Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

KasiaWB 21:49, 23 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Katte napisał(a)


Jasne, że chcę i tego ostrogowca też mogę chcieć jeśli jest jeszcze aktualny?

Jakoś na przyszły tydzień może bo teraz mam non stop delegacje dalekie.
Pozdrawiam"!


Zapraszam w dogodnym terminie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:51, 23 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Makao_J napisał(a)
Już wygooglałam ostrogowca.
Idealna roślina dla mnie.
Tylko że biały to ciężko znaleźć a taki by mi pasował.

Mocno Ci się sieje?


Też bym chciała białego, ale nawet nasion nie spotkałam, no i trudno.
Różowy nazywany czerwonym sieje się u mnie dobrze, ale wyrywam siewki )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:52, 23 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
tulucy napisał(a)
Biały ostrogowiec kupiłam w tym roku internetem nawet mi zakwitnie mam nadzieję, że się będzie siał tak samo, jak różowy.


będę czekać na Twoją opinię i doświadczenie w tym zakresie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:53, 23 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Makao_J napisał(a)

Ale fajnie, tzn że gdzieś go dostanę.

Ciekawa jestem tego siania się. Artykuł Danusi donosi że mimo wszystko nie zagłusza innych roślin.


Jakby była okazja się spotkać to bym Ci dała. Generalnie nie zagłusza, ale u mnie zbyt mocno się sieje, muszę pilnować.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:55, 23 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
popcorn napisał(a)
Sieje się, ale bez przesady, no i siewki możesz przenieść póki małe. Takie kepy jak ma Kasia to po paru latach w jednym miejscu podejrzewam
Kasiu cudo! Musze się przeprosić z ostrogowcami i mieć je znowu

pozdrawiam!!!


u mnie nieco przesadnie się siał, ale go ograniczam )
Mam dwie faktycznie wieloletnie kępy, które mocno tnę i rosną jak głupie ) Tyle ostrogowca co mam wystarczy

Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:00, 23 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Joku napisał(a)
Dotychczas wycinałam ostrogowcom jedynie przekwitnięte kwiatostany nad większymi liśćmi, tak jak u róż. Teraz nie będę żałować, wytnę więcej. Mam taką jedną najstarsza kępę. Rozłożyła mi się na boki, zastanawiam się właśnie co z nią zrobić bo brzydko wygląda.


W tym roku jedną kępę już cięłam nad dolnymi liśćmi, nad rozgałęzieniem. Nie żałowałam A druga właśnie po deszczach się wyłożyła, wygląda fatalnie i jak będzie sucho zetnę do 5-10 cm nad ziemią albo przy samej ziemi w zależności w jakim stanie będą pędy. Chwilę będzie brzydka, ale odbije wkrótce. Nie ma się czym przejmować

Pozdrawiam Jolu
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:02, 23 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
rozajerycha napisał(a)
Przejrzałam foty, świetne ujęcia ogrodu i przybliżenia kwiatów.
Pracowita jesteś Katarzyno, jest pięknie!


Dzięki Martek deszcze z upałami na zmianę powstrzymały mnie skutecznie przed dalszą intensywną pracą w ogrodzie. Jednak większe prace wolę robić wiosną. Trudno, poczekam do wiosny, ale to co koniecznie może jeszcze uda się zrobić. Zobaczymy
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Joku 22:03, 23 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
To mojego też tak potraktuję. I ja pozdrawiam .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
KasiaWB 22:10, 23 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Kasiolaaa napisał(a)
Joku moze sprobuj troszke pod ostrogowcem zdrenowac lub wymieszac podloze ze zwirkiem bo to moze byc przyczyna pokladania sie za zyzna gleba lub za mokro moze byc jej


Ostrogowiec wykłada się, bo kwiaty są obciążone deszczem. Trzeba zostawić jak przeschną, a jak kwiaty przekwitają to wyciąć.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:11, 23 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Kasiolaaa napisał(a)
Kasiu pieknego masz tego ostrogowca ja
chcialam zamowic i niedostepny
w tym roku duzo roslinek mi tak
odpadlo bo co chcem to niema


Poszukaj nasion i wysiej. Dałabym Ci siewki jakbyś bliżej była. Spokojnie, gdzieś znajdziesz.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies