Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Kuchnia z malutkiego :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kuchnia z malutkiego :)

AniMa 07:54, 13 gru 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Kotleciki zrobiłam z brokułem - pychotka...Wątróbki swoim nie muszę przemycać - jak mają ochotę to potrafią zjeść więcej niż my....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AnnaCh 21:21, 21 gru 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dzisiaj ciasteczka piekłam Dla córci do szkoły na jutro

- 1 kg mąki
- 3 jajka
- 3 żółtka
- 250 g masła
- 250 g smalcu
- 100 g drożdży
- 2 łyżki mleka
- płaska łyżeczka cukru + do posypania

Drożdże wymieszać z dwiema łyżkami mleka i płaską łyżeczką cukru. do miski wsypać mąkę, tłuszcze, jajka, drożdże. Ugnieść ciasto (ciężko to zrobić, ale da radę ) Z ciasta formować małe wałeczki, obtaczać w cukrze, układać na blasze. Piec ok. 20 minut w temp. 180 stopni. Z tej porcji wychodzi około 100 sztuk takich ciastek

____________________
Ania - Malutki pod lasem
mikina34 09:05, 10 sie 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Trafiłam tu od Agaty Z Pszenicznej - zaznaczam, może jakis przepis się jeszcze pojawi
Sałatka, sosik i tarta do wypróbowania na bank!
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
frezja 10:29, 10 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
AnnaCh napisał(a)
Dziś mięsko Koltety w innej wersji Dla tych co mają jeden filet w lodówce, a mają zrobić sześć kotletów Tylko ta pierś musi być sporawa.
Tydzień temu robiłam tak:
- filet z kurczaka
- 2,3 ugotowane jaja
- 1 jajko surowe
- trzy łodygi selera naciowego



Robię podobnie, tylko do pokrojonych piersi dodaję starty ser, surowe jajko, musztardę i majonez.
Twój przepis muszę wypróbować..seler naciowy ..brzmi ciekawie
____________________
Ewa - Ogrodowy song
AnnaCh 00:21, 11 sie 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Monika, polecam Mam zamiar zrobić jeszcze w tym sezonie frytki z cukinii i tagiatelle, jak wyjdzie, dam znać

Ewa, a ja muszę wypróbować Twoją wersję Seler, bo mi został po penne z tuńczykiem To były kotlety, "na winie", co się nawinie, to wrzucasz
____________________
Ania - Malutki pod lasem
frezja 10:07, 11 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Przepis na bigos "co się nawinie, hop do gara"..

Próbuj Aniu...smaczne.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
AnnaCh 19:38, 29 paź 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wczoraj mój M miał imieniny i robiłam różności, pewnie przez Was znane, ale może nie wszystkim. Bardzo lubimy i często robię na imprezki roladę ze szpinaku z łososiem
Efektownie wygląda na stole.

Rolada ze szpinaku i łososia:

- 1 opakowanie mrożonego szpinaku 450g
- 2 ząbki czosnku
- 4 jajka
- 2 łyżki mąki
- dwa serki kanapkowe, czosnkowe, ja kupuję Delikate w Biedronce
- łosoś w plastrach, osobiście daję ok. 150, 200g

Rozmrażamy szpinak, odsączamy, dodajemy przeciśnięty czosnek, mąkę, jajka, ja kilka sekund miksuję mikserem, wylewamy na dużą blachę, pieczemy 15 minut w 190 stopniach.
Przestygnięty placek smarujemy serkiem i na to układamy łososia. Zwijamy jak roladę i zawijamy ściśle w folię do żywności. Wkładamy do lodówki na kilka godzin.


Hitem na imprezie okazało się ciasto z kremem z kajzerek
Pierwszy raz robiłam i choć jak zawsze biszkopt za bardzo mi nie wyszedł, to i tak było pyszne.

Ciasto "Łabędzi puch":

Biszkopt:
- 5 jajek (w temp. pokojowej)
- 3/4 szklanki cukru
- 3/4 szklanki mąki pszennej
- dwa kisiele cytrynowe
- pół łyżeczki proszku do pieczenia
- łyżka oleju
Masa:
- 2 bułki kajzerki
- 3 szklanki mleka
- ½ szklanki cukru
- cukier wanilinowy
- 100 g wiórków kokosowych
- 300 g masła (w temp. pokojowej)
Posypka:
- 1 łyżka masła
- 100 g wiórków kokosowych
- 1/2 szklanki cukru
Dodatkowo:
- słoiczek (270 g) dżemu z czarnej porzeczki

Białka oddzielić od żółtek. Białka ubić na sztywną pianę pod koniec ubijania dodając porcjami cukier, ubijać aż piana stanie się lśniąca. Następnie cały czas ubijając dodawać do piany żółtka. Mąkę przesiać i delikatnie wmieszać do piany – mieszać tylko do połączenia składników. Wymieszać też kisiele, olej i proszek.
Biszkopt piec w temp. 170 stopni przez 30-35 min. Upieczony biszkopt wystudzić, przekroić na dwa blaty.
Bułki namoczyć w dwóch szklankach mleka, gdy już dobrze namokną rozdrobnić je widelcem na papkę, osobiście użyłam blendera, dodać wiórki kokosowe i wymieszać. Pozostałe mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym, dodać masę bułkowo-kokosową i gotować ok. 5 minut na małym ogniu, cały czas mieszając, aż masa zgęstnieje. Masę bułkowo-kokosową całkowicie wystudzić. Masło zmiksować na puch, następnie cały czas miksując dodawać porcjami wystudzoną masę bułkowo-kokosową. Zmiksować do uzyskania gładkiej masy.
Pozostałe wiórki kokosowe, masło i cukier podsmażyć na patelni mieszając. Smażyć aż wiórki nabiorą złotego koloru. Podsmażone wiórki przestudzić.
Na jednym blacie biszkoptowym rozsmarować dżem z czarnej porzeczki, na dżem wyłożyć 1/2 masy, przykryć drugim blatem biszkoptu, na wierzchu ciasta równomiernie rozsmarować pozostałą część masy i posypać prażonymi wiórkami. Wiórki wklepać w masę. Ciasto schłodzić przez kilka godzin.


Smacznego
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Kasya 19:44, 29 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
AnnaCh napisał(a)
Dzisiaj ciasteczka piekłam Dla córci do szkoły na jutro

- 1 kg mąki
- 3 jajka
- 3 żółtka
- 250 g masła
- 250 g smalcu
- 100 g drożdży
- 2 łyżki mleka
- płaska łyżeczka cukru + do posypania

Drożdże wymieszać z dwiema łyżkami mleka i płaską łyżeczką cukru. do miski wsypać mąkę, tłuszcze, jajka, drożdże. Ugnieść ciasto (ciężko to zrobić, ale da radę ) Z ciasta formować małe wałeczki, obtaczać w cukrze, układać na blasze. Piec ok. 20 minut w temp. 180 stopni. Z tej porcji wychodzi około 100 sztuk takich ciastek



Aniu, to takie jakby pączki ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
AnnaCh 19:59, 29 paź 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Raczej nie, takie twarde, kruche ciasteczka to są.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Kasya 20:05, 29 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
AnnaCh napisał(a)
Raczej nie, takie twarde, kruche ciasteczka to są.

a to sie nie spodziewalam bo myslalam ze na drozdzach to pulchne sa
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies