Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 10:32, 13 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A i zastanawiam się, co by tu zrobic w tym sezonie- usypalam z warstw zerwanej darni rabatę i zanim się to "przetrawi" posadzilabym coś na wierzchu, najchętniej kwitnacego na biało. Oczywiście jeszcze dorzucę ziemię na wierzchu. Jakieś propozycje?

A w ogóle czy taka usypana rabata ma szanse przetrwac bez obudowania jej czyms?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
iwka 10:41, 13 maj 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Witaj Kasiu trudno mi doradzić bo ja "wieśniaczek" jestem i nie bardzo mam pojęcie jakie warunki panują na takich garażach, cienka warstwa gleby to pewnie szybko się przesusza, nie wiem pewnie głupoty piszę fajnym rozwiązaniem są podniesione rabaty, jakieś donice czy murki z kamienia, myśleliście o tym?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kasia_CS 10:51, 13 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hej Iwonko!! Fajnie, że wpadłaś

Rabatę podniesioną właśnie robię, żałuję, że nie miałam zamysłu w zeszłym roku, jak odbieraliśmy klucze do mieszkania.. ale miałam tez powód - wtedy był miesiąc do porodu synka i nie miałam absolutnie głowy ani do wykańczania mieszkania ani do prac w ogródku - wtedy jeszcze mieszkaliśmy gdzie indziej.

A trzeba było podnieść chociaż poziom przy ogrodzeniu, żeby tuje wyżej posadzić... ale po ptokach.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:28, 13 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
O takie cos jest:
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anbu 13:08, 13 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hej Kasiu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mary 20:17, 13 maj 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)
Dzięki Marysiu za cynk Już kolejna osoba wspomina o tym miejscu i chyba dziś się wybiorę

A w ogóle to się wkurzyłam, bo posadziłam róże przy pergolach i jedna już takie wielkie pąki miała - na metce pnąca Schneewalzer... A tu pąki zaczynają pękać i widzę czerwone płatki... i ogólnie to chyba nie wygląda na pnącą, ale ja zielona na razie i jakoś nie wpadłam na to, że może pomyłka w metkowaniu zaszła


Ciekawa jestem wrażeń. Ja tam bardzo często bywam, więc pewnie kiedyś na siebie wpadniemy.
Za miesiąc planowane jest spotkanie w Pęchcinie. Tam to pewnie można zaszaleć. Nie wiem czy o tym wiesz, bo niedawno zarejestrowałaś się na forum.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6532-spotkanie-u-szmitow-w-pechcinie-2016
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 20:38, 13 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nie udało mi się dziś, bo zwykłe zakupy nam dziś pochłoneły tyle czasu, ze trzeba bylo jechac do domu nakarmic dziecko zamiast włóczyć za roślinkami. Jedyny plus, że jeszcze kupiłam na wyprzedaży kłącza dalii i jakieś jeszcze pierdółki.. Ciekawa jestem czy coś z tego jeszcze będzie

A o spotkaniu akurat czytałam, nawet się zastanawiałam czy się nie wybrać, ale to logistyka - co z dzieckiem, czy bym zostawiła na cały dzień, czy może zabrać ze sobą...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 21:44, 13 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwka napisała to, co mi też po głowie chodziło - masz dość wysoki ten murek ogrodzenia (przynajmniej tak wygląda na zdjęciu), ja bym zrobiła dookoła murki, podnosząc rabaty i wtedy robi Ci się zdecydowanie głębiej dla korzeni. Przemyśl to, myślę, że warto to zrobić.

I o spotkaniu w Pęchcinie doczytałam u Ciebie. Byłoby super się poznać. Jedź z dzieciaczkiem. To nie jest tak daleko od Warszawy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 23:23, 13 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Właśnie nie wiem już czy aż taką pracę robić - ogrodzenie z jednej strony (tzn podmurówka) pewnie będzie naprawiana, bo jest popękana i sąsiad będzie chciał to zgłosić spółdzielni. Z drugiej (tam gdzie poukładałam ściętą darń na rabatę) można by było niby podnieść... ale tyle innych rzeczy do zrobienia, że nie wiem, czy w tym roku ogarnę. Może jak synek będzie juz troche bardziej samodzielny i nie będzie próbował zjeść każdego kamyka, roślinki czy żuczka w ogródku

No i właśnie - jeśli miałabym się wybrać na spotkanie w Pęchcinie z maluchem, to chyba bym z tego w ogóle nie skorzystała to nie ten typ, który spokojnie wysiedzi w wózeczku ogladając co jest dokoła
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
aniasmyk 17:00, 14 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Kasia_CS napisał(a)

To widać z wnętrza mieszkania




aaa chyba zgapię zastanawiałam się jak te panele będą wyglądały pomalowane na biało. Super
Ogród bardzo fajnie się zapowiada
____________________
Ania Tonący w bieli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies