Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 20:46, 14 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ania, cieszę się, że coś możesz zaczerpnąć do siebie


A u nas większość dnia dziś kropi deszczuch albo wieje. Wsadziłam w ziemię wczorajsze zakupy:

2 x dalia pomponowa biała
dalia rózowa z jasnym srodkiem
dalia biała z zołtawym srodkiem
2 x rozplenica jasna
2 x rozplenica czerwona
gipsówka różowa
2 x hosta Fragrant Bouquet

Mam nadzieję, że coś powychodzi z tego - moja mama narzekała, że dużo jej nie wzeszło z tych roślin, które kupiła w auchan.

Oczywiście nie zaplanowałam wcześniej jak to posadzić i później doszłam do wniosku, ze ta czerwona rozplenica do niczego mi nie pasuje... ale jak wyjdzie (o ile wyjdzie..) to pomyślę.

Aaa i dzisiaj kupiłam karmnik oscisty, taki drobniutki, ale miał taaaaak słodkie białe kwiatuszki, że nie mogłam go nie przygarnąc... i zawciąg nadmorski do tego
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Jana 13:17, 15 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
superowe zakupy
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Kasia_CS 07:11, 16 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jana, mam nadzieję, że się przyjmą

A tu jeszcze kilka ujęć jak zaczyna się coś w końcu dziać



Zawciąg i karmnik ze słodkimi kwiatuszkami czeka na wsadzenie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Flower1 20:35, 20 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Kasia_CS napisał(a)
Jana, mam nadzieję, że się przyjmą

A tu jeszcze kilka ujęć jak zaczyna się coś w końcu dziać



Zawciąg i karmnik ze słodkimi kwiatuszkami czeka na wsadzenie

Piękny ten Twój ogródek, ma coś w sobie pozdrowionka zostawiam!
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
ryszard_rawski 19:44, 21 maj 2016

Dołączył: 28 sty 2016
Posty: 20
Witam. Pięknie zaczynasz. Pytałaś o clematis w moim ogrodzie. Nie znam nazwy, ale po kilku latach chyba wszystkie Clematisy wyglądają co najmniej dobrze. Niestety pierwsze 2 lata trzeba przeczekać, żeby roślina nabrała rozpędu. Pozdrawiam.
anbu 21:17, 21 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Fajny ogródek a będzie jeszcze fajniej
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kasia_CS 11:10, 29 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Przeszłam dziś z aparatem po ogródku, bo jest kilka rozwiniętych nowych roślinek
Anemony z lidlowych cebulek:


Rododendron Peter Alan w pełnym rozkwicie - na żywo kolor kwiatów jest głębszy:

Szałwia zaczyna kwitnąć


A tu surfinie


cdn...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:23, 29 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A teraz róża, która miała być Schneewalzerem Okazała się w ogóle niepnącą różą, biała też nie jest... byłam z początku załamana, że będzie czerwona, ale ku mojej ogromnej radości pąki pękły i pokazały przepiękny soczysty róż Nie wiem jaka to może być róża - może ktoś ma pomysł co mi się tu wylęgło ? Róża jest pachnąca, mmm...


Ta róża z kolei pnąca, ale na zdjęciu wydawała mi się biała, a dopiero w domu sprawdzilam qcode z metki, że jest żółta... masakra - akurat nie przepadam za żółtym w ogrodzie


No i pytanko - takie obrywam liście z żółtej róży - czy to oznaka, że mam je czymś odżywić? niby posypalam nawóz w granulkach z miesiąc temu, ale może to za mało?


A to moj najnowszy nabytek - taki fajny pojemniczek czekam, az się rozrosnie lobelia, to moze przesloni doniczkę:
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:07, 31 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dzisiejsze zakupki w połowie na spontanie
Głownie pojechaliśmy po coś na pniu do donicy i padło na trzmielinę - czy to dobry wybór, to się okaże

I bylinki:



Jałowiec:


Może jutro uda się posadzić
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 20:57, 01 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ojej, jak ja dawno u Ciebie nie byłam! Toż to aż niewiarygodne jest! Rosną Ci te trawy, które kupiłaś? Pokażesz? Śliczne pojemniczki na roślinki, szczególnie ten miedziany baaardzo mi się podoba. Co to za białe kwiatuszki na zdjęciu pod białymi zawciągami? Uroczo wyglądają. No i pokaż wszystkie posadzone zakupy. Żółta róża niech Cię nie przeraża. Skomponuj ją z niebieską szałwią, ostróżkami i będzie pięknie. Żółty jest moim zdaniem niedocenianym kolorem w ogrodach a niesie w sobie moc pozytywnej energii. Co do różowej róży nie pomogę, bo się nie znam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies