Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To miejsce trzeba kochać

Pokaż wątki Pokaż posty

To miejsce trzeba kochać

kasia_c 13:29, 03 cze 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Pomysł stworzenia ogrodu powstał w zeszłym roku na wiosnę. Chcieliśmy mieć trawnik, żeby dzieci mogły gdzieś biegać na bosaka.
Zamówiliśmy projekt, który realizujemy samodzielnie. Odkąd czytam ogrodowisko i podziwiam Wasze ogrody koncepcje się trochę zmieniają. Już nie mogę się doczekać, aż się zagęści.

Tak było w zeszłym roku:
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 13:31, 03 cze 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Stare chwaściory zaorane koparką. Potem zrobiliśmy alejki i murek oporowy
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 13:37, 03 cze 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Położyliśmy siatkę na krety (to było konieczne bo wiosną i jesienią wszystko jest przeorane), założyliśmy nawadnianie i posialiśmy większy trawnik.

Na jesieni rzutem na taśmę 1 października udało się posiać mniejszy trawnik. W tym roku odgrodziliśmy się trochę od sąsiadujących łąk i zaczęliśmy sadzić rośliny.

Jedne z ostatnich zdjęć:



Zapraszamy do naszego wątku
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 13:41, 03 cze 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Fragment murku odgradzający przyszły warzywnik.



Za choinami (posadzone na jesieni, jedna niestety zmarzła) chcę posadzić Carex Bronze Form, a przed myślałam o wrzoścach i wrzosach, ale się ich boję i zastanawiam się czy nie zamienić na żurawki pomarańczowe żurawki creme brule lub carmel.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 13:43, 03 cze 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
A no i chyba żeby sadzić tam wrzosy powinnam podnieść tą rabatę, a boję się ruszać żeby choiny nie ucierpiały.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 13:44, 03 cze 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
paula 13:49, 03 cze 2016

Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 140
podoba mi się, czekam na więcej zdjęć
____________________
Wisenne rewolucje w Paulinowym ogrodzie
kasia_c 14:01, 03 cze 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Wzdłuż ogrodzenia posadzone świerki serbskie, przed nimi "kule" bukszpanowe. Nie były kulami jak je kupowałam, były po 20 zł i całkiem duże. Bedę je formować. Pomiędzy bukszpanami lawnda. Posadziłam już kilkanaście krzaczków ale malutkie i jeszcze ich nie widać.



Po prawej miały wzdłuż płotu miały być brzozy doorebos podsadzone rozplenicą. Rósł tam już jeden platan całkiem ładny. Baliśmy się, że przy przesadzaniu nam padnie i dokupiliśmy jeszcze dwa platany. A więc zamiast brzóz 3 platany. Z tyłu żywopłot z cisa Hicksi.


Stwierdziłam, że zanim rozplenica wystartuje będzie chwastów co niemiara. Dostadziłam do rozplenicy rozchodniki mr goodbud mam nadzieje.
Posadziłam też berberysy Maria, a przed nimi chcę posadzić żuraki. Myślałam o carmel lub jakiejś innej pomarańczowej.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 14:11, 03 cze 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Niestety są już pierwsze straty. Jeden z cyprysików się nie przyjął na tej rabacie:

Przy wejściu mam też 3 stożki z cisa. Najdroższe nasze zakupy i niestety brązowieją. O jednym z nich podpowiedzieliście, że niestety zamieranie pędów cisa. Pryskałam na choroby grzybowe już 3 razy. Pryskam wszystkie 3. Niestety drugi zbrązowiał jeszcze bardziej niż pierwszy, ale trochę inaczej nie od wnętrza tylko z zewnątrz. Wczoraj go przycinałam, podlałam florovitem bardziej rozcieńczonym i zastanawiam się czy jeszcze je pryskać czy czekać co będzie. Niestety nie mam zdjęć chorowitków.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 14:12, 03 cze 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Witam Paula. Fajnie że zajrzałaś.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies