Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Kaha565 08:45, 17 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Oj te smialki też są na mojej liście must have i po Twoim zdjęciu jeszcze bardziej się do nich przekonałam
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Johanka77 09:33, 17 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kaha565 napisał(a)
Oj te smialki też są na mojej liście must have i po Twoim zdjęciu jeszcze bardziej się do nich przekonałam


To może na tę Twoją wąską pod oknem?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 13:25, 17 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dziś jedyna czynność, na którą się zdobyłam, to zbiór pokrzyw.
Wstawiłam gnojóweczkę

Zamówiłam też stipy na uzupełnienie skarpy i na stipowisko.

Może jak odzyskam siły, wypiele jeszcze skrzyp. Póki co, odpoczywam

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
eVka 13:45, 17 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)
Dziś jedyna czynność, na którą się zdobyłam, to zbiór pokrzyw.
Wstawiłam gnojóweczkę

Zamówiłam też stipy na uzupełnienie skarpy i na stipowisko.

Może jak odzyskam siły, wypiele jeszcze skrzyp. Póki co, odpoczywam

Odpoczywaj, po szczepionce nie ma co sie forsować.
Stipki Ci się nie sieją?
____________________
Johanka77 13:57, 17 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
effka napisał(a)

Odpoczywaj, po szczepionce nie ma co sie forsować.
Stipki Ci się nie sieją?


Trochę się sieją
Ale niestety na skarpie wypadło mi aż 20 i nie mam czym uzupełnić.

Na stipowisku zaś nigdy za wiele.

W przyszłym roku muszę wysiać koniecznie swoje.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
eVka 14:08, 17 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)


Trochę się sieją
Ale niestety na skarpie wypadło mi aż 20 i nie mam czym uzupełnić.

Na stipowisku zaś nigdy za wiele.

W przyszłym roku muszę wysiać koniecznie swoje.

Ja mam mnóstwo siewek i je rozsadzam po całym ogrodzie. Powiem Ci, że też mi kilka stip wypadło po tej zimie, jednak dla nich za mokro było.
____________________
Johanka77 14:27, 17 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
effka napisał(a)

Ja mam mnóstwo siewek i je rozsadzam po całym ogrodzie. Powiem Ci, że też mi kilka stip wypadło po tej zimie, jednak dla nich za mokro było.


Tak! W zasadzie to te co wypadły to wygniły.
Za dużo śniegu było.

Siewkę znalazłam w niedzielę na brzozowej Nie wiem, co ona tam robiła
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
eVka 14:44, 17 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)


Tak! W zasadzie to te co wypadły to wygniły.
Za dużo śniegu było.

Siewkę znalazłam w niedzielę na brzozowej Nie wiem, co ona tam robiła

U mnie siewki pokochały rabatę z borówkami, wszystkie tam się wysiewają, mimo, że to po drugiej trawnika. Widocznie im tam cos pasuje, pewnie to, że pulchna przepuszczalna ziemia i wzniesiona rabata, więc woda nie zalega.
____________________
April 19:33, 17 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Johanka77 napisał(a)
Wstawaj Mała!


Wstałam, przekopałam pół rabaty i znów padłam, tym razem ze zmęczenia. A doniczek ubyło tylko 3 sztuki.
Bo żeby posadzić judaszowca, musiałam przesadzić liliowca. Ale okazało się że tam gdzie chciałam, zaczynają wychodzić dzwonki. Więc musiałam wykopać dzwonki. Część ich posadziłam reszta czeka. Z tego wszystkiego dałam radę tylko wykopać dołek na judaszowca i już nie miałam siły nawieźć do niego ziemi. Skończę jutro...
Chyba że znów strzelisz fotkami i nie będę mogła się podnieść
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 19:54, 17 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
April napisał(a)


Wstałam, przekopałam pół rabaty i znów padłam, tym razem ze zmęczenia. A doniczek ubyło tylko 3 sztuki.
Bo żeby posadzić judaszowca, musiałam przesadzić liliowca. Ale okazało się że tam gdzie chciałam, zaczynają wychodzić dzwonki. Więc musiałam wykopać dzwonki. Część ich posadziłam reszta czeka. Z tego wszystkiego dałam radę tylko wykopać dołek na judaszowca i już nie miałam siły nawieźć do niego ziemi. Skończę jutro...
Chyba że znów strzelisz fotkami i nie będę mogła się podnieść


Nic już nie strzelę, bo pada.
Za to pocieszę Cię, bo po południu też się nakopałam jak osioł… Pieliłam grabową ze skrzypu. Było go mnóstwo, to jest jakaś masakra. Ryłam, jak kret (mam nadzieję, że czosnki główkowate nie mają mi tego za złe…). Podziemne korzonki ciągnęły się i rwały raz za razem… Napełniłam pół pojemnika na BIO z ten jednej rabaty - takiego 120 litrów.

Można by hektolitry gnojówki teraz wstawić, gdyby nie. to, że dziś akurat z pokrzyw wstawiłam cztery wiadra
Skrzyp później…

Nie wiem tylko, czy jak sypnę tu dolomitem, to się to sprawdzi, bo to rabata wysypana drobną korą.
No ale sypnę, zawsze zmniejszy kwasowość.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies