Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

kerii 17:06, 25 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Zana magnolii niczym nie dokarmiam a wręcz przeciwnie czasem bym jej coś zabrała bo rośnie jak wściekła to chyba jakiś taki gatunek najpospolitszy pod słońcem nic się jej nie ima, choć w tamtym roku śnieg ją pokonał i złamała się jedna gałąź ale i z tym sobie poradziła na jej miejsce wypuściła nową na szczęście od tyłu . Fakt jak kwitnie ładnie wygląda a i liście potem zielone i soczyste tylko że zagłusza inne rośliny, zwłaszcza biednego perukowca a i pod spodem nie wiele można posadzić. W tym roku trochę ją podcięłam od spodu zobaczymy jak będzie to wyglądać.
Nie ja sadziłam te krzaki niestety to była kiedyś dawno, radosna twórczość moich rodziców sadzili bez opamiętania jedno na drugim nie uwierzysz, że w tej chwili na tym kawałku rabaty rośnie aż 10 krzewów nie licząc gruszy a ja nie mam serca nic wyciąć, więc w lecie jest jeden wielki gąszcz plus byliny przed, które też żyją własnym życiem. Ze dwa lata się już zabieram do uporządkowania przynajmniej kwiatów ale jakoś tak mi schodzi więc jest tam sobie taki mirsz marsz
____________________
Jola Moja glebo terapia
07_Rene 09:28, 26 kwi 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Witaj Kerii
Z jakich okolic Kr jesteś? Może mieszkamy niedaleko? Fajnie, że założyłaś wątek, bo w grupie zawsze raźniej


kerii napisał(a)

Nie ja sadziłam te krzaki niestety to była kiedyś dawno, radosna twórczość moich rodziców sadzili bez opamiętania jedno na drugim nie uwierzysz, że w tej chwili na tym kawałku rabaty rośnie aż 10 krzewów nie licząc gruszy a ja nie mam serca nic wyciąć, więc w lecie jest jeden wielki gąszcz plus byliny przed, które też żyją własnym życiem. Ze dwa lata się już zabieram do uporządkowania przynajmniej kwiatów ale jakoś tak mi schodzi więc jest tam sobie taki mirsz marsz


Ciesz się, że masz busz, a nie pustą działkę. Nie musisz czekać na rosliny 10 lat Jak jest za gęsto zawsze możesz skorygować krzewy odpowiednim cięciem
Nowa oprawa rabatki z kamieniami bardzo mi się podoba.
Będę zaglądać.
A gdzie piwniczka?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
kasja83 09:31, 26 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj-wpadłam i ja do Ciebie-początek wątku to mam szansę być na bieżąco
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kerii 10:19, 26 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Rene i Kasja witam was u siebie
Piwniczkę mam w wiejskim ogrodzie, z którego zdjęć jeszcze nie pokazywałam bo nie można wszystkiego na raz)
A mało tego pochwaliłam się piwniczką a okazuje się,że w zasobach fotograficznych mam tylko fragmentaryczne jej fotki, że problematyczna to i nie było co fotografować.
W każdym razie na początku była podobna do Twojej Rene tylko zrobiona skarpie ziemi, rósł na niej dereń i jałowiec no i chwasty. Po latach doczekała się nowych drzwi i została z przodu tzn. wejście do niej, obłożona kamieniami, akurat jałowiec na tej fotce centralnie zasłania wejście do niej

O na tej trochę lepiej to widać

Ta kupka kamieni to już moje dzieło sama je tam taszczyłam i układałam no i usiłowałam tam coś zasadzić z ogrodowych zasobów.
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 10:28, 26 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Z drugiej strony piwnicy od domu posadziłam tylko funkie i dalej nie miałam pomysłu poz tym brakło dużych kamieni. A teraz znowu chyba zmienię koncepcję bo nie ma tam już dużej sosny która trochę to zacieniała i nie wiem jak te funkie będą się miały w słońcu.

Tak, że problem piwniczkowy wciąż aktualny))

a to kawałek skarpy w sąsiedztwie piwnicy
____________________
Jola Moja glebo terapia
margaretka3 13:10, 26 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ależ mi się podoba piwniczka.
Ładnie obsadziłaś. Hosty tam pasują, może dadzą radę, a może posadzisz im coś, co da im lekki cień?
Kolejna sąsiadka
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Zana 13:26, 26 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ależ masz super busz dookoła. Tachanie kamieni, no tak... Znam ten ból. Piwniczka świetnie się wpasowuje w krajobraz, wygląda tak tajemniczo. Hakone jaka duża, moje ledwo, ledwo, jeszcze ich nawet nie widać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kerii 14:16, 26 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Zana busz i trawę, trawy mam dużo
____________________
Jola Moja glebo terapia
Mary 20:25, 26 kwi 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Wpadam z rewizytą. Bardzo mi się podoba ta część ogrodu z piwniczką. Tam z tyłu na skarpie jest las czy to tylko na zdjęciach tak wygląda?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
kerii 20:58, 26 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam MariBere za skarpą jest las, dużo lasu
____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies