Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Pszczelarnia 15:08, 07 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Imponująca dbałość .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 15:57, 07 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Faaajny - wiosną pewnie wszystko pięknie rośnie na takim nawozie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
wawik 17:41, 07 paź 2011


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Sebek napisał(a)
Faaajny - wiosną pewnie wszystko pięknie rośnie na takim nawozie

Tak Sebku, szczególnie chwaściory.
____________________
Sebek 19:38, 07 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
oj tam oj tam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ell 07:35, 20 paź 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Fajnie - o to właśnie mi chodziło jak zakładałam ten wątek. Poczytałam i skorzystam z Waszej wiedzy.

i jeszcze kilka zdjęć z tego zakończonego już sezonu










____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ell 07:42, 20 paź 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333

drugie owocowanie








jak by nie było to też w całości jadalna roślina


____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ewaglen 17:00, 23 paź 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Zakładając swój ogród miałam dylemat, czy w ogóle sadzić rośliny z kategorii użytkowych. Z jednej strony mówiłam sobie - nie, z drugiej zaś myślałam - fajnie jest wyjść na ogród i coś skubnąć...malinkę, borówkę, wisienkę....I z tymi mieszanymi uczuciami zaczęłam sadzić. oprócz ozdobnych roślin pojawiły się w moim ogródku drzewa owocowe - jabłonie w liczbie 3 sztuki, śliwa, 2 czereśnie, 2 wiśnie i morela. Poza tym borówki, porzeczki i agrest. Trochę tego się narobiło . Pokażcie proszę, jak Wam udał się taki mariaż.....
____________________
Mój ogród - co dalej?
hanka_andrus 17:00, 23 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Na początku mego ogrodu,też było to wszystko+ warzywa w całym zestawie rosołowym....i nie tylko.
Z biegiem lat ,powoli wykruszały się.....najpierw śliwy,bo nie owocowały z braku odpowiednich zapylaczy, o czym wiem dopiero teraz.Potem wiśnie.... papierówka......ale w zamian doszły brzoskwinie samosiejki.
Tych żywot już też się kończy.Na posterunku została grusza konferencja i 2 nowo posadzone brzoskwinie.
W czasach pustek w sklepach,własne owoce i warzywa były dobrodziejstwem dla mojej rodziny,ale teraz....rozdaję nadmiar owoców,bo sama ich tyle nie potrzebuję.Obdzielam rodzinę,znajomych,sąsiadów.
Warzywa też zredukowałam do minimum.Ogród zmienił swe przeznaczenie.Teraz w nim wypoczywam,za wyjątkiem pilnych prac sezonowych.
I powoli zmienia swoje oblicze.I to chyba normalne........
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 17:00, 23 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie da się

Możesz wydzielić albo jakiś warzywnik albo możesz pomieszać rośliny ozdobne z owocowymi - np. borówkę amerykańską z krzewami liściastymi

Albo np. posadzić na obwódkę poziomki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 17:00, 23 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Sebku! Takie pomieszanie na dobrze w wyglądzie ogrodowi nie wychodzi.Bo w warzywach tak jak i w polu,trzeba zachować płodozmian,a takie wtykanie grządki marchewkowej między tulipany.....wg mnie nie pasuje.Niech będą wydzielone kwatery typowo ogrodowe,sadownicze i część rekreacyjna ,czy gospodarcza.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies