Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Basiula 10:47, 11 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dziewczyny dzięki, no normalnie jestem mega podekscytowana
Szkoda, że do 18;00 jestem w pracy, mało czasu mi potem zostanie a bukszpanów jest jednak dużo.
Agnieszka, to faktycznie szkoda w szkółkach kule są naprawdę drogie. Można powiedzieć, że swoje, na szybko licząc kupiłam za ok. 1/4 ceny. Tak że rozumiem.

Mam pytanie jeszcze. Znacie się może na różach? Kupiłam Chopiny w odkrytym korzeniem, wsadziłam niedawno. To było już nieco za późno, wiem. I z tych dziewięciu na razie tylko 3 mają liski, reszt wygląda ok., ale jest łysa i jeden zbrązowiał. Będzie coś z nich czy czeka mnie zakup doniczkowych? Jak sądzicie?


____________________
W basiowie
Dominika11 11:04, 11 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
wow kule bukszpanowe super
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
lindsay80 11:34, 11 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Fajnie się dzieje, super kule i lawendy masz już bardzo dorodne, a jakie derenie są za nimi?
____________________
Tu ma być ogród :)
Basiula 17:37, 11 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
lindsay80 napisał(a)
Fajnie się dzieje, super kule i lawendy masz już bardzo dorodne, a jakie derenie są za nimi?



Dzięki moja droga, za nimi rosną elegantissimy a jeszcze za nimi graby
Lawendy kupiłam takie ładnie podpasione i już nawet urosły odkąd je wsadziłam.
Tylko o chopiny się martwię.
____________________
W basiowie
anulajda 08:38, 12 maj 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Witaj Basiu masz piękny projekt ogrodu od Danusi a to już sukces murowany

Zielone róże obserwuj powinny wypuścić listki a zbrązowiałe to zależy czy Ci je mrozik wiosenny uszkodził czy po prostu jest suchy.Róże sadzone wiosną z odkrytym korzeniem potrzebują trochę czasu żeby zbudowały ładny krzaczek,lepsze w Twoim wypadku są doniczkowe,dały by efekt od razu a jeszcze w takiej ilości to dopiero
Pozdrawiam,
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Basiula 10:51, 12 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Aniu, dzięki za odwiedziny i cenne uwagi o moich nieszczęsnych Chopinach teraz spokojniej poczekam na ewentualne listki, a jak nie to najwyżej kupię w doniczkach tyle ile mi padnie. Szkoda, że od razu tak nie zrobiłam.

Melduję, że bukszpany posadzone, choć sadzone szybko i jeszcze będzie przy nich sporo roboty. Dwa muszę dziś przesunąć nieco a spod wszystkich zacząć usuwać trawę. Muszę też powiedzieć, że kule w ogrodzie to coś fantastycznego. Nawet u mnie wyglądają super, nadają takiej przestrzenności, głębi. Jak to stwierdziła sąsiadka, "nieoczywistego uroku"

Tak że jestem zadowolona, ale jeszcze masa pracy, żeby wyglądały naprawdę dobrze






Międzyczasie buk, buczek raczej, o którego się już mocno martwiłam, puścił liście,




I azalie zbierają się do kwitnienia, dwie z nich mają różne kolory pąków na jednym krzaczku, chyba podkładka wybija?





No i Rubens, coraz piękniejszy





____________________
W basiowie
Dominika11 10:53, 12 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
pięknie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Wendy79 12:50, 12 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Fajnie kule wyglądają między brzozami. Ja wyczaiłam dzisiaj bukszpany nawet w fajniej cenie, duże, ale nad formą kulistą musiałabym popracować... I zastanawiam się czy brać.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Basiula 13:02, 12 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Agnieszka, no kwestia ceny
Umiesz ciąć kulki? Bo ja nigdy żadnej nie cięłam i już mam stracha. A w projekcie 23 sztuki i dodatkowo kilka cisowych na pniu i niskich.

____________________
W basiowie
Wendy79 13:50, 12 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Też nigdy nie cięłam. wcześniej kupiłam takie już uformowane, bo pomyślałam, że będzie mi łatwiej, ale chyba jednak będę musiała się nauczyć Także Basiu będziemy się razem "ścierać" z nowym wyzwaniem
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies