Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 20:57, 04 maj 2020


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Makao_J napisał(a)
Aneta masz już starsze hortensje (dość wysokie) - czy musiałaś je już odmładzać? Ścinać nisko ziemi lub mocniej.
w tamtym roku niektóre pędy ścielam oczko niżej pod poprzednim rokiem, w tym roku też tak zrobiłam, ale nie cielam jakos mocno drastycznie nisko
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Makao_J 22:25, 04 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ja właśnie musiałam w tym roku mocno ciąć. W ubiegłym roku zostawiłam długie pędy i słabo mi kwitło. Poza tym do połowy gałęzie były gołe. Tylko od połowy były liście.
Zdziwiło mnie to bo przecież wiele osób zostawia długie pędy. Czy wszyscy wtedy mają do połowy łyse gałęzie?

I dlatego mocno ścięłam. Zobaczymy czy będzie lepiej.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ana_art 23:02, 04 maj 2020


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Makao_J napisał(a)
Ja właśnie musiałam w tym roku mocno ciąć. W ubiegłym roku zostawiłam długie pędy i słabo mi kwitło. Poza tym do połowy gałęzie były gołe. Tylko od połowy były liście.
Zdziwiło mnie to bo przecież wiele osób zostawia długie pędy. Czy wszyscy wtedy mają do połowy łyse gałęzie?

I dlatego mocno ścięłam. Zobaczymy czy będzie lepiej.
a wiesz to ja nie mam takich długasnych pojedynczych gałęzi, staram sie ciąć stopniowo nad 2 lub 3 oczkiem . Czasami gdzieś z dołu wystrzeli jakiś bat
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 19:00, 07 maj 2020


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
HELP!

Takie dziadostwo mi się rozsiało, cienkie, ciężkie do wybrania, po wypieleniu po kilku dniach pojawia się znowu...

____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 19:05, 07 maj 2020


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
I taki dzisiejszy obrazek



____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 19:09, 07 maj 2020


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824


____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Makao_J 19:25, 07 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ana_art napisał(a)
HELP!

Takie dziadostwo mi się rozsiało, cienkie, ciężkie do wybrania, po wypieleniu po kilku dniach pojawia się znowu...


Też mam takie u siebie. Wyrwanie jest bardzo żmudne bo to drobnica. Zwykle czekam aż trochę podrośnie bo wtedy pędy tak się nie urywają.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ana_art 13:00, 08 maj 2020


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Makao_J napisał(a)

Też mam takie u siebie. Wyrwanie jest bardzo żmudne bo to drobnica. Zwykle czekam aż trochę podrośnie bo wtedy pędy tak się nie urywają.

próbowałam już na róznym etapie... wkurza mnie jak tak sobie rośnie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Magdecka 09:19, 12 maj 2020

Dołączył: 12 maj 2020
Posty: 1
Witam, dopiero zaczynam przygodę z ogrodem, proszę o podpowiedź czy begonie sadzi Pani co roku nowe czy można je jakoś przezimować ?
ana_art 22:17, 12 maj 2020


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Magdecka napisał(a)
Witam, dopiero zaczynam przygodę z ogrodem, proszę o podpowiedź czy begonie sadzi Pani co roku nowe czy można je jakoś przezimować ?
co roku nowe, nie słyszałam by ktoś je zimował i szczerze mówiąc nawet nue wiem jak by miało to zimowanie wyglądac
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies