Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Kuchnia z malutkiego :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kuchnia z malutkiego :)

Basilikum 17:26, 24 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
acha
a ja mysle, ze malutka ma byc ta cukinia hihi albo jakos tak
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
frezja 17:32, 24 paź 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Basilikum napisał(a)
acha
a ja mysle, ze malutka ma byc ta cukinia hihi albo jakos tak


Wszystkie skojarzenia dobre )
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Basilikum 18:40, 24 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a moze by tak zmienic tytul, tu sa w sumie przepisy roznych osob a tematem sa przetwory z cukini. Weszlam tu zaciekawiona tytulem. Mysle, ze lepiej by bylo do znalezienia dla szukajacych pomyslow na przerobienie cukini na cos smacznego.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
AnnaCh 22:59, 24 paź 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Izabela, tylko jak zakładałam ten wątek, to nie do końca miały być przepisy tylko na cukinię Akurat sezon, to i cukinie na tapecie, ale później może będzie coś innego
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 23:33, 27 lis 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dla tych co byli u Bogdzi i pamiętają
Wczoraj miałam gości i piekłam

LEŚNY MECH
Składniki:
450 g mrożonego szpinaku ( robnego, nie w liściach)
1 i 1/3 szkl. cukru
3 jajka
1 i 1/3 szkl. oleju
2 szkl. mąki krupczatki
3 łyżeczki proszku do pieczenia
300 ml. śmietany 30%
2 śmietan-fixy
owoce granatu do ozdoby

Rozmrażamy szpinak i odsączamy z wody. Miksujemy jajka z cukrem, wlewamy powoli olej dalej mieszając. Wsypujemy mąkę z proszkiem do pieczenia. Po połączeniu całej masy dodajemy szpinak i mieszamy łyżką. Wlewamy do formy, pieczemy ok. 1 godz. do "suchego patyczka" w temp. 180 °C. Po wystudzeniu obciąć nożem wierzch ciasta i rozdrobnić je na talerzyku.
Ubić śmietanę dodając pod koniec śmietan-fixy. Na ciasto wyłożyć ubitą pianę, posypać okruszkami ciasta i obłożyć owocami granatu leciutko dociskając je dłonią.

Polecam jest pyszne i fajnie wygląda Latem robiłam z sezonowymi owocami np. z malinami zamiast granatu lub jagodami (w końcu to też leśne owoce i mogą leżeć na mchu )

____________________
Ania - Malutki pod lasem
lojalna_ 14:41, 28 lis 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Aneczko swietnie to wyglada juz zapisuje przepis )))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
yolka 17:29, 28 lis 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Robiłam mech, polecam, ja jeszcze dałam na wierzch borówki granatowe. Zaniosłam do pracy na swoje imieniny - ludzie zdjęcia robili
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
AnnaCh 22:52, 28 lis 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jola 1, świetnie wygląda i świetnie smakuje, polecam

Jola 2
, no właśnie Ty znasz mech od Bogdzi i potem próbowałaś, super, że smakowało
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:01, 11 gru 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dziś mięsko Koltety w innej wersji Dla tych co mają jeden filet w lodówce, a mają zrobić sześć kotletów Tylko ta pierś musi być sporawa.
Tydzień temu robiłam tak:
- filet z kurczaka
- 2,3 ugotowane jaja
- 1 jajko surowe
- trzy łodygi selera naciowego
Wszytko pokrojone w kostkę, doprawione, jajko dodane dla związania masy, jak za rzadkie, to można dodać bułki tartej lub kaszy manny. Uformowane kotleciki, obtoczone w bułce tartej lub mące krupczatce i usmażone
Moja rodzinka lubi, bo coś innego niż tradycyjny filet w panierce A no i można jakieś warzywo przemycić Teraz wpadłam na pomysł, że można brokuła takiego obgotowanego dodać


A dziś wersja podobna, tylko dodałam kilka podsmażonych pieczarek i trochę natki pietruszki z hodowli resztkowej na parapecie podpatrzonej od Reni-ryski
Do tego sałata z mozzarellą i vinegretem
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:12, 11 gru 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A jeszcze przepis, gdzie nie mam zdjęć, ale robię najczęściej w piątki po pracy, na szybko na obiad Polecam.
- makaron penne 500 g, choć ja zawsze daję mniej, bo mi Jasio wyjada z jogurtem 400 starczy
- 5 łodyg selera naciowego
- cebula
- puszka tuńczyka (w oleju lub sosie własnym, bez większej różnicy)
- puszka pomidorów pokrojonych
- puszka kukurydzy
- pół paczki fety

Makaron ugotować al dente, w tym czasie pokroić cebulę w kostkę i selera, podsmażyć na patelni, dodać odcedzony makaron, zamieszać, dodać tuńczyka z puszki i pomidory. Kukurydzę dodać bez zalewy, wszystko doprawić solą, pieprzem, ziołami prowansalskimi, chwilę potrzymać na patelni, na koniec dodać kostki fety i wymieszać Gotowe Smacznego
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies