Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

anulajda 16:32, 14 maj 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3760
Basiula napisał(a)
Agnieszka, no kwestia ceny
Umiesz ciąć kulki? Bo ja nigdy żadnej nie cięłam i już mam stracha. A w projekcie 23 sztuki i dodatkowo kilka cisowych na pniu i niskich.


Nauczysz się, tylko spoko wszystko z czasem przyjdzieDasz radę bo przecież to Twój ogród jest
Ja trzymam kciuki
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 16:53, 14 maj 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3760
Basiula napisał(a)
Aniu, to w kocu dzieło Szefowej, muszą być kulki
Teraz tylko pytanie jak się je przycina...? hahaha

Ja to nie Ta Ania ale też Ania....
Basiu...chwytasz nożyce ,nachylasz się centralnie nad środkiem ewentualnej kulki i tniesz naokoło tak na oko-tylko śmiało ( musisz nauczyć się potem kucasz i ciachasz czuprynę prosto a pozostałości wystające przycinasz formując kulasy.Powodzenie
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
kamcia 17:09, 14 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Basiula piękny ogród tworzysz, zakupy rewelacyjne, zaznaczam wątek i jeśli pozwolisz będę śledzić postępy. Sama tworzę ogród wg projektu Danusi więc chętnię podpatrzę co i jak i nauczę się nowych rzeczy
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Basiula 08:55, 16 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Aniu, Dzięki za odwiedziny i za instrukcję cięcia, spróbuję w końcu to nie ręka, odrośnie jak coś. Choć pewnie zachowawczo to potraktuję na pierwszy raz (poczekam też aż się trochę lepiej poczują na nowym miejscu).

W tym tygodniu rezygnuję już z zakupów i zaczynam usuwać darń. Na razie nie znalazłam na to czasu.
Jedyne co muszę to przesunąć jedną kulkę i posadzić trzy hortensje "Phantom", na które polowałam od dawna a nigdzie nie było. Przy okazji kupowania tyczki dla ambrowca znalazłam ostatnie 3 w sklepie na O. I chociaż nie preferuję kupowania roślin w takich przybytkach, to tym razem się skusiłam.
Nawet nie wyglądają jakoś źle. Mam nadzieję, że będą dobrze rosły
____________________
W basiowie
Basiula 08:56, 16 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
kamciu, dzięki za odwiedziny.
pochwal się projektem moja droga! Masz w planach założenie swojego wątku? Chętnie bym zajrzała

____________________
W basiowie
MAD 09:01, 16 maj 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Cięcie kulek to super zabawa (po której jednak trochę plecy bolą jak ię tnie większą ilość). Wcale to nie jest trudne, a formowanie kul, które były już wcześniej prowadzone jako kule, jest bardzo proste. Trochę wprawy i bedziesz śmigać. Jak ja uwieliam ten odgłos chrupania przy cięciu... Mmmmmm.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
anbu 09:07, 16 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Basiu formowanie kulek to fajna zabawa W tym roku formowałam po raz pierwszy i podoba mi się, Tobie zapewne też się spodoba Nie bojaj się, dasz radę
____________________
Ania Ogród Ani :)
Basiula 10:29, 16 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
No jak tak mnie zapewniacie, że będę się dobrze bawić przy tym, to aż mi się zachciało ciachać
Jakie nożyce polecacie? Muszę kupić, bo nie mam na razie.
____________________
W basiowie
Basiula 08:21, 17 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Kupiłam sobie nóż do darni, powinien niebawem dotrzeć. Będzie się działo
Teraz muszę się właśnie skupić na usuwaniu darni i wytyczaniu rabat. Koniec z roślinami w trawniku

Tylko moje Chopiny nadal źle :/ jak ja żałuję, że nie kupiłam w doniczkach!
____________________
W basiowie
anbu 11:02, 17 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Basiu jaki nóż kupiłaś? Bo też się przymierzam do tego sprzętu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies