Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

kerii 17:13, 24 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam serdecznie wszystkich szczęśliwych posiadaczy własnego zielonego kawałka ziemi...
Od dawana jestem, że tak powiem bierną obserwatorką Ogrodowiska, które często było dla mnie inspiracją i kopalnią pomysłów do moich poczynań z roślinami. Teraz odważyłam się i ja dołączyć do internetowego świata ogrodów, może się przyjmę i zakorzenię na dłużej.
Od kilkunastu lat sadzę, przesadzam, przycinam, wycinam, plewię jednym słowem grzebię w ziemi wciąż zmieniając wygląd moich areałów a trochę ich mam, przy domu gdzie mieszkam ok 7a i drugi ogród na wsi ok 21a.

Kiedyś ogród był jednym wielkim warzywnikiem co nie budziło zbytnio mojego zapału do jego uprawy a wręcz przeciwnie było frustrującym, uciążliwym obowiązkiem. Jednak z biegiem czasu z biegiem lat zmieniły się trendy ogrodowe i zmienił się ogród i moje podejście do niego. Zniknęły ziemniaki, pietruszka, marchewka a w ich miejsce za gościły iglaki, skalniaki, rabaty... I złapałam bakcyla. Zaczęło mnie fascynować zakładanie kolejnych rabatek, skalniaków, dawało to satysfakcję, stało się swoistym relaksem i przyjemnością i tak zostało do dziś. Nawet przekonałam się do niewielkiego warzywniaka i z własnej nie przymuszonej woli sieję pietruszkę, rzodkiewkę, sadzę sałatę i takie tam warzywka))

Zapraszam wszystkich chętnych do odwiedzin, porad, inspiracji bo jeszcze wiele mam miejsc które wymagają reorganizacji i zagospodarowania.

A to kilka miejskich fotek z dzisiejszego deszczowego dnia, niestety hiacynty się już nie załapały do prezentacji


To jest tego roczne dzieło tzn. w tym sezonie dostało prawie ostateczny kształt bo koncepcja kształtowała się od dwóch lat i w tak zwanym miedzy czasie ulegała zmianom


____________________
Jola Moja glebo terapia
Lukasz2013 17:17, 24 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj. Zapowiada się ciekawie. Będę zaglądał.
Mary 22:25, 24 kwi 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Witaj
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Zana 22:49, 24 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Przychodzę z rewizytą i się witam. Piękne magnolie. I to drzewko czerwone, czy to klon? Widzę, że u Ciebie też kamienne klimaty.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kerii 10:31, 25 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam serdecznie odwiedzających i dziękuje za wizytę
bold textZana bold text tak to klon teraz zaczyna mieć piękne czerwone listki, a kamyki owszem bardzo lubię gdyby nie ograniczenia finansowe to cały gród był by z kamienia
____________________
Jola Moja glebo terapia
Zana 11:48, 25 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Czy te bujne rośliny na skalniaku i na zdjęciu z ławką (duże zielone liście) do liliowce? Masz może zdjęcie jak kwitną? Piękne ogromne kępy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kerii 14:32, 25 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Zana tak to liliowce i chyba im tam dobrze w tym miejscu bo rosną jak głupie i latem kwitną choć w tedy liście nie wyglądają już tak ładnie jak teraz na wiosnę, za liliowcami rośnie wiciowiec i hortensja pnąca, która po wielu wędrówkach chyba znalazła swoje docelowe miejsce mam nadzieję, że się rozrośnie i zasłoni choć trochę ten blaszak choć na razie kwiatów jeszcze nie widać ale mam nadzieje, że kiedyś się pojawią

a to jeszcze kilka fotek z chwili kiedy ta grządka w miarę fajnie wygląda bo teraz to jeszcze pusta i nie ciekawa






____________________
Jola Moja glebo terapia
GorAna 14:37, 25 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Witaj, mój ogród też kiedyś był wielkim sado-warzywnikiem
Piękne miejsce tworzysz
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Zana 14:56, 25 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ależ ta magnolia gęsta! Niesamowita jest. Czy Ty ją karmisz czymś specjalnym?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kerii 14:58, 25 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
A tu moja ściana różana

na koślawo postawioną ławkę proszę nie patrzyć jeszcze nie wiem czy tam zostanie czy zmieni miejsce położenia i czy po prostu prosto ją ustawię

a to rabatka z klonem kiedy kwitną rododendrony



____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies