Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Basiula 11:52, 17 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Aniu, kupiłam z Wolf Garten, mam sekator tej firmy i jest bardzo porządny
Tym się sugerowałam tylko.
Pewnie wolałbym Josepha Bentleya, ale gdzie go kupić, no gdzie
____________________
W basiowie
anbu 12:11, 17 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Nie da się go kupić, też sprawdzałam źródła Ale nie przesadzajmy inne firmy też są niczego sobie
Rzuć linkiem Basiu do tego noża do kantów, to se pooglądam a może się i skuszę
____________________
Ania Ogród Ani :)
Basiula 12:18, 17 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Aniu, pw
____________________
W basiowie
Basiula 12:25, 17 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Rozmawiałam właśnie z kolejnym specem od studni głębinowych. Ten przynajmniej nie powiedział od razu, że skoro mieszkam tam gdzie mieszkam, to nawet się za to nie zabierze

Problem w tym, że mieszkamy w okolicy obfitującej w margiel. A jak marglu jest mniej to w zamian jest glina.
I nikt nie chce wiercić
Z bliskich sąsiadów nikt studni nie ma, gdzieś tam dalej o kilku słyszałam, rożne 12-17m głębokości, Ale też o kilku, w których wody nie ma i nie było. Nie ma wobec tego gwarancji żadnej czy uda się do wody dowiercić czy nie. A koszty straszne. 200 zł/m, jeśli się nawet nie uda to i tak płacić trzeba. Może nie całość, ale trzeba.

I co ja mam zrobić? Ryzykować? Chyba tak, bo jak susze będą się powtarzać takie jak zeszłoroczna, to nie ma odpowiedniego ciśnienia w wodociągach i ogrodu nie podlejemy. Biję się z myślami co robić
____________________
W basiowie
Basiula 09:24, 18 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Azalie zaczynają w końcu, dały na siebie czekać. Ta biała jest najpiękniejsza. Szkoda, że mam tylko jedną. Teraz bym odwróciła proporcje.



[

Kermesina rose wydawała się na fotkach jakaś taka mniej...jaskrawa niż w rzeczywistości






____________________
W basiowie
gobasia 15:07, 19 maj 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Wpadłam z rewizytą a tu kolorowo i azaliowo.A co do studni to może jeszcze jeden rok poczekaj...
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
katel 20:39, 22 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Prace widzę idą do przodu , biała azalia piękna.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Basiula 20:49, 22 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dziewczyny, weekendowo nic nie zrobiłam, oprócz posadzenia kilku warzyw w skrzyni. Teraz musimy się szybko zabrać za ściąganie darni. Znaczy mąż musi bo ja tego nie zrobię, ta ziemia jest straszna. I kamień na kamieniu. Nie wiem czy mi się uda porobić śliczne, równe kanciki, bo przez te kamienie wszystko szlag trafia. :/
Gobasiu, nadal nie wiem co ze studnią, ale obawiam się że za rok sytuacja się nie wyklaruje
Kasiu, azalia cudna a ja głupia tylko jedną taką mam.
____________________
W basiowie
Basiula 11:04, 23 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Azalia jest coraz piękniejsza nie mogę się napatrzeć




No i trzcinnik, od zeszłego roku urósł chyba dwukrotnie, podczas kiedy miskanty ruszyły, ale taki variegatus ma ze dwa źdźbła, trzcinnik pyszni się już od dawna. Zaczął chyba na początku kwietnia a teraz jest już naprawdę duży. Niebawem czeka go przeprowadzka.

____________________
W basiowie
Basiula 11:08, 23 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Zaczynają kwitnąć rododendrony, 'Helsinki University'




A ta azalia prawie świeci, ma kolory jak marker żałuję, że nie jest biała

____________________
W basiowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies