Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

AgataBC 14:01, 31 lip 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Johanka77 napisał(a)
Narysowałam od nowa


Bardzo czytelnie narysowane
A nie masz wrażenia, że ten przód w stosunku do tyłu za bardzo naćkany ??
Może faktycznie lepiej będzie wyglądała sama lawenda?, skoro ładnie Ci rośnie, nie potrzebuje dobrej ziemi, jest zimozielona, tylko wiosną jest lekko łyso ale to możesz jakieś cebulowe pomiędzy krzaczki powtykać.
Czy między 1 a 5 jest spad? Czy dopiero od 5 zaczyna się ta skarpa?
Przybliż co to za roślinki oprócz lawendy są na 2. Czyli 1 i 2 się stykają tak? nie będzie tam trawnika? Chyba dobrze widzę.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 14:09, 31 lip 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Co do trawki - nie potrafię rozpoznać. Może jak zakwitnie będzie łatwiej i rzeczywiście się okaże, że to sesleria. Ona właśnie wszędzie rośnie najlepiej bez ingerencji człowieka

____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Johanka77 14:46, 31 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dziewczyny ta kocia trawa miała nazwę Cyperus. Pisałam prędzej. Było opisane Cyperus "kocia trawa" ☺
Tylko to co o niej mówili nie zgadzasię z tym, co wszędzie piszą
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 17:52, 31 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agcia napisał(a)


Bardzo czytelnie narysowane
A nie masz wrażenia, że ten przód w stosunku do tyłu za bardzo naćkany ??
Może faktycznie lepiej będzie wyglądała sama lawenda?, skoro ładnie Ci rośnie, nie potrzebuje dobrej ziemi, jest zimozielona, tylko wiosną jest lekko łyso ale to możesz jakieś cebulowe pomiędzy krzaczki powtykać.
Czy między 1 a 5 jest spad? Czy dopiero od 5 zaczyna się ta skarpa?
Przybliż co to za roślinki oprócz lawendy są na 2. Czyli 1 i 2 się stykają tak? nie będzie tam trawnika? Chyba dobrze widzę.


Agcia, tył pusty, bo jeszcze nie mam pomysłu. Tam oczywiście coś będzie
Nie wszystkie rabaty narysowałam.
Przed domem to tylko taki szkic. Pewna jest kocia trawa i lawenda.
Z przodu nie będzie trawnika, więc muszę to jakoś sensownie zagospodarować.
Skarpa na rysunku ma numer 5.
Będą na niej kostrzewy na pewno i myślę jeszcze o wrzosach.
Mam taką inspiracę skarpową:
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 17:54, 31 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
We wspomnianym ogrodnictwie mam pod dostatkiem kostrzewy sinej i kostrzewy niedźwiedziej.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 18:27, 31 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Sfotografowałam pnie moich śliwy. Wydaje mi się, że nie są szczepione. Ale czekam na Waszą fachową ocenę ☺
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
roma2 18:58, 31 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Perovskia w pewnym miejscu podpisana była "lawenda jesienna"
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 19:10, 31 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Nie są szczepione. U mnie rosną jako kilkupniowe. Jeśli chcesz mieć jeden pień, to obcinaj wszystkie gałązki wyrastające do określonej przez Ciebie wysokości.
Kostrzewa sina i kostrzewa "niedźwiedzia" to trawy krótkowieczne. Co 2-3 lata trzeba je wykopywać i dzielić, bo inaczej zamierają. Przy zestawieniach roślin, które sobie wymyślasz, zawsze sprawdzaj, jakiego odczynu gleby wymagają rośliny. Nie mieszaj na jednej rabacie kwaśnolubnych z roślinami wymagającymi gleby zasadowej.
To 10 cm ziemi, która nawiozłaś, to kropla w morzu. Dopóki nie zmienisz warunków glebowych, szukaj roślin dobrze rosnących na glebach suchych i piaszczystych. Inaczej się zniechęcisz. Wydasz pieniądze, napracujesz się, a efektu nie będzie.
Czytaj uważnie, co pisze Ci Agata, Toszka- one mają doświadczenie. Pan ogrodnik i pan sprzedawca nie będą ponosić odpowiedzialności finansowej za to, co Ci podsuwają. Ty tak.
Jałowce szybko się starzeją i po paru latach kiepsko wyglądają. Sprawdź u Makusi.
Blue Arrow nada się jako element pionowy kompozycji (rozrzucony), ale trzeba go mocno przycinać po bokach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 19:51, 31 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszko, dziękuję Ci za rady.
Nad kostrzewami się zastanowię, aczkolwiek podobają się na tyle bardzo, że raczej zaryzykuję 3-letni płodozmian
Co do warunków glebowych, to staram się jednak sadzić roślinki, które zniosą moje piachy. Niestety, pomimo szczerych chęci tryb zawodowy nie pozwoli mi poświęcać moim roślinom za dużo czasu. Będę mamą weekendową również dla ogrodu
Dlatego też myślałam o wrzosach na skarpę.
Właśnie ją pofotografowałam, zaraz wrzucę.

Blue Arrow u mnie przyjęły się dobrze, rosną drugi rok.
Stanowią szpaler, a przed nimi ma być linia fajnych traw. Już teraz wiem, że nie tych wymarzonych, ale szukam takich, co dadzą radę
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 19:59, 31 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agcia napisał(a)


Czy między 1 a 5 jest spad? Czy dopiero od 5 zaczyna się ta skarpa?

To jest moja słynna skarpa. Mam nadzieję, że widać dobrze spadki.
Pokratowalam ją trochę w celach planistycznych. Chwilowo widzę tam kostrzewa i wrzosy ☺
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies