Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

ElzbietaFranka 08:03, 07 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Johanka77 napisał(a)
Rano natomiast było jeszcze pochmurno




Witam Asiu

Jak pięknie można urządzić ogród na różnych trawach i wplatając w nie rozne dodatki. Rozplenica hameln w twoim ogrodzie jesiennym robi duże wrażenie. Pewnie posadzona w pełnym słońcu.

Gaura piękna nadaje ogrodowi zwiewnosc. U mnie gaura biala zimuje od kilku lat. Mirka chyba nie napisała, że trzeba ją przyciąć ok 10 cm nad ziemią późną jesienią. Po pierwszych przymrozkach zasyp kępy liśćmi suchymi i przykryj igliwiem aby nie 1zfruneły.

Z różową trochę trudniej z zimowaniem postępuj tak samo.
Miałam w zeszłym roku 5 krzaków różowej i przezimowała tylko jedna.
Gaura wyrasta wiosna trochę później. Ma palowy korzen więc jeżeli będziesz miała siewki (później wychodzą) to staraj się ok 15 cm siewki wykopać, zadoniczkowac lub posadzić docelowo. Dużych kęp Gaury się nie przesadza mają długi korzeń (głęboki) można go uszkodzić jest wrązliwa na przesadzanie i długo się regeneruje.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
kasia1 08:07, 07 lis 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asiu, taki spokój bije z Twojego ogrodu. Dzięki za zdjęcia. Jak często rozsadzasz rozplenice i czy w ogóle. U mnie widzę, że po około 5 latach chyba domagają się podziału, bo słabiej rosną.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Juzia 17:19, 07 lis 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38768
Ło Pani!
Rudy z zielonym. Mniam.
Piękną masz jesień
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Johanka77 17:46, 07 lis 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
ElzbietaFranka napisał(a)



Witam Asiu

Jak pięknie można urządzić ogród na różnych trawach i wplatając w nie rozne dodatki. Rozplenica hameln w twoim ogrodzie jesiennym robi duże wrażenie. Pewnie posadzona w pełnym słońcu.

Gaura piękna nadaje ogrodowi zwiewnosc. U mnie gaura biala zimuje od kilku lat. Mirka chyba nie napisała, że trzeba ją przyciąć ok 10 cm nad ziemią późną jesienią. Po pierwszych przymrozkach zasyp kępy liśćmi suchymi i przykryj igliwiem aby nie 1zfruneły.

Z różową trochę trudniej z zimowaniem postępuj tak samo.
Miałam w zeszłym roku 5 krzaków różowej i przezimowała tylko jedna.
Gaura wyrasta wiosna trochę później. Ma palowy korzen więc jeżeli będziesz miała siewki (później wychodzą) to staraj się ok 15 cm siewki wykopać, zadoniczkowac lub posadzić docelowo. Dużych kęp Gaury się nie przesadza mają długi korzeń (głęboki) można go uszkodzić jest wrązliwa na przesadzanie i długo się regeneruje.

Pozdrawiam


Elu bardzo Ci dziękuję za miłe słowa . Trawy to podstawa mojego ogrodu. Kiedyś wydawało mi się, że można mieć tylko trawy

Dzięki za instruktarz gaurowy. Przyda się na pewno. Rozumiem, że to cięcie tak za około miesiąc? Bo na razie jeszcze zdobi
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 17:49, 07 lis 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
kasia1 napisał(a)
Asiu, taki spokój bije z Twojego ogrodu. Dzięki za zdjęcia. Jak często rozsadzasz rozplenice i czy w ogóle. U mnie widzę, że po około 5 latach chyba domagają się podziału, bo słabiej rosną.


Kasia ja jeszcze nigdy ich nie dzieliłam.
Natomiast dwa lata temu, jak powstała nowa koncepcja frontu, przesądzaliśmy te rozplenice spod grabów. I to była jakaś masakra! Nie spieszy mi się do powtórzenia tego doświadczenia
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 17:50, 07 lis 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Juzia napisał(a)
Ło Pani!
Rudy z zielonym. Mniam.
Piękną masz jesień


Cześć Juziku! Dziękuję Ci bardzo
No podoba się i mnie. I więcej koloru mi się chce…
Chyba się starzeję
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Dorii 18:37, 07 lis 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pięknie, gaura chyba nie zauważyła że jest jesień
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Johanka77 21:04, 07 lis 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dorii napisał(a)
Pięknie, gaura chyba nie zauważyła że jest jesień


Ona jest ponad to ma to w pompce
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Juzia 10:48, 08 lis 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38768
Johanka77 napisał(a)


Cześć Juziku! Dziękuję Ci bardzo
No podoba się i mnie. I więcej koloru mi się chce…
Chyba się starzeję


Nieee.... to tylko znudzenie, a nie starość
Na starość to by ci się nic nie chciało zmieniać.
Tak se wmawiam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
polinka 18:37, 08 lis 2021


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Johanka77 napisał(a)
Rozplenice są takie piękne słomkowe teraz



Uwielbiam cały Twoj ogrod Asiu ale przód to kocham
Mistrzostwo!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies