Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Stawy i przydomowe oczka wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Stawy i przydomowe oczka wodne

walbrem 20:30, 27 kwi 2014

Dołączył: 25 kwi 2014
Posty: 6
witam ..staw ma głębokość ok 1.5 m na środku przy brzegu to ok 0.5 m wczoraj posadziłem lilie wodne i troche innych roślin nawet nie wiem jakich ..

na przykład takie ..
bardzo ładnie rozrosły się kaczeńce

posadziłem też irysy ....jesli chodzi o ogrodzenie ,to mata z wikliny rewelacyjnie osłania nas od chodzących na spacery sąsiadów ..jest bardziej wytrzymała od bamusowej ..kupiona od producenta z wlkp ..staw teraz tak wygląda
reniutek 19:45, 28 kwi 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
A czy w stawie są rybki? dopiero teraz przy zbliżeniu widzę,że macie brzegi stawu umocnione faszyną. Jak to się Wam podoba?
____________________
walbrem 22:01, 28 kwi 2014

Dołączył: 25 kwi 2014
Posty: 6
generalnie lubie wikline ..widziałem coś takiego na wsi ..za młodu (: .w połączeniu z flora może być ciekawie ..lubie wiejskie klimaty ..ogród też będzie nawiązywał do prostoty i piękna starych wiejskich sadów ..coś takiego jak na focie . .

jeszcze troche pracy i będzie w nim tyle zenu co w tradycyjnym japońskim ogrodzie ..(:

a czy są rybki ? jest i to w cholerę ..było pare karasi ..córce znudziła się welonka w akwarium ..to ją wrzuciłem do stawu ...a o to efekt .!!
[img si
reniutek 06:34, 29 kwi 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
Jest trochę przychówku.... Miłego dnia -))))
____________________
reniutek 19:46, 13 maj 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
Właśnie rozpoczęłam planowaną przebudowę stawu i po spuszczeniu wody załamałam się. Na dnie metr czarnego szlamu. Nie spodziewałam się tego, wiedziałam że trochę tego będzie.... ale żeby aż tyle. Staw z tego co wiem chyba nigdy nie był czyszczony, a ma pewnie ponad 20 lat. Muszę zamówić koparkę i próbować to wyciągnąć. Ale że ryby dobrze tam się miały....nawet karpie koi ????Czy ktoś ma pomysł jak ustrzec się na przyszłość od takich problemów?
____________________
Gardenarium 22:21, 16 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wyławiać ze stawu to co wpada, czyli liście.
Oczyść staw koparką typu "wędka".

Link
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
reniutek 13:03, 17 maj 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
Bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedź. O koparce już pomyślałam, ale problem jest z wywozem, bo musi być szczelna przyczepa, żeby nie zabrudzić drogi. Pomyślałam o " beczce" do wywożenia szamba. jestem umówiona z firmą na oględziny, czy się da to zrobić, ale na razie deszcz opóźnił wszelkie prace.
____________________
reniutek 13:30, 20 sie 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
Informacja dla Walbrem :Mój nowy staw w stylu japonskim
____________________
Gardenarium 19:33, 20 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To pokaż.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
reniutek 11:02, 21 sie 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
Przepraszam, ale nie załączyło się zdjęcie. Mam jakieś problemy techniczne. Spróbuje jeszcze raz.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies