Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

asiak 21:35, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Toszka napisał(a)
Nie kuś zabłąkanej duszy

____________________
AsiaDziałeczka Asi
Toszka 21:35, 18 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kamila66 napisał(a)

Kupowanie na rozsady to wcale nie zły pomysł


Kamilko, ale pisałam to w odniesieniu kolejnych tuj i jałowców - uwierz mi, Limeglow po kilku latach jest wielki, brązowo-czarny, gumiasty od spodu. To samo tuffety. To jest ten typ roślin, że śliczne jak młode i małe. Potem ten sam problem co ze świerkiem conicą czy cyprysikiem groszkowym.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 21:37, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Podobają mi się też tujki Danica takie okrąglutkie
A i na nogach drzewka
____________________
AsiaDziałeczka Asi
dominika_ 21:39, 18 lip 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
O zdolności fryzjerskie się nie martw, tu każdy nabiera umiejętności z każdym kolejnym cięciem
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Toszka 21:42, 18 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
asiak napisał(a)


Toszko, kochana jesteś, mój mąż się ucieszy


Powiem ci tak - ponieważ doradztwo mozliwe jest jedynie przez internet, to proponuję zrobić szczegółową inwentaryzację z fotami wszelkich iglaków. Trzeba ocenić kondycję i potencjał roślin. Wszelkie drzewa jakie masz także. Jestem za ratowaniem starego drzewostanu, ale czasami nie warto, bo kondycja lub gatunek/odmiana nie są warte zachodu i pracy.
Kolejna sprawa to najwyższy czas zrobić w miarę dokładny plan ogrodu, z zaznaczeniem domu, ścieżek i innej trwałej architektury. Zaznaczyć trzeba drzewa i krzewy. Kierunki świata. Skala jest ważna, aby plan miał ręce i nogi.
To podstawy i bez tego się nie wywiniesz
Inaczej to błądzenie w ciemnościach bez szans na rychłe zadowolenie z pracy.
Plan to oszczędność bez zbędnych zakupów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 21:43, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Witam Cię Dominiczko Z tego podekscytowania, nie przywitałam się wcześniej
____________________
AsiaDziałeczka Asi
kamila66 21:44, 18 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Toszka napisał(a)


Kamilko, ale pisałam to w odniesieniu kolejnych tuj i jałowców - uwierz mi, Limeglow po kilku latach jest wielki, brązowo-czarny, gumiasty od spodu. To samo tuffety. To jest ten typ roślin, że śliczne jak młode i małe. Potem ten sam problem co ze świerkiem conicą czy cyprysikiem groszkowym.

Nie dodałam, że żurawek na rozsady.
Ja jej nie każe tego kupować tylko proponuje oglądać. Limeglow hoizontale po 10 latach osiąga 80 cm. Mam u siebie trzy sztuki i wydaje mi się, że stoją w miejscu. Zwykły limeglow jest duży.
Może jestem złym doradcą bo wzięłam sobie do serca słowa Danusi roślin nie żałuj, wywal w ich miejsce wsadzisz nowe ładniejsze

____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Zana 21:48, 18 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Asia spokojnie. Odpuść sobie z sadzeniem ten sezon, pooglądaj przez jesień/zimę, wyklaruje Ci się co byś chciała. Teraz zajmij się tym co masz i pomyśl nad tym gdzie i jakie maja być rabaty i przygotuj dobrze ziemię. Wtedy sadzenie to przyjemność. Ja ciągle wywożę sterty piachu, daję dobrą ziemię workową, mieszam, przekopuję itd. zanim coś posadzę. Przygotuj sobie tę najgorszą robotę w tym roku. Będziesz miała z górki w przyszłym.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
asiak 21:49, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Toszka napisał(a)



To podstawy i bez tego się nie wywiniesz

I tego się obawiałam
Kurczę, no wiem, że muszę. Ale jakoś ja chyba nie umiem. Ale obiecuję, że spróbuję Już mam pomierzone wszystko na brudno, kartka w szufladzie nabiera mocy
Jutro jak pogoda dopisze zrobię zdjęcia drzew
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 21:54, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Zana napisał(a)
Asia spokojnie. Odpuść sobie z sadzeniem ten sezon, pooglądaj przez jesień/zimę, wyklaruje Ci się co byś chciała. Teraz zajmij się tym co masz i pomyśl nad tym gdzie i jakie maja być rabaty i przygotuj dobrze ziemię. Wtedy sadzenie to przyjemność. Ja ciągle wywożę sterty piachu, daję dobrą ziemię workową, mieszam, przekopuję itd. zanim coś posadzę. Przygotuj sobie tę najgorszą robotę w tym roku. Będziesz miała z górki w przyszłym.

Uciekło mi to co napisałam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies