Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Basilikum 21:39, 13 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Spory kawalek masz jak duza ma byc ta rabata?
Masz juz w glowie jakis styl? kolory?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwik69 21:39, 13 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Kuba napisał(a)
Sylwia zrób w całości zdjęcie tego kawałka bo nie widzę dobrze jego granic. Obwódka bukszpanowa nada temu miejscu elegancji ale to chyba spory kawałek.
Jeśli nie masz pomysłu to nie spiesz się, po prostu oglądaj ogrody na forum, spróbuj znaleźć te w których jest coś do przeniesienia na Twój grunt, powoli zobaczysz że pomysły pojawiają się same

Nie mam na tą chwilę innych zdjęć,ale też myślę że z bukszpanem byłoby elegancko.Mam na działce letniskowej kilka kul bukszpanowych i chciałabym je wkomponować.Dużo rzeczy mi się podoba i choć wiele ogrodów ma te same rośliny w ogrodowiskowych zestawieniach to jednak każdy tworzy ogród niepowtarzalny.Lubię geometryczne ogrody,uporządkowane ale też roztoczański z rabatami które wyszły po mistrzowsku.Dużo napewno zalezy od dostępności roślin i ich ceny,a może posiać trawę aby uporządkować teren i aby chwasty nie zarastały?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 21:42, 13 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Basilikum napisał(a)
Spory kawalek masz jak duza ma byc ta rabata?
Masz juz w glowie jakis styl? kolory?

myślałam o obrzeżach przy krawężniku,pasie do 1 m a reszta trawnik,no a w trawniku będą zatopione płyty-komunikacja taras-gospodarczy i do warzywniaka jednocześnie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 21:48, 13 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Mam pytanie:wiem że spotykacie się w grupach w zależności od miejsca zamieszkania,jak odnależć kogoś z lubuskiego?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Basilikum 06:49, 14 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
najlatwiej odnalezc klikajac na mape ogrodow w gornym pasku
mozesz swoj ogrod tez na mapie umiescic

reszta pozniej-teraz praca
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kuba 08:28, 14 lip 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Czy dasz radę obrysować na zdjęciu zarys rabaty którą chcesz zrobić, jej kształt, niestety ja dalej nie wiem dokładnie jak ma wyglądać.
Jeśli podoba Ci się ogród roztoczański zajrzyj też do Marty Zielonej, Syli, AnaArt, Butterfly, Admete- znajdziesz w nich wiele inspiracji
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Dominika11 08:34, 14 lip 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
sylwik69 napisał(a)
Nie umiem zrobić tego linku
poczytaj tutaj, na pewno dasz radę http://www.ogrodowisko.pl/watek/2991-link-w-podpisie

sylwik69 napisał(a)
Dziękuję Dominiko.Ta rabata ma nieregularny kształt i wyznaczony krawęznikiem.Nie wiem czy posadzić rośliny wzdłuż krawężnika/tylko jak zakryć kominek od oczyszczalni/ a na resztę posiać trawę?Ten artykuł znam,czytam dużo,zaglądałam do ciebie zanim się zalogowałam.Podobają mi się trawy,berberysy kolumnowe,jeżówki,bukszpany.Myślałam o obwódce z bukszpanu,potem wypełnić ją roślinami co sądzisz?jak poprowadzić linię rabaty?chciałabym utrzymać tonację
zieleń-biel-róż-fiolet
tak jak pisze ewa spokojnie i nic na siłę, bo potem będziesz żałować.
Cieszę się, że do mnie zaglądałaś
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sylwik69 11:38, 14 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Kuba napisał(a)
Czy dasz radę obrysować na zdjęciu zarys rabaty którą chcesz zrobić, jej kształt, niestety ja dalej nie wiem dokładnie jak ma wyglądać.
Jeśli podoba Ci się ogród roztoczański zajrzyj też do Marty Zielonej, Syli, AnaArt, Butterfly, Admete- znajdziesz w nich wiele inspiracji

Dziękuje Ewa,dwa z tych ogrodów znam a w pozostałe odwiedzę.Muszę zaraz uciekać do pracy.Z tym rysowaniem to będę mieć problem,z komputera jestem noga.
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
asiak 13:09, 14 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Przyszłam się przywitać jako początkowy działkowicz Wątek dopiero zaczęty, tak jak u mnie
Pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
sylwik69 09:49, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Niestety na mapie ogrodów w moim rejonie jest mało ogrodów i na wybrane strony od dawna nikt nie zagląda
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies