Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

KasiaWB 21:39, 24 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Makao_J napisał(a)
Host niczym nie nawożę. Rosną pod orzechem włoskim i co roku przykryte są masą liści.
Ale mam też kilka w miejscu gdzie jest bardzo mało wody i też rosną.
Akurat te rośliny nie sprawiają mi żadnych problemów.

Za to ja mam problem z orlikami bo u mnie się nie sieją. Spróbuję posadzić w innym miejscu. Może się uda.

Ps. U kogoś już widziałam kwitnące hosty. Nie pamiętam gdzie.


Dzięki. U mnie też rosły w różnych miejscach, ale teraz są już u siebie. Może florovitem uniwersalnym je podleję troszkę Już nie będę ich ruszać.
Orliki posadz na słońcu, gdzie nie podlewasz zbyt często. Tak wynika z mojego doświadczenia.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:50, 24 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Joku napisał(a)
Pooglądałam z przyjemnością obrazki i poczytałam o planach. Życzę powodzenia w realizacji.


Dziękuję Jolu, miło Cię gościć Chciałabym już mieć wszystko co zaplanowane zrobione, ale jeszcze daleka droga ale i tak już zrobiliśmy dużo.
Ściskam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:57, 24 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Od dawna chcemy kupić bordowego buka, może wreszcie w tym roku kupimy ). Rozważamy albo Dawyck Purple albo Rohan Obelisk... I nie wiem którego wolę...
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
anpi 22:25, 24 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Ale piękna kępa ostrogowca, dobrze się komponuje z wielosiłem. I przy okazji przypomniałaś mi jak się nazywa wielosił, bo nie mogłam sobie przypomnieć nazwy, mam jeszcze białego
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
KasiaWB 22:52, 24 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
anpi napisał(a)
Ale piękna kępa ostrogowca, dobrze się komponuje z wielosiłem. I przy okazji przypomniałaś mi jak się nazywa wielosił, bo nie mogłam sobie przypomnieć nazwy, mam jeszcze białego


ostrogowca mam z nasion, które kupiłam raz kilka lat temu, bo nigdzie nie mogłam dostać sadzonki ). To wieloletnia kępa z jednej sadzonki. Co roku mam mnóstwo siwek, które usuwam lub rozdaję jak ktoś chętny. To bardzo dobra roślina na suche miejsca i kwitnie do zimy. Tą kępę przesadzaliśmy i dobrze to zniosła, trzeba było tylko na początku dużo podlewać.
Masz białego ostrogowca czy wielosił?
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Makao_J 08:11, 25 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Pamiętam że też maiałam taki dylemat z tymi bukami.
Decyzja stała się prostą gdy w ogrodniczym mieli tylko Dawyck Purple
Wzięłam.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
KasiaWB 22:31, 25 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Makao_J napisał(a)
Pamiętam że też maiałam taki dylemat z tymi bukami.
Decyzja stała się prostą gdy w ogrodniczym mieli tylko Dawyck Purple
Wzięłam.


to też dobre rozwiązanie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
nicol21 22:22, 27 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Roślin niby pełno, ale widzę ze doniczki są i coś jeszcze wciśniesz.... co tam kupiłaś nowego?!

Zagajnik piwoniowy super! Będzie efekt wow na wejściu! Mam nadzieję, że pokażesz też z dalszej perspektywy!

Wiesz może jaka jest nazwa orlika co ma kwiaty różowo zielone? widzę, że też go masz a nie mogę zlokalizować nazwy tego mojego, wyląda tak samo... chyba. Jutro wrzucę zdjęcie bo jest cudny.
Inne też są piękne!

Fajne te rabaty pod linijkę, z dyskretynym cisem w tle.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Juzia 12:59, 28 maj 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
No ciut tu u Pani się zmieniło
Lubiem to!

Pytanie.... ostrogowiec się sam wysiewa?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
KasiaWB 17:03, 05 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
nicol21 napisał(a)
Roślin niby pełno, ale widzę ze doniczki są i coś jeszcze wciśniesz.... co tam kupiłaś nowego?!

Zagajnik piwoniowy super! Będzie efekt wow na wejściu! Mam nadzieję, że pokażesz też z dalszej perspektywy!

Wiesz może jaka jest nazwa orlika co ma kwiaty różowo zielone? widzę, że też go masz a nie mogę zlokalizować nazwy tego mojego, wyląda tak samo... chyba. Jutro wrzucę zdjęcie bo jest cudny.
Inne też są piękne!

Fajne te rabaty pod linijkę, z dyskretynym cisem w tle.


W zasadzie to już bardzo dużo roślin oddałam. Na nowo powstających rabatach sadzę tylko to co mam, nic nie kupiłam od dawna )) no może oprócz kwiatów sezonowych pelargonii czy surfinii, które są właśnie w donicach. W doniczkach mam też to co wyciągnęłam z ziemi na czas przygotowania rabaty.
Piwonie tuż tuż, jeszcze nie kwitną, za zimno.
Ten orlik to Nora Barlow. Fajny jest też Barlow Black, ale już go nie mam.
Rabaty docelowe dopiero powstają, w tym właśnie z cisem. Na chwilę obecną nie mam siły dalej robić, ale może się zmobilizuję )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies