Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 11:57, 09 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Trawa czeka na koszenie, ale pokażę co aktualnie mam robiony w zeszlym roku klombik cieszy teraz kwitnacymi floksami szydlastymi




Zaczyna rozkwitać rododendron wiem wiem, muszę go trochę dookola odkryć, bo znika w tej trawie..



I azalia wielkokwiatowa (nabytek z tego roku), w tle z kolei azalia staccato, która myślałam, że będzie fuksjowa, a tu niespodzianka-jasny fiolet (akurat niekoniecznie w moim typie )


A tu najnowsza sprawa-pergole i posadzone wieczorem róże. Muszę sprawdzić czym i jak je bezpiecznie podwiązać...



Między pergolami (ciekawie mi slownik przeprawia na "piersiami" ) wariacja młodego ogrodnika chciałam żeby rośliny kwitly pietrowo, zobaczymy co z tego wyjdzie


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
hanka_andrus 20:22, 09 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Kasia_CS napisał(a)
Trawa czeka na koszenie, ale pokażę co aktualnie mam robiony w zeszlym roku klombik cieszy teraz kwitnacymi floksami szydlastymi




Zaczyna rozkwitać rododendron wiem wiem, muszę go trochę dookola odkryć, bo znika w tej trawie..



I azalia wielkokwiatowa (nabytek z tego roku), w tle z kolei azalia staccato, która myślałam, że będzie fuksjowa, a tu niespodzianka-jasny fiolet (akurat niekoniecznie w moim typie )


A tu najnowsza sprawa-pergole i posadzone wieczorem róże. Muszę sprawdzić czym i jak je bezpiecznie podwiązać...



Między pergolami (ciekawie mi slownik przeprawia na "piersiami" ) wariacja młodego ogrodnika chciałam żeby rośliny kwitly pietrowo, zobaczymy co z tego wyjdzie




Pergole pięknie wymalowane, to i różyczki za chwilę będą się do nich przytulać. W handlu są takie spinacze do roślin, ale ostatecznie możesz wybrać sznurek w naturalnym kolorze, lub biały. Koszenie zrobisz i ogród nabierze elegancji.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
skarabeusz 21:13, 09 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Cześć Kasiu, Przy takiej wielkości musisz się nagimnastykować i planować. Zrobić sobie rysunek, określić w jakim stylu. W ogóle fajnym pomysłem byłoby też stworzenie 2 lub 3 poziomów ogrodu. Podsuwam linki do poczytania

http://www.zaprojektuj-ogrod.pl/pl/Blog/Post/tajemniczy-ogrod,-w-stylu-srodziemnomorskim,-a-moze-caly-w-bieli

http://newgreen.pl/jak-zaprojektowac-maly-ogrod-aby-wydawal-sie-wiekszy/

pozdrawiam, Magda
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Flower1 22:08, 09 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Bardzo podobaja mi sie pergole z rózami ,super ze juz masz tujki dobra odżywka i duzo wody a szybko zasłonia widoczek. Myśle ze fajnie zrobić jakis projekt .Rozrysowac na kartce, polecam Ci ogród Przemka("Ogród mały ale pojemny") albo drugiego Przemaka ("Życie w wiejskim ogrodzie ")uwielbiam te ogrody, niedoścignione ideały z reszta naprawde dużo pieknych ogrodów dookoła napewno znajdziesz coś co Cie zainspiruje.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Kasia_CS 22:49, 09 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Witaj Magdo/skarabeuszu Dzięki za odwiedzinki!

Przejrzę chetnie linki Narazie robię rabatę podwyższoną na bazie ściętej darni, więc jedno "pięterko" już się szykuje
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:54, 09 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Flower1/Magdo właśnie się zastanawiam, bo jak zaczęłam podczytywać forum, to wyszło na to, że agrotkanina to zło, a my ją zastosowaliśmy i wysypaliśmy korą... że może tujki by lepiej rosły jednak gdyby tą włókninę zlikwidować i zostawić samą korę. Tylko nie wiem w co najpierw włożyć ręce

Spieszę do chłopaków podejrzeć!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:58, 09 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Haniu koszenie koszeniem, ale troche musimy ten trawniczek zregenerować, bo i mech i koniczyna i przerzedzenia... dużo pracy jednym słowem.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 00:07, 10 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dobry wieczór Kasiu, warszawska krajanko. Mieszkanie w mieście z ogródkiem to jest to! Masz fajną przestrzeń do zagospodarowania, 230 m przy mieszkaniu w bloku to spory teren. Ja się zastanawiam, czy te 30 cm ziemi na płycie garażowej to nie za mało dla roslin. Niektóre zdecydowanie głębiej się korzenią, jeżeli chcesz pnącza to to na pewno za mało. Rododendronowi koniecznie wytnij darń dookoła, trawa niepotrzebnie zabiera mu wodę a i kosić trudniej, łatwo złamać mu gałązkę. Będę zaglądać
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 08:39, 10 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Aniu, witam u siebie!!

Właśnie ubolewam nad tą ziemią, ale walczymy z tym co jest. Chcę róże pnące, ciekawa jestem, czy sobie poradzą - dopiero je posadziłam, to dowiem się za jakiś czas

A tak sobie myślę, czy masz jakieś sprawdzone centrum ogrodnicze do polecenia w Warszawie/okolicach typu Targówek, Marki, Ząbki? Czy raczej przez internet coś zamawiasz?


Dzisiaj się zajmę darnią wokół rododendrona i azalii, będzie im milej

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Flower1 09:08, 10 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Kasia_CS napisał(a)
Flower1/Magdo właśnie się zastanawiam, bo jak zaczęłam podczytywać forum, to wyszło na to, że agrotkanina to zło, a my ją zastosowaliśmy i wysypaliśmy korą... że może tujki by lepiej rosły jednak gdyby tą włókninę zlikwidować i zostawić samą korę. Tylko nie wiem w co najpierw włożyć ręce

Spieszę do chłopaków podejrzeć!

Kasiu jeżeli masz jeszcze możliwość zdejmij szmate ,potem jak thuje urosną będzie cieżko usunąć bez uszczerbku.Ja w tym roku usunęłam po 3 latach bo kiedyś zrobiłam błąd i thuje chorują bo porozrywałam troche korzenie.Poza tym rośliny szybciej rosna bez agro..
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies