Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Dominika11 21:15, 25 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
witaj Basiu wpadłam z rewizytą
widzę, że masz projekt, to teraz już prosta droga do pięknego ogrodu, choć trzeba będzie włożyć w to dużo pracy, ale będzie ślicznie.
będę zaglądać i śledzić twoje ogrodowe poczynania
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
malgol 09:17, 26 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Basiu, nie martw się ! Nie obejrzysz się jak wszystko urośnie i będziesz cieszyć się ogrodem. Tez myślałam, ze to trwa wieki a już po roku widać efekty. A wszystkie zmiany nawet najmniejsze cieszą
Piekny będziesz miała ogród- już to widać teraz
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Basiula 11:15, 26 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dziękuję dziewczyny

Patrząc na wsze ogrody jeszcze więcej mam zapału.
Szkoda, że z czasem trochę kiepsko...ale damy radę.

Były teraz przymrozki w nocy i pomarzły mi młode listki grujecznika. Szkoda kilka pączków na magnolii także zmarzło. A że było ich raptem z 5 to już po ptokach, że tak powiem.
Trudno.
____________________
W basiowie
Basiula 10:49, 27 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dziś okazało się, że nie tylko grujecznik i magnolia ucierpiała. Młode listki hortensji też wyglądają nie najlepiej. Dochodzę do wniosku, ze buki wiedzą co robią wypuszczając liście tak późno

Kupiłam dziś 9 róż Chopin z odkrytym korzeniem, w necie, bo u nas nie ma. I tak mnie teraz naszła myśl, że może to za późno na takie sadzonki? Przyjmą się?
____________________
W basiowie
Sonka 16:05, 29 kwi 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Basiu zmarł mi Rh "Gartendirektor Rieger' wcześnie kwitnie i ogólnie jest wrażliwy. Dzisiaj dosadziłam mu azalię wielkokwiatową-Canon's Double, poczekam rok jeszcze, choć nie wiem czy warto bo średnio co drugi rok marznie.

Jaka to kalina? Ja mam Mohavik.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Basiula 17:50, 29 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Krysiu, dziękuję za odpowiedź, szkoda tego RH, widzę w googlach, że piękny

Mi właśnie pomarzły listki hortensji bukietowych, nie wiem czy one odbiją?

Kaliny mam angielskie, polecone przez Szefową na razie marne z nich krzaczki, ale mam nadzieję, że szybko urosną.

Wczoraj kupiłam 9 róż Chopin, 14 lawend, 3 trzmieliny na pniu i będę robić rabatę różaną od A-Z.
Czasu tylko mało. Jeszcze jestem w pracy, jutro też do 14:00 a potem jadę z dziećmi na urodziny. Ale jakoś dam radę, najwyżej będę sadzić przy halogenie
____________________
W basiowie
Marga 21:45, 29 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witaj Basiu
Projekcik śliczny już masz i to nie od byle kogo, to teraz juz z górki jak to mówią Sama mam projekt i doceniam jaki to komfort psychiczny i oszczędność czasu dla ogrodnika amatora.
Będę zaglądać bo wiem, że niedługo powstanie u Ciebie przepiękny ogród.
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
Sonka 22:43, 29 kwi 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
O hortensje się nie bój, jeśli nie te które są, to wypuści nowe pędy.Moja kalina to niewielki krzaczek ale rośnie od ołówka, uwielbiam jej czerwone woskowe kuleczki, aktualne. Nie wiem czy to jest angielska. Fajnie jest mieć projekt szefowej.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Basiula 09:59, 30 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Marga, dziękuję za wizytę Masz rację, projekt to podstawa. Jakiś czas myślałam, że z pomocą ogrodowiskową zdołam sama zaplanować ogród. Ale jako, że moja przygoda z ogrodem dopiero się zaczęła, szybko zdałam sobie sprawę, że brak mi odpowiedniej wiedzy merytorycznej. Sporo się przez te 1,5 roku dowiedziałam, ale to dopiero kropla w morzu. Wszystkie prawie nasadzenia jakie zrobiłam w poprzednim sezonie (całe szczęście nie było tego zbyt dużo) teraz zmieniam. Dobrze przynajmniej, że wybrałam rośliny, które teraz mi się przydadzą. To oczywiście za sprawą forum

Krysiu, jeśli Twoja kalina ma owoce na jesieni, to nie angielska. Bo jedynym, ponoć, minusem angielskiej jest to, że nie wydaje owoców.
Danusia pisała jednak, że jest zdrowa, nie łapie mszycy, pięknie kwitnie i pachnie.
____________________
W basiowie
Basiula 10:08, 02 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
W sobotę udało nam się posadzić wszystkie rośliny na rabacie różanej.
9 Chopinów, 14 lawend i 3 trzmieliny pienne.
I prawdę mówiąc to jest...straszliwie gęsto posadzone wszystko.
Zgodnie z wymiarami oczywiście, rabata ma ok. 4,5 m długości i szerokość od 0,5m do ok. 80 cm. Upchałam tam róże co pół metra, pomiędzy nimi odrobinę do przodu wysunięte lawendy, ze 3 chyba weszły do tyłu, pomiędzy róże i derenie 'Elegantissima', które też są blisko. I do tego z przodu te trzmieliny.

Zobaczymy jak to będzie wyglądało jak rośliny podrosną
Zdjęcia wkleję, jak wysypię korę, bo na razie to wygląda do bani



____________________
W basiowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies