Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 12:13, 03 cze 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Toszka, mega dziękuję za wizytę! Jupi jupi jupi Jak się zdążyłam zorientować jesteś tutaj niezłym masterem i mam cichą nadzieję, że uda mi się z czasem trochę nasiąknąć tą wiedzą A! i zdążyłam się też zbesztać po przeczytaniu Twojego posta u Anbu o umieszczaniu tematu o ogrodzie w niewlasciwym dziale! Akurat było to do kogos innego, ale uderz w stół... Muszę szepnąć do Danusi o przenosiny do projektowania....


Faktycznie kapersy nie zdały egzaminu, ale liczyłam się z tym. Na szczęście ruszyły wszystkie z kupionych dalii (4 sztuki), bo można było w miarę ocenić stan bulwy w torebce, ruszyły też dwie hosty (tzn jedna ma już 2 listki, a druga niesmialo walczy i chyba jej się nawet uda

Moje dziecię skutecznie mi w zbieraniu tych kamieni pomoże, mam tylko nadzieję, że nie będę wyciągać każdego z osobna z jego buzi Boję się, że te jego mleczaki nie przetrwają długo, haha.

Szkoda tylko, że kamyczki nie są jakieś ładne jasne, bo potem bym wysypała je na rabaty
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:09, 04 cze 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A i mnie z nowości- wysypalam 1,5rabaty korą od razu lepiej się prezentuja, bo rośliny kontrastują! Z kolei eM posadzil trzmieliny na pniu do docelowych donic.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:44, 05 cze 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
I mój wątek znalazł się we właściwym miejscu na forum w projektowaniu

Wczoraj za to grad skrocil mi kwitnienie rodka.. a taki był jeszcze piękny

Dzis kolejne straty poczynione przez synka urwany pąk kwiatowy na przyszły rok w drugim rh. Nie wiem jak on to robi, bo stoje przy nim i pilnuje. Nie do okielznania te male lapki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
ewsyg 11:15, 05 cze 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Kasiu, wpadłam z rewizytą. Fajnie, że masz ten kawałek ziemi. Jak synek podrośnie to będzie miał raj. Zapewne będzie miał swój kącik do zabawy, piaskownice, basenik. Jeżeli tak to może posadź w pobliżu poziomki. Będzie mógł cały sezon wegetacyjny podjadać. Może jeszcze parę krzaczków borówki amerykańskiej.

Jeżeli chodzi o liście róży to wygląda na chorobę grzybową zwana czarna plamistość. Pilnuj, jak będzie takich liści więcej to mus je opryskać.

Pytałaś co w nogi klematisów, może jeżówki, ja bardzo je lubię i Ty zapewne też je polubisz. Wpadnij do mnie za miesiąc to sobie je pooglądasz, mam ich ponad 30 odmian Będzie co oglądać

Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasia_CS 11:36, 05 cze 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Osz Ty! tyle jeżowek? Szalenstwo Ja na razie celuję w jeżówki pełne, mam 3 odmiany kupione w tym roku i widzę, że 2 z nich zakwitną. Trzecia marnie się zapowiada, słabiuteńko rośnie.

A do klematisow to się nastawiam na coś, co będzie też sobie "żyło" zimą. Ale nie znalazlam jeszcze co
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
ewsyg 11:50, 05 cze 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jakie masz odmiany jeżówek ? Te pełne raczej trzeba podwiązywać bo się kładą
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Toszka 12:34, 05 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
rodki jeszcze nie mają pąków kwiatowych. Będą je zawiązywać w sierpniu. Teraz jedynie mógł urwać przyrost.
Uprzedzam tylko, że po kontakcie z sokiem rodków trzeba maluchowi dokładnie myć ręce.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ewsyg 13:33, 05 cze 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiu, jeżówki pink double delight i meringue są niskie więc nadają się na obrzeża rabat.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasia_CS 16:29, 05 cze 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Toszko,to mi trochę rozjaśnilas, myślałam, że to pąki. Ten przyrost to na przyszły rok zawiązany? Bo aktualnie już się rozwijają nowe liście.
Dobrze wiedzieć, że rododendrony cos w sobie szkodliwego mają. Myjemy rączki na bieżąco jak buszujemy po ogródku, ale będę zwracać uwagę jeszcze bardziej.

Czy są jakieś rośliny, których byś unikala w ogrodzie z dziećmi? Mam jeszcze pierisa, a czytałam juz po posadzeniu, że trujący..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:33, 05 cze 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewa,no popatrz jak wyczulam z tym podwiazywaniem! Jeszcze mi nie zakwitla. A już jej patyk dałam, bo cos ten lepek taki zwieszajacy sie.. Ale to chyba akurat kwestia upalu? Bo po nocy lepek sztywny jak kij.

Na razie mi rosną w linii oddalonej od obwodki, bo ten rok to w ogóle taki test dla mnie- sprawdzam co jak rośnie, do jakiej wysokości tak naprawdę i jak wygląda na zywca, bo opisy, ze coś jest takiej czy innej wysokości to dla mnie za malo. Dużo zajrzy od pokroju rośliny. Więc na razie nauka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies