Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To miejsce trzeba kochać

Pokaż wątki Pokaż posty

To miejsce trzeba kochać

Wendy79 08:30, 20 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
kasia_c napisał(a)
Dzięki, też myślałam o bluszczu. Tylko jeszcze nie ogarnęłam tematu. Jakoś powoli się u mnie toczy ostatnio. W weekend sporo pieliłam i zaczeliśmy się przymierzać do warzywnika. Zdjęć nie mam, ale może wypada zrobić bo kawał roboty było.


Zrób koniecznie, czekam
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
kasia_c 10:23, 20 lip 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Znowu poczytałam trochę i nakręciłam się na ogród. Jutro mam nadzieję zakupy. Chcę kupić żurawki pod pseudo stożki i może jeżówki i może coś jeszcze.

Żurawki mają być naokoło moich przyszłych stożków z bukszpanu. Tu w oddali. Mam nadzieje że będą bordowe i już wyczytałam żeby nie kupować Paprica
.

Macie jakieś polecane bordowe, na miejsce słoneczne?
Ostatnio czytając ogrodowisko nakręciłam się na jeżówki i może kupię jakieś różowe pełne pomiędzy lawendą i miskantami Tu (nieaktualne zdjęcie - pomiędzy kilkami jest lawenda, a z tyłu miskany:



Polecacie jakieś odmiany? Podoba mi się
Echinacea purpurea 'Butterfly Kisses' PBR
http://www.zieloneprogi.pl/galeria/sprzedazroslin14/Echinacea_purpurea_Butterfly_Kisses_2.jpg

Ale nie wiem czy będzie itp. Wczoraj przeczytam cały wątek o jeżówkach.

A dziś nakręciłam się jeszcze na jarzmianki i szałwię omszoną. Też chyba ogrodowiskowo. Zdjęcie z artykułu Danusi o jarzmiankach kompletnie mnie powaliło
Chciałabym zrobić coś podobnego pomiędzy bukszpanem i różowymi hortensjami. Tu:

Tylko myślałam o trochę ciemniejszych bordowych jarzmiankach trochę dla przełamania różowej hortencji.

Co Wy o tym wszystkim sądzicie. Poradźcie, bo może jutro nakupię bez sensu.
No i nie wiem co mój mąż powie jak znowu wrócę z zakupami, będę sadzić w weekend
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 13:37, 20 lip 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Nikt nie poradzi?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
agapant 20:15, 20 lip 2016


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1280
Pomysł fajny, ale ja bym dała białą jarzminkęł i dużo tulipanów jednego lub dwóch kolorów żeby wiosną też było ładnie.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
kasia_c 21:56, 20 lip 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Dziękuję za radę. Też myślałam o tulipanach. Ale to we wrześniu. Czy myślicie że szałwia i biała jarzmianka będą pasować?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 23:30, 20 lip 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Tu miałyby być jeżówki - przed miskantami.


A swoją drogą czy uważacie że powinnam dosadzić więcej tych miskantów?
Patrzę na wasze zdjęcia i ogrody są takie bogate, wszystko duże gęste. Też już bym chciała widzieć ten efekt, ale nie chce przesadzić
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 23:35, 20 lip 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
A tu będzie nasz warzywnik. W weekend przekopaliśmy wszystko glebogryzarką, wybraliśmy chwasty. Teraz agrowłóknina żeby chwasty nie przerastały, a potem będą skrzynki. Tam gdzie skrzynki mamy zamiar wyciąć agrowłókninę. Chyba tak powinniśmy?
Na agrowłókninie jak się kiedyś dorobimy planowałam żwirek. Nie wiem jaki jest w utrzymaniu. Stosunkowo niedaleko rośnie dąb i jesienią na pewno będzie pełno liści.
Jakie macie doświadczenia ze żwirkiem?
Czy mogę liczyć że agrowłóknina i żwirek powstrzymają chwasty, czy nie ma się co łudzić?


pozdrawiam i dobranoc
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
ziele 07:15, 21 lip 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
kasia_c napisał(a)
Dziękuję za radę. Też myślałam o tulipanach. Ale to we wrześniu. Czy myślicie że szałwia i biała jarzmianka będą pasować?

Ja bym się upierała przy takim samym zestawie- szałwia fioletowa i różowe jarzmianki
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
kasia_c 14:15, 21 lip 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
No i zakupiłam. Żurawki Rio i fire alarm, różowe Jeżewski 10 szt. Pewnie znowu jak się posadzki to nie będzie ich widać. Z jarzmo an kami miałam trochę problem. Były przekwitania te. Kupiłam bordowe 6.
Czy jarmarki i Jeżewski się rozsięgają? Jak gęsto je sądzić?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 14:16, 21 lip 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Chyba słownik mnie postanowił poprawić
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies