Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 23:08, 04 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
No to mam doła. Nie, nie w ogródku ten dołek. W głowie mej się rozpanoszył.

Do tej pory uważałam, że "och" i "ach" - fajny jest ten mój kawałek świata.
Aż w kwietniu odkryłam ogrodowisko. I klapki opadły z mych oczu. I balonik dumy pękł z wielkim hukiem.
Bo codzienne kontemplacje kolejnych Waszych ogrodów objawiły brutalną prawdę. I ta prawda w końcu do mnie dotarła. I widzę coraz wyraźniej. I dostrzegam coraz więcej niedostatków, braków, nieprzemyślanych do końca idei, wizji, które realizowałam na moim skrawku ziemi.

Granitowa obwódka, przez którą o mało co z dumy nie pękłam, bo, że sama, że tymi "ręcami" zrobiona już tak nie zachwyca. Kanciki bardziej do mnie przemawiają.
Bo, że jakaś rabata zamiast wyniesiona to zapadnięta jakby.
Bo niektóre pomysły to od czapy zdecydowanie są.
Coś co wcześniej niby pasowało dziś zgrzyta niemiłosiernie.
Ech ...

Mam świadomość, że wielu z Was przechodziło przez ten etap.
Ale czytanie o tym, a przeżywanie na własnej skórze to jednak nie to samo.

No nic. Trzeba się otrzepać, powstać i z motyką porwać się na słońce i swój kawałek ogródka.
Bo kiedyś będzie ładniej na moim kawałku zieleni. Choć dziś niełatwo w to uwierzyć to jednak wierzę.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kawa 10:03, 05 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej hej co to za mazanie się?
kazdy miała jakieś chwile zwątpienia

się nie stresuj i nie przejmuj

kostkę granitową bym zostawiła a kancik możesz zrobić przed nią
jak jest kostka to się lepiej kosi uwierz mi
miałam kostkę teraz mam kancik i przy każdym koszeniu klnę i nie wiem czy do mnie kostka w którymś momencie nie wróci

no stresss woman
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AsiaK_Z 10:23, 05 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Kamila prawdę pisze
Chwile zwątpienia są i będą, najważniejsze to cieszyć się z każdej małej rzeczy, bo z tej małej - wielka powstaje
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
wiklasia 08:24, 07 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
i tego właśnie staram się trzymam Dziewczyny
dzięki
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Dominika11 08:39, 07 lip 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
AsiaK_Z napisał(a)
Kamila prawdę pisze
Chwile zwątpienia są i będą, najważniejsze to cieszyć się z każdej małej rzeczy, bo z tej małej - wielka powstaje
dobrze powiedziane
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
alis 10:07, 07 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Witaj, fajnie piszesz jak już któraś z dziewczyn zauważyła i fajnie się zapowiada, głowa do góry, masz na czym pracować, będzie dobrze
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Karol99 10:15, 07 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Nie martw się. Każdy miał chyba gorsze chwile. Z Ogrodowiskiem stworzysz ładny ogród, tylko potrzeba czasu. Czym ogród starszy, tym piękniejszy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
wiklasia 00:54, 08 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Działacie na mnie mobilizująco.
Biję się w piersi (rozmiar 70 C) i zamierzam więcej nie grzeszyć i postanawiam solennie, że zmienię swoje dotychczasowe zachowanie i obiecuję poprawę.
Dowodem niech będą następujące moje działania:
- zaczęłam nawozić trawnik
- zaprosiłam do swojego "ogrodu" cisy
- wykroiłam z trawnika nową rabatę (szykują się kolejne)
- zaopatrzyłam się we Florovit i nie waham się go używać
- kupiłam siewnik do nawozu (przy ręcznym sianiu nawozu przedobrzyłam i przypaliłam gdzieniegdzie)
- zaczynam dostrzegać nieciekawe widoki, które będę starała się sukcesywnie zasłaniać
- każdy wieczór spędzam na ogrodowisku chłonąc kadry z Waszych ogrodów i próbuję (nieudolnie i w bólach) nauczyć się prawidłowych i efektownych zestawień roślinnych

Dziękuję Danusi - twórczyni tak magicznego miejsca jakim jest ogrodowisko i oczywiście Wam
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
zawitka 20:52, 15 lip 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Witaj------ no fajnie wstałaś, otrzpałas się to zacznij pomalutku działać iiiiiiii pokazuj co zrobiłaś Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Sylvana 21:02, 15 lip 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Też miałam chwile zwątpienia....chciałam nawet zamknąć wątek....ale jestem nadal...robię swoje....i do przodu.
Zaczęłaś....to skończysz....a ja i cała reszta będziemy podglądać jak rodzi się i pięknieje Twój ogród.
Zrób sobie zdjęcia, bo takie "przed" i "po" działa najbardziej mobilizująco....a na zdjęciach przy okazji lepiej widać "błędy" do poprawki ii wiadomo co zmienić.
Trzymam kciuki
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies