Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

April 07:43, 22 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Johanka77 napisał(a)


Nic już nie strzelę, bo pada.
Za to pocieszę Cię, bo po południu też się nakopałam jak osioł… Pieliłam grabową ze skrzypu. Było go mnóstwo, to jest jakaś masakra. Ryłam, jak kret (mam nadzieję, że czosnki główkowate nie mają mi tego za złe…). Podziemne korzonki ciągnęły się i rwały raz za razem… Napełniłam pół pojemnika na BIO z ten jednej rabaty - takiego 120 litrów.

Można by hektolitry gnojówki teraz wstawić, gdyby nie. to, że dziś akurat z pokrzyw wstawiłam cztery wiadra
Skrzyp później…

Nie wiem tylko, czy jak sypnę tu dolomitem, to się to sprawdzi, bo to rabata wysypana drobną korą.
No ale sypnę, zawsze zmniejszy kwasowość.


Syp dolomitem śmiało, graby też się ucieszą bo nie lubią kwaśno. Pamiętaj tylko że po dolomicie trzy tygodnie bez zasilania czym innym, bo to szkodzi. Nie pamiętam co z czym się wiąże... skleroza.
Dolomitem najlepiej takie miejsca traktować koniec lutego.
Dzielna jesteś z tą pokrzywą. Podziwiam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 08:09, 22 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
sarenka napisał(a)
Asia, mam pytanko, widziałam w graba columnaris, ale on jeszcze listków nie miał, czy to znaczy nie ruszy bo z tego co widzę na O to graby liście już mieć powinny?


Magda nie pomogę, bo takowego nie mam.

U mnie grab pospolity Fastigata już ma piękne bujne czuprynki. Nawet ten mały za domem.




A to Frans Fontaine
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 08:12, 22 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
April napisał(a)


Syp dolomitem śmiało, graby też się ucieszą bo nie lubią kwaśno. Pamiętaj tylko że po dolomicie trzy tygodnie bez zasilania czym innym, bo to szkodzi. Nie pamiętam co z czym się wiąże... skleroza.
Dolomitem najlepiej takie miejsca traktować koniec lutego.
Dzielna jesteś z tą pokrzywą. Podziwiam.


Hej Jola! Dzięki za porady!
Wczoraj półtorej paczki dolomitu poszło na grabową.
Myślę, że rozplenicom nie zaszkodzi.

Dobrze że mówisz o tym zasilaniu, to powstrzymam się przed nawożeniem rozplenic.
Zresztą one potffory, to nie potrzebują

Pokrzywę rwie się łatwo tylko w rękawiczkach!
Robi się
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 08:15, 22 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rabata za domem pięknie się zagęszcza.
Annabelle obiecująco wyglądają
Tylko znowu żółte hakone jakieś marne. One chyba u mnie nie lubią


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 08:19, 22 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
ML pod tarasem puściły się jak szalone. Powojniki też w gazie.
Zaczęłam już wyrywać Emperory spod tarasu, muszę się wziąć za te tulipany jutro.

Niestety dziś lecę do roboty...


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 11:33, 22 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Johanka77 napisał(a)
x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/221/2211944/original.jpeg[/img]


Kochana, to drabinka na clematiska? Fajny pomysł A kociak do zjedzenia
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Johanka77 21:11, 22 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia_CS napisał(a)


Kochana, to drabinka na clematiska? Fajny pomysł A kociak do zjedzenia


Hej Kasia!
Tak, drabinka na powojniki. Zawiesiłam w ubiegłym roku. Wcześniej była elementem placu zabaw mojej córki i służyła do wspinaczki

Muszę ją jednak bardziej przymocować, bo wiatr nią majta.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:20, 22 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Nie wiem, jak u Was, ale u nas prawie cały dzień padało.
Ja byłam dziś w robocie, więc w Łódzkiem też potwierdzam

Jak wróciłam, około 19 ustał deszcz i wyszło piękne słońce na granatowym niebie.
Poszłam więc połazić po ogrodzie i popatrzeć, jak hakone urosła, a ostatecznie wypieliłam całą podtarasową i wyrwałam Emperory.

Światło było zacne, to i fotki są

Hakone urosła



____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:26, 22 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Skarpowo czosnkowo

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Martka 21:29, 22 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
O rany, co zdjęcie zachodu to piękniejsze. Hakonechloa bujnęły porządnie, cudne i soczyste. Czosnki!!! Obłędny efekt.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies