Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Basiula 09:18, 04 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Ok, już się doczytałam, że róż się nie wysypuje korą, szkoda,że po tym jak mąż wysypał na rabatę 3 worki
Zgrabiłam ją i wysypię na razie odkwaszony torf.
____________________
W basiowie
Marga 09:50, 04 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Napracowaliście się bardzo Faktycznie coś gęsto najwyżej kiedyś wykopiesz co drugą roślinę i przesadzisz.
Róż nie mam, ale derenie elegantissimy na szpaler mam posadzone co 1,2m.
Czekam na zdjęcia
____________________
Ogród dla moich synków
lindsay80 09:56, 04 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
a pokaż na fotce jak to wygląda, też trzmieliny na pniu sadziłam w majówkę, ciekawa jestem jakie dorwałaś, bo ja wybierałam w szkółce gdzie były ich setki i wcale ten wybór prosty nie był
____________________
Tu ma być ogród :)
Basiula 11:43, 04 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Marga, derenie mam posadzone zgodnie z projektem co 1 metr. Tylko przed nimi blisko są już lawendy, róże i trzmieliny. Zasypię tym torfem to wrzucę fotę


lindsay, trzmieliny są na razie małe, przycięte już w szkółce. Ale sądzę, że będą ładne jak podrosną. Miałam do wyboru trzy wysokości, wzięłam średnią, sięgają mi wyżej niż do pasa.

____________________
W basiowie
Sonia 16:32, 04 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 85
Witaj, projekt rewelacja i jakie możliwości super
____________________
SoniaSonia-ogród moja pasja
Basiula 08:31, 05 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Zasypałam mniej więcej rabatę torfem odkwaszonym. Teraz widzę, że pierwszą potrzebą jest kupienie w końcu szpadla do kantów, bo wszystko wygląda strasznie nieporządnie :/ Tym bardziej, że okazało się, że zakupiona kora ma innych zupełnie kolor niż ta poprzednia w grabach, które są zresztą tak małe, że przydałaby się lupa, żeby je zobaczyć.


Tych dereni prawie na tle tej kory nie widać, ale one tam są...



A te małe wystające z ziemi to moje przyszłe piękne Chopiny wsadzone pomiędzy lawendami.




____________________
W basiowie
Basiula 15:35, 05 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Ah jeszcze wrzucę kalinkę kwitnącą, faktycznie pięknie pachnie. Za kilka lat będzie efekt z czterech krzaków.





Już kombinuję co dalej, chyba przyjdzie pora na cisy na pniu
Czyli ten pięknie zwizualizowany kawałek ogrodu



Całe szczęście udało mi się znaleźć takie cisy w szkółce.
Problem mam natomiast ze stożkami z cisa. Nigdzie nie ma w okolicy być może zastąpię je bukszpanem.
____________________
W basiowie
ewa004 09:35, 06 maj 2016


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Basiu z tym projektem Kochana to Ty już masz piękny ogród
Uwielbiam Daniusi projekty ,i już mnie się nie pozbędziesz
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Basiula 11:09, 06 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Ewa, dziękuję moja droga choć po prawdzie piękny ogród to ja mam na razie na papierze. Dosłownie
____________________
W basiowie
Gardenarium 00:57, 08 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Everillo zamień na Hakonechloa 'All Gold' albo 'Aureola'. U mnie Everillo padły w 95 % tej zimy. Nie ma ich nigdzie, nawet w Holandii, wróciłam na pusto.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies