nowa ogrodniczkę na forum a zwłaszcza gdy jest Ona sąsiadką z tego samego rejonu co ja, jeszcze milej jest mi bo widzę po Twoim projekcie że masz ogród o powierzchni trójkąta - identycznie jest u mnie tylko mniejsze mam wymiary powierzchni swojego ogrodu i inny charakter - ale wiedz że kształt trójkątnej posesji to raczej rzadkość w ogrodach.
Obiecuję zaglądać na Twoje rabaty i trzymam przysłowiowe kciuki w realizacji planów ogrodowych.

pozdrawiam
Jan

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Sonka 08:34, 18 kwi 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Ładny domek, dobrze jest tworzyć ogród od początku w całości, bez elementów pozostałych ze starego ogrodu, będę podglądać. Zerknę co masz w projekcie może będę miała czym się podzielić z Tobą.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
anbu 08:45, 18 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hej Basiu, będę podglądać poczynania
____________________
Ania Ogród Ani :)
Basiula 13:26, 19 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dziękuję Wam wszystkim, miło mi bardzo, że zawitaliście do mojego wątku

Właśnie wczoraj wróciłam z szybkiej wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Byłam tam z córcia, całe szczęście nie musiałyśmy zostać na dłużej.
Wolne mam do końca tygodnia, więc będzie trochę czasu na pogrzebanie w ziemi

Byłam już w szkółce, przywiozłam ze sobą sporo roślin. Pięć 'Doorenbosów', małych, ale za kilka lat stworzą ten mój zagajniczek brzozowy. Mam też cztery kaliny angielskie, pięć dereni 'Elegantissima' i dwie kolejne borówki amerykańskie. Mamy do przesadzenia jeszcze z 6 innych roślin, to nudzić się nie będziemy.

Mam problem tylko z kupieniem buka "Riversii", nie wiem jakim ewentualnie mogłabym go zastąpić. Może Wy macie jakieś pomysły?
W ostateczności kupię w necie



____________________
W basiowie
Basiula 13:39, 19 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
W międzyczasie zakwitła magnolia, którą sadziliśmy w sobotę. I kolejne tulipany






____________________
W basiowie
Basiula 16:22, 25 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Mieliśmy trochę wolnego i udało się posadzić sporo roślin, jestem zadowolona, choć to dopiero początek. Część "szkieletu", że tak powiem. A że rośliny z racji ceny, kupuję raczej niewielkie, drzewa głównie, to na prawdziwe efekty przyjdzie mi sporo czekać.

Nie mniej, posadziliśmy 11 drzew i masę krzewów. Sporo roślin przesadziliśmy też na ostateczne już miejsce.

W tym tygodniu pracuję do 18:00, więc niestety za wiele nie zrobimy



Na zdjęciach, niestety, wygląda to biedniej niż w rzeczywistości, a zdjęcia tyłu nawet nie zamieszczam, może jak wyjdą wszystkie listki to będzie jakikolwiek efekt na zdjęciach




Kalina będzie kwitła, ciekawa jestem jej zapachu



____________________
W basiowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies