Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 09:47, 23 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
BKosimkArt napisał(a)
Chociaż, masz już proste linie przy siatce, to może nie będą łagodne pasować...
przydałby się jakiś rysunek rzut


Masz rację,muszę zrobić rzut.Między budynkami jest prostokąt,a krawężniki wyznaczają linie proste,cięzki orzech do zgryzienia mam.Zacznę chyba rysować jakieś plany,tylko kiedy?2 tyg już pracuje bez wolnego,zmęczona jestem a urlop dopiero pod koniec sierpnia i wtedy ruszę do szkółek.Liczę że będzie chłodniej i rośliny lepiej się przyjmą.Basia bardzo dziękuję
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 09:52, 23 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Sonka napisał(a)
Dobrze, że Gosia Ci o tym napisała / podkłady/, masz jeszcze szanse by to ponownie przemyśleć.

Z kulistych drzewek podoba mi się ambrowiec i jego postać wąsko kolumnowa też, może weź pod uwagę wiśnię amanogawa, ale buki też są śliczne, zresztą ja kocham wszystkie drzewa.
Berberys nie koli tak mocno jak ognik. Szkółka roślin bardzo fajna , dobrze,ze o tym pomyślałaś wcześniej. Ja kupowałam po dwie a nawet po jednej roślinie i rozmnażałam, z prozaicznego powodu- kosztów, nadwyżki produkcji porozdawałam mieszkańcom i koleżankom. Trochę to trwa, ale jak się nie ma wystarczająco dużo kasy to jest sposób.


Obejrzę i poczytam o drzewach ktore mi polecasz.Ja nie mam takiej przestrzeni jak Ty,ale drzewa muszą być!Szkółka którą mam w odległości 18 km jest tania,praktycznie wszystkie dorodne krzewy w donicach są po 6-8zł,a z gruntu od 2-4zł no i wszystko mi się przyjęło.Pan też doradza,bo zakłada ogrody
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Rojodziejowa 10:24, 23 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8385
Wpadam z rewizytą i oczywiście już sobie powód do zazdrości znalazłam W domu jeszcze nie mieszkasz a ogród już powstaje!! Wow! My tuje posadziliśmy przed budową, ale e działka nieogrodzona, to tuje aktualnie są niż sze niż były jak je sadziliśmy 5 lat temu Sarenki pożarły!!
Będę kibicować
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wrobelki 10:53, 23 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Wpadam z rewizytą przeczytałam cały wątek ja bym tą klapę włączyła w rabatę będzie łatwiej ją zasłonić ja na swoją daję światełko na podeście system rozsączający macie na głębokości 60cm? U nie jak to mówimy "trup" zakopany na około 1,2m a rury tak poprowadzone żeby nawadniały miejsca gdzie deszcze nie leje Na razie się to sprawuje choć jedną rurę musimy poprawić na szczęście tam gdzie nie zagospodarowane
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
AniMa 11:07, 25 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Witaj Sylwik. Jestem z rewizytą. Zaznaczam wątek do obserwowanych
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
sylwik69 19:07, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423


Moje pierwsze jeżówki,nie mogłam się oprzeć i posadziłam aby zasłonić kominek,choć wiem że to nie jest docelowe ich miejsce.Przydałoby się coś zimozielonego..Na drugiej fotce z trawami,nie znam ich nazwy,są duże można je podzielić.Kupiłam po 5zł na wyprzedaży
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 19:21, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Odręczny szkic moich włości,aby zoobrazować teren do zagospodarowania



Najbardziej zależy mi na odcinku zaznaczonym czerwoną linią/ chciałabym się tym zająć w najbliższym czasie/ i oddzieleniu warzywnika niskim żywopłotem może być nieformalny zimozielony z krzewami kwitnącymi i bylinami.Czekam na Wasze sugestie.
Przy końcu ścieżki na końcu osi widokowej z tarasu i salonu widzę dwa piękne kolumnowe drzewa:buki,a może amonagawy.Poradzcie jak wkomponować w rabatę geometryczną oczyszczalnię oznaczoną czarnymi kółkami???
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 19:28, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Pomidorki-potworki
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 19:40, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ogórki póżno siane ale mają już maluchy i wyskakują ze skrzyń,ciekawe czy z arbuzów coś będzie?ziemia w skrzyniach gorąca jak w tropikach,więc są szanse
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Basilikum 20:51, 25 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
kiedyskupilam nasiona arbuzow ale nie odwazylam sie ich wysiac

fajne skrzynie masz
a pomidory potfory tez ma tyle, ze w donicach
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies