Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 18:38, 21 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423



Pierwszy rok zakwitły hortki LM
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Sonka 21:50, 21 lip 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Witaj, przeczytałam całość i co głowa to inne pomysły i co innego się podoba.Ja jestem od Ciebie starsza i kiedy kilka lat temu odnawiałam ogród pod uwagę brałam przede wszystkim to co mi się podoba, nie zwracałam uwagi na rodzaj rośliny, pracochłonność, trudność w pielęgnacji, przesadzania itp itd.Chciałam by było pięknie i tyle.
Zweryfikowałam swoje zapędy, lat przybywa, sił ubywa, jestem sama do pracy w ogrodzie a na dodatek to jest 30 arowa przestrzeń.
Do tematu Twego ogrodu wracam, i myślę,że ja bym posadziła między domem a gospodarczym dwa rzędy berberysu Gren Carpet, po ukosie dwa rzędy, pięknie zielony, ładnie się przewiesza a jesienią pięknie ogniście czerwony.Na tej rabacie dołożyłabym trawkę carex Everest, żurawkę Southern Comfort / u mnie rośnie w pełnym słońcu/i hortensje ogrodowe, kwitnące na pędach jednorocznych i dwuletnich z serii Bloomstar lub Everbloom/nie jestem pewna czy daja radę w słońcu, zapytaj Beatę z wątku- Marzenia i plany .... ewentualnie zamiennie tawułę, którąś z niskich. Na zbiorniku posadź trzmielinę Sunspot, ma długie pędy i zakryje sporo miejsca. Jeśli słońce to lawenda, bardzo wdzięczna roślina. Dla przełamania coś z bylin ewentualnie, ja aktualnie zwracam uwagę na to, abym rośliny z mego ogrodu była w stanie ogarnąć. Może jedno drzewo niewielkie warto posadzić.Nie wiem czy pomogłam, weź kartkę, nanieś w skali to miejsce i rysuj, rysuj.. coś wymyślisz, powodzenia.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
sylwik69 15:55, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Masz rację Sonka sił coraz mniej,dużo mi się podoba u innych ,ale też wiem że jestem zdana na własne dłonie do pracy.Dziękuję,ze poświęciłaś mi trochę czasu i twoje sugestie wezmę pod uwagę.Berberys to fajna roślina ma dużo odmian tylko te kolce..już po ogniku mam poranione ręce.Ale fajnie wyglada z trawami i jeżówkami no i jest tania.Dużo inspiracji z trawami jest u Ciebie.Z tarasu do gospodarczego będzie prosta ścieżka,myślałam o 2 drzewkach symetrycznie z kulistą koroną ale jeszcze bardziej podobają mi się kolumnowe np buki
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 20:49, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423



Mój rozmnażalnik i doświadczalnik-działka letniskowa.Tu testuje rośliny,lekko nie mają,bywam tu raz w miesiącu i w dodatku pełne słońce,więc podobnie jak będzie przy domu
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
BKosimkArt 21:17, 22 lip 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
sylwik69 napisał(a)




To jest widok z tarasu.Swietny masz pomysł a jako architekt krajobrazu jakie linie byś tam zastosowała?Jeżówki mam,bukszpan też pozostaje kupić kosodrzewinę.Ciekawi mnie jak byś to obsadziła??Jeżówki wsadziłam wczoraj koło kominka aby tymczasowo go zakryć i pocieszyć oczy.Fotki zrobię,jeszcze tam nie mieszkam,więc bywam co 2-3dni


Linie chyba bym dała łagodne bo spory jest ten teren pod rabatę... a przynajmniej tak to wygląda...
proste linie lepiej wyglądają na węższych, mniejszych rabatach
ale to moje skromne zdanie, nie musisz się sugerować
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 21:19, 22 lip 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Chociaż, masz już proste linie przy siatce, to może nie będą łagodne pasować...
przydałby się jakiś rysunek rzut
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
sylwik69 22:15, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Gdanszczanka 23:41, 22 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Witaj Sylwia, wpadam z rewizytą
Jak ja żałuję, że na tym etapie budowy nie ogarniałam już ogródka
Widzę, że klaruje Ci się wygląd rabat - trzymam kciuki i podglądam

Taras masz z podkładów kolejowych?
Szkodliwe niestety dziadostwa
http://www.receptynadom.pl/ogrodzie-mozna-wykorzystywac-stare-podklady-kolejowe/
http://www.akademiaodpadowa.pl/227,a,3-czy-powtorne-wykorzystanie-drewna-impregnowanego-wycofanego-z-eks.htm

____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Sonka 07:13, 23 lip 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Dobrze, że Gosia Ci o tym napisała / podkłady/, masz jeszcze szanse by to ponownie przemyśleć.

Z kulistych drzewek podoba mi się ambrowiec i jego postać wąsko kolumnowa też, może weź pod uwagę wiśnię amanogawa, ale buki też są śliczne, zresztą ja kocham wszystkie drzewa.
Berberys nie koli tak mocno jak ognik. Szkółka roślin bardzo fajna , dobrze,ze o tym pomyślałaś wcześniej. Ja kupowałam po dwie a nawet po jednej roślinie i rozmnażałam, z prozaicznego powodu- kosztów, nadwyżki produkcji porozdawałam mieszkańcom i koleżankom. Trochę to trwa, ale jak się nie ma wystarczająco dużo kasy to jest sposób.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
sylwik69 09:36, 23 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Gdanszczanka napisał(a)
Witaj Sylwia, wpadam z rewizytą
Jak ja żałuję, że na tym etapie budowy nie ogarniałam już ogródka
Widzę, że klaruje Ci się wygląd rabat - trzymam kciuki i podglądam

Taras masz z podkładów kolejowych?
Szkodliwe niestety dziadostwa
http://www.receptynadom.pl/ogrodzie-mozna-wykorzystywac-stare-podklady-kolejowe/
http://www.akademiaodpadowa.pl/227,a,3-czy-powtorne-wykorzystanie-drewna-impregnowanego-wycofanego-z-eks.htm



Podkłady mam za gospodarczym na tyłach działki,jest to miejsce parkingowe i skladowisko drewna
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies