Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zgodzie z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

W zgodzie z naturą

elka_ 20:25, 30 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Kindzia napisał(a)
Ten chrząszcz to najprawdopodobniej kruszczyca złotawka

https://swiatmakrodotcom.wordpress.com/2013/07/11/kruszczyca-zlotawka-cetonia-aurata-klejnot-wsrod-polskich-chrzaszczy/

kiedyś takie cudo nawet przywiozłam specjalnie na hortensji z ZG, ale mi uciekł U mnie nie ma...


No proszę, klejnot, gdybym wiedziała, może byłby jakiś pierścionek lub broszka
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
wiunia 22:53, 30 cze 2016


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
elka_ napisał(a)


wiunia Szpaki przylatują zwykle na wiosnę i nie wolno ich przeganiać, ponieważ oczyszczają trawnik z różnych larw m.in. turkucia podjadka.

Mojego kolegi sąsiad zasiał świeży trawnik, kiedy nadleciały szpaki, przegonił je, po tygodniu trawa zmarniała, okazało się, że w glebie żerowały turkucie

A dziurki w trawniku, to dobrze, masz darmowe napowietrzanie


Elu absolutnie nie przeganiam szlaków jestem im wdzięczna za oczyszczanie trawy tylko przy okazji ich wizyt zauważyłam te dziurki z nadzieją, że pochodzą od szpaķów, a trawnik mam brzydki jak nigdy i boję się, że coś brzydkiego w nim żeruje
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Bogdzia 23:29, 30 cze 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
To jednak byłam juz u Ciebie. Jeszcze raz przejrzałam cały wątek i snic mi sie bedzie ten zaskroniec z rybą. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
elka_ 00:18, 01 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
wiunia Możliwe, że coś żeruje. W naturze tak bywa, ptaki przylatują, kret i nornice przychodzą, bo czują coś smakowitego.
Nigdy nie miałam nornic w ogrodzie, a w tym roku grasują na jednej grządce, pamiętam, że kiedy wiosną tam kopałam, to wyciągałam mnóstwo takich brunatnych korzonków, może one to lubią.

Bogdzia Witaj Bogdziu mnie śni się Twój ogród. Wątek mam króciutki, więc łatwo go przejrzeć nie to co u Ciebie
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
elka_ 01:06, 01 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Po konsulatcji i zachęcona przez Bogusia z "Ogród Bogusława" odmłodziłam mojego potwora (jałowiec Skyrocket)
Moje wczorajsze, już wczorajsze zmagania ze Skyrocket`em.
Przed

w trakcie



i po

wiem, na razie wygląda nieciekawie, ale Boguś powiedział, że on się odradza, zobaczymy
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
AsiaK_Z 06:12, 01 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Odradza się bardzo wolno ale na wszystko potrzeba czasu
U mnie jedna strona zupełnie łysa. Na szczęście od strony alejki wygląda dobrze
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Gardenarium 07:26, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
elka_ napisał(a)

wisteria w tym roku zaszalała



Urokliwe miejsce, jak w Anglii, czuć klimat
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:28, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
elka_ napisał(a)

Moje wczorajsze, już wczorajsze zmagania ze Skyrocket`em.
Przed

w trakcie

i po

wiem, na razie wygląda nieciekawie, ale Boguś powiedział, że on się odradza, zobaczymy


MOżesz mu pomóc podlewając żeby gleba była wilgotna a potem zastosuj Pinivit dolistnie czyli opryskując ale nie w upąły. W czasie "normalnej pogody".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Makusia 08:02, 01 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Oj chyba były zmagania z drabiną
Elu trzymam kciuki, żeby jałowiec łyknął sił witalnych po tym zabiegu fryzjerskim!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
elka_ 12:40, 01 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
AsiaK_Z Zdaję sobie sprawę, że będzie to powolny proces, ale dam mu czas
Niestety jedna strona też bardziej łysa i to ta od ulicy , dlatego nie wyrównałam do pionu płotu i trochę głupio wygląda z tym uskokiem, ale jak zacznie się odradzać, to będę ten bok prostować.

Gardenarium Witaj Danusiu nawet nie marzyłam, że sama szefowa mnie odwiedzi (masz tyle do ogarnięcia na tym forum i nie tylko ) zatem dziękuję za wizytę

Wisteria - piszesz: "Urokliwe miejsce, jak w Anglii, czuć klimat"- nigdy tak nie spojrzałam na ten zakątek , z angielska, to na razie wzięłam się za kanciki
Cały czas główkuję jak ją prowadzić, bo nie znam się, oglądałam "Maję" na ten temat, czytam i podglądam i wygląda jak wygląda.

Dzięki za radę co do jałowca, zaraz lecę go podlać, bo tam rzeczywiście bardzo sucho. Był taki wielki, ze wokół na półtora metra kropla wody nie spadała, a jak pogoda będzie odpowiednia, to oczywiście Pinivit

Makusia Oj, Martusiu, z drabiną, z sekatorami, piłką, a na koniec syn pomógł piłą motorową, bo trzy przewodniki do 7 cm średnicy
Kciuki też trzymam Muszę się przyznać, że byłam gotowa go wyrzucić, ale Boguś zachęcił mnie do cięcia

Pozdrawiam wszystkich cieplutko
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies