Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Katte 10:01, 12 wrz 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
AniazUroczyska napisał(a)


U mojego sąsiada też teraz sprzedają zrębki , świeżo pocięte , nie tylko części zdrewniałe , ale jest też dużo zielonego igliwia. Czy to dobry materiał, czy lepszy jest taki bez igliwia?? Za dużą przyczepę od traktora chcą 500 zł, jak myślicie, czy to dobra cena?
Sylwio, mówisz ,że ściółkujesz świeżymi zrębkami, nie szkodzi to roślinom? Mówią ,że takie nieprzekompostowane podobno zabierają im azot? Jakie są Twoje doświadczenia?


Kupiłam nieprzekompostowane , całe auto półciężarówkę-jakies 5m3 Ok 200 zł razem z transportem - zrębki liściaste, nie chciałam iglastych.

Niewiem ile Panu w przyczepkę wchodzi tego może dwa razy więcej to cena ok.

Sylwia

Jak tylko będę jechać to się wcześniej zapowiem
Buziaki


____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
sylwik69 13:40, 12 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
AniazUroczyska napisał(a)


U mojego sąsiada też teraz sprzedają zrębki , świeżo pocięte , nie tylko części zdrewniałe , ale jest też dużo zielonego igliwia. Czy to dobry materiał, czy lepszy jest taki bez igliwia?? Za dużą przyczepę od traktora chcą 500 zł, jak myślicie, czy to dobra cena?
Sylwio, mówisz ,że ściółkujesz świeżymi zrębkami, nie szkodzi to roślinom? Mówią ,że takie nieprzekompostowane podobno zabierają im azot? Jakie są Twoje doświadczenia?

Każdy materiał do ściółkowania jest wartościowy dla ogrodu! oczywiście powinien sobie poleżeć tak jak obornik,przerobić się...z korą świeżą mogą trafić do ogrodu różne patogeny,z liściastymi zrębkami jest chyba bezpieczniej.Świeży materiał zabiera azot,ale rekompensuję to w sezonie gnojówkami i obornikiem.
Jeśli chcesz wykorzystać te zrębki do ściółkowania i masz obawy to zrzuć w jedno miejsce,zlej mocznikiem i rozrzuć dopiero wiosną ale jeśli chcesz zmieszać z ziemią i przygotowujesz pod przyszłe nasadzenia to spokojnie bym przekopała z innymi dobrociami,wiórkami rogowymi,mączką bazaltową,igliwiem.
Moja gleba pochłania wszystko nie zauważyłam,żeby świeże zrębki miały wpływ na wygląd moich roślin.Tylko ja mam w większości trawy ozdobne i sucholuby
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 13:41, 12 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Katte napisał(a)


Kupiłam nieprzekompostowane , całe auto półciężarówkę-jakies 5m3 Ok 200 zł razem z transportem - zrębki liściaste, nie chciałam iglastych.

Niewiem ile Panu w przyczepkę wchodzi tego może dwa razy więcej to cena ok.

Sylwia

Jak tylko będę jechać to się wcześniej zapowiem
Buziaki



____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 15:39, 12 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 15:40, 12 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Krakus 09:04, 13 wrz 2021


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
sylwik69 napisał(a)


dawno mnie nie było a tu patrzę i takie piekne foty serwujesz ogród dojrzał...trawnik rewelka a pamietam jak z nim walczyłas

podpowiesz co to za odmiana rozchodnika? ta czerwona
____________________
Zielonym do góry...
sylwik69 19:49, 16 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Krakus napisał(a)


dawno mnie nie było a tu patrzę i takie piekne foty serwujesz ogród dojrzał...trawnik rewelka a pamietam jak z nim walczyłas

podpowiesz co to za odmiana rozchodnika? ta czerwona

Witaj ten na pierwszym planie to Purple Emperor a w oddali Matrona!
Z trawnika jestem zadowolona,może jakbym więcej go nawoziła byłby ładniejszy...może na części powinnam wybrać mieszankę trawy na suche stanowiska,bo jednak od strony południowej jest mu najciężej.
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Kokesz 20:49, 17 paź 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6684
Hej Sylwia Będziesz? Gardenia 2021
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sylwik69 11:23, 30 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Kokesz napisał(a)
Hej Sylwia Będziesz? Gardenia 2021

Wszystko wskazuje ,że będę 6 listopada w sobotę
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
antracyt 11:29, 30 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
No to super
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies