Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mini Kubusiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Mini Kubusiowo

kaisog1 21:48, 28 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Bożenko dziękuję Staram się jak mogę

Irenko mnie pytali czy nie mam dość remontu... odpowiadałam zawsze, że nie Lubię to i lubię pracę

Kasia dziękować Lubię takie jasne wnętrza Ogród wymaga mnóstwa pracy... nie wiem czy nie więcej niż Kubusiowo

Ewo tak w sumie zarys rabat nasuwa się sam, jest niejako wymuszony przez istniejące już chociażby ścieżki.... Danuś podpowiedziała styl formalny a to nie jest taki łatwy styl. Jest mega wymagający chociaż jeżeli chodzi o jakosć roślin... a to się wiąże z kosztami niestety... ...ale powoli, na spokojnie przez kolejne 10 lat dam radę hahahha

Kasiek Ja też się cieszę, że wróciłam Dzięki za komplement


...a wczoraj szalałam w ogrodzie i robiłam porządki... a było tego bo na jesień nie wygrabiłam liści i tak w zasadzie nie posprzątałam ogrodu więc wyobraźcie sobie co się działo... te porządki nie wyszły mi na dobre.... skończyło się to tym, że dzisiaj nie mogę głową ruszać Pierwszy raz w życiu mam uczucie jakby głowa miała mi odpaść od szyi... i ten masakryczny ból... nic nie pomaga
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 22:46, 28 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Danuś koza to był mój pomysł. Tam nigdy nie było ani kominka ani kozy. Musieliśmy poprawiać komin i przewody kominowe żeby można ją było zainstalować. Obudowę robiłam sama



Matko, Gosiak mus ciem wynająć do kominka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 22:47, 28 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danuś nie ma problemu ...ale pamiętaj, ja tylko w drewnie umiem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Kasiek 22:50, 28 lut 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Jak sroka w gnat sie gapie. Brawo dziewczyno, brawissssssimoooo
____________________
Bawarka
kaisog1 22:54, 28 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
hehehhehe Kasiek nie ma rzeczy, której by człowiek się nauczył ...drzwi też sama odnawiałam 104 listewki w każdych drzwiach trzeba było ręcznie oczyścić
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Kasiek 23:06, 28 lut 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Nie ma ale trzeba chciec i byc pracowitym, i Ty ...
Rany, no po prostu bomba Gosiu
____________________
Bawarka
Gardenarium 23:06, 28 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Szefowo... ponieważ wiesz z czym przyjedzie mi się zmierzyć ogrodowo to mam prośbę... dużąąąąą Znasz te ogrody angielskie niemal jak własną kieszeń.... podpowiedz, którymi mogłabym się zainspirować przy robieniu tego naszego ogródka w Wawie? Styl formalny jest mi obcy.... tu trzeba przemyśleć i wiedzieć co i jak...
Sugerowałaś by zachować jeden kolor w ogrodzie.... biel, ale ja bym chciała wyjść do ogrodu i móc ściąć kwiaty do wazonu Czy da się w ten styl wpleść jednak moje ukochane pastele? Róże, niebieskości, fiolety?
I najważniejsze dla mnie teraz.... czy przy tym stylu jest jakaś lista drzew, które są temu stylowi przypisane? Pytam bo chciałabym w tym roku nasadzić drzewa w miejscach "malo twarzowych"


Wg mnie pasują piękne donice na nogach (wazy), doskonałe dopracowane nawierzchnie, kuliste drzewa formowane (wiśnie moje chociażby), różaneczniki, bukszpany koniecznie, wielkie kule w kluczowych miejscach a nie naćkane dużo małych. Róże na murach (płocie) zakrywające płaszczem kwiatów wszystko. Pod nimi byliny typu jarzmianki, orliki, niskie trawy, astilbe burgundowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 23:18, 28 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Kasiek dzięki!

Danus no właśnie te nawierzchnie.... niestety frontowy ogródek to porażka czerwona, kostkowa.... sama widziałaś....
Co do wiśni... Patrzyłam na nie już w zeszłym roku ale mnie potrzebne są takie szczepione na wysokości 3 może nawet 3,5m.... spotkałaś je tak wysoko szczepione????
Donice.... no właśnie... szperałam po necie, łaziłam po sklepach i nic kompletnie nic nie przykuło mojej uwagi.... będę musiała lepiej poszukać A kolorystyka tych donic grafitowa?
Kule bukszpanowe będą, zdecydowanie... muszę te z frontu wywalić na tyły a kupić takie wymuskane, śliczniusie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 16:19, 01 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Kiedyś zrobiłam tak..... a teraz jest nieco inaczej ale wymaga pracy ta rabata...

Jest ona długa a wąska.... zasadziłam w zeszłym roku żywopłocik bukszpanowy i teraz chcę zrobić tak....



Wywalić kostki bukszpanowe, te po lewej i tam zasadzić stożek z cisa... kule bukszpanowe przenieść na ogród za domem na razie a w ich miejsce przesunąć hortensje i dać ich wiecej... i zasadzić trzy wymuskane kuleczki między żywopłocikiem... Potem dać spore rododendrony kwitnące na biało.... no i właśnie nie wiem co dalej.... jeżeli dam kulki z cisa na pniu to co w nogi? Jeżeli kule bukszpanowe to czy nie będzie "za płasko"????
Rabata kończy się "nosem" wąskim....

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Mixtoorka 19:34, 01 mar 2017


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Gosiu jestem zielona, ale mi plan się podoba. Chodzisz mi po głowie ostatnio. Masz pieska prawie identycznego jak mój Dino był. Jak się piesio miewa? Grzeczniejszy trochę? Tworzysz dom z duszą. Pięknie jest, drzwi i okno... kominek-chylę czoło. Też uwielbiam jasne kolory
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies