Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 15:04, 04 cze 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
ren133 napisał(a)
Oj będzie się działo u Ciebie))))


Jeszcze nie wiemy Kiedy, ale plany są
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
polinka 20:18, 04 cze 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Johanka77 napisał(a)


Jeszcze nie wiemy Kiedy, ale plany są


Plany najważniejsze -to znaczy, że się chce

Fajnie będzie Asiu!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
20:39, 04 cze 2018
Johanka77 napisał(a)
W kwestii "dzieje się" - załączam krótki szkic tego, co chcemy zrobić w dole ogrodu.

A zatem na "górce" M chce zrobić takie same budowle skarpowe, jak na skarpie - tym razem dwa poziomy. A po środku schody.





oddam głos ...wg kiepski pomysł ...a schody to juz zupełnie

ja bym zrobiła szersze rabaty ktore beda wychodzic na płaska czesc ....a zamiast schodów na tm odcinku gdzie rabaty bardziej wypłaszczyć zejscie ..taka równia pochyła sie zrobi

ale to ja bo ja jakoś schodów w ogrodzie nie lubie jak jest taki prawie płaski teren

PS te schodki przy zejsciu z tarasu chyba tez sa nie wygodne? jeszcze jest szansa przerobić i dolać betonu zeby je poszerzyc i ucywilizować

duzo uwag ..ale jest jeszcze czas na poprawianie i przemyslenia ...
20:41, 04 cze 2018
Johanka77 napisał(a)
No to tu mała korekta z dochodzacą ścieżką.
Ale w tym paincie się kijowo rysuje....

Tylko nie szukajcie w tym wszystkim proporcji. Należy to wszystko traktować poglądowo...



rozumiesz co mam na myśli ? czarny kwadrat/prostkat od strony skarpy zmniejszyc ...wtedy rabaty bałe prostokaty sie powieksza
Johanka77 21:04, 04 cze 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
eee_taam napisał(a)


oddam głos ...wg kiepski pomysł ...a schody to juz zupełnie

ja bym zrobiła szersze rabaty ktore beda wychodzic na płaska czesc ....a zamiast schodów na tm odcinku gdzie rabaty bardziej wypłaszczyć zejscie ..taka równia pochyła sie zrobi

ale to ja bo ja jakoś schodów w ogrodzie nie lubie jak jest taki prawie płaski teren

PS te schodki przy zejsciu z tarasu chyba tez sa nie wygodne? jeszcze jest szansa przerobić i dolać betonu zeby je poszerzyc i ucywilizować

duzo uwag ..ale jest jeszcze czas na poprawianie i przemyslenia ...


Justyś u mnie będziesz musiała je znieść
Mi się podobają.
A bardziej spłaszczyć to już się nie da, tym bardziej, że celowo niwelowaliśmy spadek i robiliśmy dwa poziomy ogrodu. To raczej jest bezdyskusyjnie

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:06, 04 cze 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
eee_taam napisał(a)


rozumiesz co mam na myśli ? czarny kwadrat/prostkat od strony skarpy zmniejszyc ...wtedy rabaty bałe prostokaty sie powieksza


Rozumiem. Ale ja potrzebuje takiego placu.
I wydaje mi się, że pergola musi być w obrębie placu.
W każdym razie dzięki za głos
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
21:20, 04 cze 2018
Johanka77 napisał(a)


Justyś u mnie będziesz musiała je znieść
Mi się podobają.
A bardziej spłaszczyć to już się nie da, tym bardziej, że celowo niwelowaliśmy spadek i robiliśmy dwa poziomy ogrodu. To raczej jest bezdyskusyjnie



upsss ...to ja akurat robiłam odwrotnie ...zamiast schodów ...pochylnie i ze spadkiem trawnik ...własnie zeby schodów uniknąc


nie wiedziałam ze lubisz schodu ...bo ja dziecko bloku i 4 piętra bez windy ....rozumiesz miałam przestyt ...mam do dziś jedynie te na poddasze jakos trawie ...ale sypialnie mam na dole bo to był priorytet zeby po schodach schodzic jak najmniej
21:21, 04 cze 2018
Johanka77 napisał(a)


Rozumiem. Ale ja potrzebuje takiego placu.
I wydaje mi się, że pergola musi być w obrębie placu.
W każdym razie dzięki za głos


juz zrozumiałam ze priorytety mamy inne

PS. jaki masz projekt domu?
Johanka77 22:55, 04 cze 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
eee_taam napisał(a)


upsss ...to ja akurat robiłam odwrotnie ...zamiast schodów ...pochylnie i ze spadkiem trawnik ...własnie zeby schodów uniknąc


nie wiedziałam ze lubisz schodu ...bo ja dziecko bloku i 4 piętra bez windy ....rozumiesz miałam przestyt ...mam do dziś jedynie te na poddasze jakos trawie ...ale sypialnie mam na dole bo to był priorytet zeby po schodach schodzic jak najmniej


Hahaha! Ja całe życie na ósmym!
Ale winda była...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 23:05, 04 cze 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
eee_taam napisał(a)


juz zrozumiałam ze priorytety mamy inne

PS. jaki masz projekt domu?


Takie prawa forum

Projekt mam domy expobud.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies